Skocz do zawartości

Nowe Ustawy Imigracyjne: Wizy Pracownicze I Gc Dla Wykwalifikowanych Specjalistw


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

Super Traveller a myslisz , ze te 11 mln nielegalnych imigrantow siedzi sobie przed tv i pije kawke , a rzad im placi unemployment i dopiero jak przejdzie reforma to rusza do pracy ? ........Ci ludzie sie nie pojawia na rynku pracy bo oni juz na nim sa i to oni pracuja i buduja ten kraj , wykanuja najciezsze prace , ktorych nie podjal by sie nie jeden obywatel duza wiekszosc placi podatki , z ktorych- poki nie maja statusu, niewiele maja ....

Czy ameryka w dobie kryzysu nie jest gotowa na wiecej podatnikow , na wiecej chetnych w szkolach i biznesach.......na 11mln ludzi w koncu mogacych kupic dom , zyc normalnie ......przezciez to moze pomoc sytuacji na rynku nieruchomosci , otworzyc wiele miejsc pracy, nwet linie lotnicze odnotuja wzrost sprzedazy biletow .....bo kazdy z tych 11 mln imigrant bedzie chcial leciac i odwiedzic rodzine , krorej nie widzial kilka albo i wiecej lat ...... itd itd ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Super Traveller a myslisz , ze te 11 mln nielegalnych imigrantow siedzi sobie przed tv i pije kawke , a rzad im placi unemployment i dopiero jak przejdzie reforma to rusza do pracy ? ........Ci ludzie sie nie pojawia na rynku pracy bo oni juz na nim sa i to oni pracuja i buduja ten kraj , wykanuja najciezsze prace , ktorych nie podjal by sie nie jeden obywatel duza wiekszosc placi podatki , z ktorych- poki nie maja statusu, niewiele maja ....

Czy ameryka w dobie kryzysu nie jest gotowa na wiecej podatnikow , na wiecej chetnych w szkolach i biznesach.......na 11mln ludzi w koncu mogacych kupic dom , zyc normalnie ......przezciez to moze pomoc sytuacji na rynku nieruchomosci , otworzyc wiele miejsc pracy, nwet linie lotnicze odnotuja wzrost sprzedazy biletow .....bo kazdy z tych 11 mln imigrant bedzie chcial leciac i odwiedzic rodzine , krorej nie widzial kilka albo i wiecej lat ...... itd itd ........

Mialam wlasnie to samo napisac. 100% racji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Traveller a myslisz , ze te 11 mln nielegalnych imigrantow siedzi sobie przed tv i pije kawke , a rzad im placi unemployment i dopiero jak przejdzie reforma to rusza do pracy ? ........Ci ludzie sie nie pojawia na rynku pracy bo oni juz na nim sa i to oni pracuja i buduja ten kraj , wykanuja najciezsze prace , ktorych nie podjal by sie nie jeden obywatel duza wiekszosc placi podatki , z ktorych- poki nie maja statusu, niewiele maja ....

Myślałem, że to jest oczywiste i nie muszę być bardziej precyzyjny w swojej wypowiedzi. Chodziło mi bardziej o to, że będą mogli się ubiegać o te "lepsze" stanowiska na równi z Amerykanami. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Czy ameryka w dobie kryzysu nie jest gotowa na wiecej podatnikow , na wiecej chetnych w szkolach i biznesach.......na 11mln ludzi w koncu mogacych kupic dom , zyc normalnie ......przezciez to moze pomoc sytuacji na rynku nieruchomosci , otworzyc wiele miejsc pracy, nwet linie lotnicze odnotuja wzrost sprzedazy biletow .....bo kazdy z tych 11 mln imigrant bedzie chcial leciac i odwiedzic rodzine , krorej nie widzial kilka albo i wiecej lat ...... itd itd ........

To bardzo złożona kwestia i ciężko powiedzieć czy będzie to miało taki pozytywny wpływ na gospodarkę. Obecna sytuacja ma też inne strony - Stany mogą w ten sposób stracić tanią siłę roboczą. Nie wiem jakie są przeciętne zarobki wśród nielegalnych emigrantów ale z pewnością dla wielu z nich wzrosną (chociażby ze względu na stawkę minimalną obowiązującą w danym stanie).

