Skocz do zawartości

Przedłużanie Pobytu Po Ślubie Z Gc


marika_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie chodzi Ci o Kaplana i oni za bardzo nie chca jak nie ma sie na I-94 adnotacji o tym ze chcesz zmieniac status. Nawet mowili ze bedac po wize turystyczna powinienem to zglosic ze moze bede zmienial status jak znajde szkole wtedy by wpisali w promesie taka adnotacje i w usa wieksza szansa na zmiane jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pewnie chodzi Ci o Kaplana i oni za bardzo nie chca jak nie ma sie na I-94 adnotacji o tym ze chcesz zmieniac status. Nawet mowili ze bedac po wize turystyczna powinienem to zglosic ze moze bede zmienial status jak znajde szkole wtedy by wpisali w promesie taka adnotacje i w usa wieksza szansa na zmiane jest

Nie wiem jaka to szkoła, musiałabym zapytać znajomej, ale ona raczej nie wiedziała, że będzie chciała w US tą szkołę załatwiać, więc pewnie i tej adnotacji nie miała... Tych szkół jest pewnie trochę, więc nie koniecznie o Kaplana chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się status nie wizę. Dostaniesz I-20. Jak masz kasę możesz się uczyć w każdym wieku. W zależności od major (masz już studia robione w Polsce) masz szanse na robienie magistra lub PhD z częściowym lub pełnym zwolnieniem z tuition i kasą jak Cię zatrudnią jako GRA/GTA. tuition waiver obowiązuje przeważnie wtedy, gdy pracujesz dla szkoły.

Wizę możesz wyrobić poza USA.

Rozumiem ze w tym wypadku musiałabym wystepowac o studencka w Polsce, ale jak znalesc taka szkole ktora pokrylaby za mnie czesne lub jego polowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi adwokat mowil ze lepiej z polski sie starac o F1 niz zmieniac status. Zakladajac ze Ci nie dadza to tylko Ci nie dadza i mozesz zawsze sie starac, w momencie zmiany w USA i odmowie z tego co wiem masz jeszcze jedna probe wtedy juz tylko 60 dni i wypad do domu. Jak nie zostajesz nielegalnie i masz gorzej niz osoby ktore zostaly na turystycznej bo one sa niewidoczne praktycznie a Ty bylabys juz na liscie osob ktore maja nakaz opuszczenia kraju, nie mowie o nakazie sadowym ktory tak naprawde jest dopiero wazny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo czytam że każdy zmieniać chce, inni radzą zmieniaj, a ponoć od 2009 nie jest już to takie łatwe i więcej jest odmów niż zmian statusu.

Sam miałem namowy na zmianę statusu ale myśl o wiecznym uczeniu się i byciu na garnuszku kogoś nie do końca mi odpowiada, a pracować nie można a jak wejdzie amnestia ma być już dużo ciężej pracować nielegalnie

Jedno zdanie kariny zapadło mi w głowie. Ktoś pisał że zmienia status, a ona napisała tylko "gratuluję odwagi" i sama dodała że nie jest to łatwe

sly6 a jakie dokumenty trzeba mieć?

Ja wiem że kasa jest najważniejsza, oprócz tego list do urzednika po co mi szkoła i że jest mi potrzebna w pracy np w Polsce itd. Co jeszcze trzeba dostarczyć??

Powiem tak: taka ilosc odmow zmiany statusu jaka jest teraz to nie bylo nigdy. Wysylanie RFE do szkol jezykowych (czyli jesli ktos chce zmienic status na studencki w szkole jezykowej) to jest chleb powszedni. Szkoly, a raczej osoby odpowiedzialne za zmiane statusu w takiejze szkole, klamia na potege i obiecuja co tylko sobie chcesz uslyszec. Pozniej, po wypelnieniu dokumentow o zmiane statusu, wyslaniu ich do immigration, osoba przezywa najpierw szok - "No jak to, Request for Evidence?", a pozniej zalamanie - to nastepuje kiedy przeczytasz sobie co dokladnie zyczy sobie urzad...

