Jump to content

Przedłużanie Pobytu Po Ślubie Z Gc

marika_2000

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie planuje we wrześniu ślub w USA z moim chlopakiem ktory ma GC i mieszka tam na stale, niestety GC ma od 2011 wiec do obywatelstwa mu troche brakuje, moje pytanie jest nastepujace:

1. Jakie mam możliwosci pozostania z nim legalnie po slubie w USA?

Dziekuje za odpowiedz :)

• Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Dziekuje za odpowiedz, spytam jeszcze o jaka szkole chodzi, bo dodam ze mam 30 lat skonczone studia podyplomowe w Polsce w 2009 roku i biegle juz mowie po angielsku...czy mam prawo ubiegac sie w zwiazku z tym o zmiane wizy na studencka bedac na miejscu? Turystyczna juz mam (na 10 lat) i na niej chcialam wjechac.

Wiem że muszę utrzymać status legalny i bardzo bym chciała to zrobić, nie wyobrażam sobie byc nielegalnie i bac się deportacji każdego dnia, liczę na jakieś podpowiedzi, bo nie bardzo wiem jak, przeczytałam podobne wątki w tym temacie ale nic nie znalazłam, bardzo proszę może ktoś miał podobną sytuację?

Niektóre szkoły mają możliwość pomocy w zmienieniu wizy turystycznej na studencką już tam w US. Trudność polega na tym żeby znaleźć taką szkołę no i oczywiście na pokryciu kosztów nauki. Dodam, że są to szkoły, w których można się uczyć w każdym wieku, te o których ja słyszałam są raczej językowe. W jakim mieście/stanie będziesz mieszkać?

Niektóre szkoły mają możliwość pomocy w zmienieniu wizy turystycznej na studencką już tam w US. Trudność polega na tym żeby znaleźć taką szkołę no i oczywiście na pokryciu kosztów nauki. Dodam, że są to szkoły, w których można się uczyć w każdym wieku, te o których ja słyszałam są raczej językowe. W jakim mieście/stanie będziesz mieszkać?

Zmienia się status nie wizę. Dostaniesz I-20. Jak masz kasę możesz się uczyć w każdym wieku. W zależności od major (masz już studia robione w Polsce) masz szanse na robienie magistra lub PhD z częściowym lub pełnym zwolnieniem z tuition i kasą jak Cię zatrudnią jako GRA/GTA. tuition waiver obowiązuje przeważnie wtedy, gdy pracujesz dla szkoły.

Wizę możesz wyrobić poza USA.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...