W chwili obecnej zbyt mało wiemy na temat ewentualnej reformy imigracyjnej aby rozmawiać o jakichkolwiek konkretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo będą im kazali zapłacić podatki itp... Nie będzie tak różowo jak się meksykańskiej mniejszości wydaje.

kzielu - ciekaw tylko jestem na jakiej podstawie oni te podatki niby zapłacą. Na podstawie nieudokumentowanej pracy i dochodów z ostatnich 5, 10 , 15 lat? Jak ja był bym w takiej sytuacji to grałbym głupa, że w USA jestem od 10 lat ale pracowałem łącznie przez 1.5 roku. Zapłacę 2 tys. podatków i z głowy.... ehhh

Super Traveller a myslisz , ze te 11 mln nielegalnych imigrantow siedzi sobie przed tv i pije kawke , a rzad im placi unemployment i dopiero jak przejdzie reforma to rusza do pracy ? ........Ci ludzie sie nie pojawia na rynku pracy bo oni juz na nim sa i to oni pracuja i buduja ten kraj , wykanuja najciezsze prace , ktorych nie podjal by sie nie jeden obywatel duza wiekszosc placi podatki , z ktorych- poki nie maja statusu, niewiele maja ....

Czy ameryka w dobie kryzysu nie jest gotowa na wiecej podatnikow , na wiecej chetnych w szkolach i biznesach.......na 11mln ludzi w koncu mogacych kupic dom , zyc normalnie ......przezciez to moze pomoc sytuacji na rynku nieruchomosci , otworzyc wiele miejsc pracy, nwet linie lotnicze odnotuja wzrost sprzedazy biletow .....bo kazdy z tych 11 mln imigrant bedzie chcial leciac i odwiedzic rodzine , krorej nie widzial kilka albo i wiecej lat ...... itd itd ........

Zapominamy w tym przypadku o podstawowej kwestii. Są to ludzie, którzy ŚWIADOMIE złamali prawo. Ja jestem przeciwny promowaniu takiej postawy.

Ja jako osoba, która przeszła przez cały proces imigracyjny zgodnie z prawem w ramach takiej pseudo reformy nie dostaje nic. Jeśli ktoś dostał się tu nielegalnie w prezencie dostaje szanse na obywatelstwo.

To tak samo jak z płaceniem za służbę zdrowia. Niepracująca nastolatka w ciąży idzie do szpitala i rachunki ma pokryte z Medicare. Taka sama osoba tyle, że pracująca dostaje rachunek na $2.5 tys za poród i 48h pobyt w szpitalu. Ludzie szybko uczą się korzystać z takich luk. Ta "reforma" imigracyjna jest kolejnym "znakomitym" przykładem.

Więcej podatników? Ileż Ci nielegalni imigranci często nie mówiący po angielsku według Ciebie dorzucą do budżetu? Więcej ja dopłacę do nich i do ich food stamps niż ja będę miał z ich przejścia na "dobrą stronę mocy". Jak chcą kupić dom i żyć normalnie to niech wracają do swojego kraju. Tam mają wszystkie prawa.

Linie lotnicze odnotują wzrost sprzedaży biletów? Linia lotnicza jest firmą jak każda inna. Mało mnie obchodzi wzrost jej dochodów - chyba, że mam w tej spółce udziały na giełdzie.

Generalnie nazywanie tego projektu reformą jest dla mnie nieporozumieniem. Jest to nic innego jak kupowanie sobie głosów w kolejnych wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziekuje tinki ......