Jeden z ostatnich listow, jaki mialam 'przyjemnosc' przerabiac z osoba:

1. Udowodnij, ze osoba, ktora Cie sponsoruje jest Twoim wujkiem - wyslij akt/y urodzenia, malzenstwa itd.

2. Wykaz, ze sponsor przez okres ostatnich 6 miesiecy mial na koncie kwote potrzebna na pokrycie Twoich studiow oraz na swoje i sponsora rodziny potrzeby. Listy z banku nie beda akceptowane. Prosze przyslac wykaz wszystkich operacji bankowych na koncie sponsora (wplaty i wyplaty) oraz uzasadnic skad pochodza wplaty na konto. Przyslij takze kopie ostatniego rozliczenia podatkowego sponsora gdzie pokazana jest ilosc osob, ktora jest na utrzymaniu sponsora oraz jego adjusted income.

3. Wykaz, ze podczas pobytu w USA, bylas na statusie turysty. Przyslij wszystkie rezerwacje hoteli, bilety lotnicze, kolejowe itd. Udowodnij, gdzie bylas i co zwiedzalas w czasie kiedy mialas wize B-2.

4. Napisalas w liscie, ze chcesz sie uczyc jezyka angielskiego w USA i dlatego prosisz o wize studencka. Udowodnij, ze w kraju gdzie mieszkalas przed wylotem do USA, nie bylas w stanie znalezc szkoly jezykowej gdzie moglabys sie uczyc jezyka angielskiego.

5. Udowodnij, ze po ukonczeniu nauki w USA, jesli wiza F-1 bedzie Ci przyznana, wrocisz do swojego kraju.

6. Wykaz jaki masz stopien edukacji ze swojego kraju - kopie dyplomu, transkrypty, oraz kursy jakie ukonczylas.

7. Wykaz, ze nie porzucisz swojego stalego pobytu w swoim kraju - przyslij kopie wynajmu mieszkania, obecnych rachunkow i oplat na Twoje nazwisko. Dokumenty te powinny byc z przestrzeni ostatnich 6 miesiecy i pokazywac kazdy miesiac.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I teraz prosze mi powiedziec, ze to jest latwe aby zmienic status na studencki.....

Czyli majac sponsora (rodzine ktora chce wylozyc kase) moge zmienic status bez wiekszych problemow dostarczajac niezbednych dokumentow ktorych szkoa wymaga?? mi ostatnio mowil adwokat (znajomy rodziny) ze ciezko jest zmienic , ze duzo odmow jest, czy jest to prawda??

To jest swieta prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się wszystko łatwe bo mam trochę aktów na siebie, tylko bez studiów i jak tu udowodnić że nie mam szkoły w swoim mieście, w sumie można by było powiedzieć ze poziom nie taki i tez łatwiej codziennie praktykować w USA ;), a że wrócę to mam całą rodzinę w Polsce powinno wystarczyć myślę czy nie?

Czyli sponsorować może tylko wujek/ czy rodzina? A np ktoś bliski ale niespokrewniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale można dużo napisać o poziomie ang w polskich szkolach jezykowych, że niby sa native "spikerzy" a tak naprawde (ja tak mialem) sa polacy badz amerykanie (z urodzenia) mieszkajacy w Polsce, wychodzac ze szkoly otaczasz sie polakami i 2-3 razy w tyg przy pracy jest to malo, a wylatujac do USA robiac sobie pol roku czy rok przerwy (zakladajac ze mamy urlop bezplatny) mamy wieksza szanse na nauke i praktyke jezyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sponsorować może tylko wujek/ czy rodzina? A np ktoś bliski ale niespokrewniony?

Ja myślę, że Karina opisała konkretny przypadek. A w tej sytuacji osoba zmieniająca status twierdziła, że sponsor to jej wujek. I została poproszona o udowodnienie tego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...