......TomaszNL i SuperTravel powidzmy ze sie zgadzam z tym co napisaliscie , ale tak to juz w zyciu bywa ze ten kij ma dwa konce i punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia .......i po to jest jest forum , zeby kazdy mogl sie wypowiedziec i

.....Obama wiedzial co robi wprowadzajac reforme zdrowia przed reforma imigracyjna .....bo jak zalegalizuje tych imigratow to od razu w kasie bedzie o 11 mln wiecej skladek rocznie i nikt juz za darmo rodzil nie bedzie .......

dodam tez , ze z moich obserwacji nie kazdy imigrant to nielegalny z meksyku , ktory przyszedl tu przez zielona granice i z zamiarem splodzenia jak najwiekszej ilosci dzieci na koszt podatnika.....czesc z tych 11 mln na pewno probowala przedluzac wizy , zmienic je i przejsc przez proces imigracyjny do legalnego pobytu, zeby nie lamac amerykanskiego prawa i miala nadzieje na lepsze zycie , bo w koncu po to wiekszosc wyemigrowala ....niestety nie jeden taki imigrant sie przeliczyl w tym calym systemie i zanim sie zorientowal ...byl juz alienem ...............i nie oszukujmy sie , bo jest czesc osob wsrod legalnych rezyzdentow i obywateli , ktorzy sporo zaplacili za slub i legalizacje i to tez bylo wielkie lamanie prawa , i czym ci ludzie roznia sie od lamiacych prawo emigratyow, ktorzy beda musieli zaplacic kary i podatki ? ...tym ze im sie udalo , mieli wiecej szczescia , pieniedzy ???.....ale zmierzam do tego , ze wlasnie takie osoby teraz sa najbardziej przeciwni reformie i najwiecej krzycza i to jest nie fajne moim skromnym zdaniem .........

ale pozyjemy zobaczymy , bo moze za wczesnie dzielic skore na niedzwiedziu ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazacie ze taki nielegalny Latynos, ktory ma kilkoro dzieci na utrzymaniu, bardzo ciezko pracuje, jest uczciwy (oprocz tego, ze nielegalny), to bardziej by sie przysluzyl krajowi, jak juz bedzie mu dane uregulowac status?

Niz taki oto (legalny) forumowicz

http://forum.usa.inf...ze-turystyczna/ ?

Ktory to bedzie przeciwko "systemowi", bedzie wyzeral zarcie ze smietnika i mieszkal na plazy. Jak sam napisal "kusi mnie trochę żeby jechać z "kilkoma" dolarami i zostać bezdomnym na Venice" .

Ok, ma taka wizje szczesliwego zycia, ma do tego prawo. No i w koncu ma papiery! Tylko na razie kasy na bilet brak.

Swoja droga, to znam osobe, ktora w latach 80-tch przyjechala w tirze z cebula (!) z Kanady do Usa! No i teraz ta osoba juz od lat "legalna", jest zawsze najglosniejsza w dyskusjach przeciwko legalizacji nielegalnych. Zapomniala widac, jak to bylo z cebulka jechac tyle kilometrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Obama wiedzial co robi wprowadzajac reforme zdrowia przed reforma imigracyjna .....bo jak zalegalizuje tych imigratow to od razu w kasie bedzie o 11 mln wiecej skladek rocznie i nikt juz za darmo rodzil nie bedzie .......

Mam nadzieję, że mówisz to w tonie sarkastycznym? Nielegalni imigranci będą płatnikami netto. Tzn. ja do nich dopłacę. I niby dlaczego? Bo ja miałem rozum na karku i nauczyłem się angielskiego? lol

Szczerze mówiąc to ja nie mam pojęcia w jakim świecie żyje Obama (i demokraci w ogóle) by tego typu program uchwalać w momencie gdy gospodarka jest zdławiona. Rozumiem jeśli w budżecie byłaby nadwyżka ale mamy tu doczynienia z najwyższym w HISTORII USA deficytem budżetowym! Kto przy zdrowych zmysłach wydaje w takiej sytuację miliardy dolarów na coś co z góry jest skazane na niepowodzenie. Wskażcie mi choć jeden kraj, w którym bezpłatna służba zdrowia nie prowadzi do wydłużenia terminów i zwiększenia liczby wyłudzeń. Nie wspomnę już, że w każdym kraju zawsze służba zdrowia jest "niedoinwestowana". Postawmy sprawę jasno. Służba zdrowia wymaga w USA naprawy. Ceny szpitali za usługi medyczne są wzięte z kosmosu, marże niespotykane w żadnym innym sektorze. Poziom wiedzy lekarzy systematycznie idzie w dół. Jak ja poszedłem do lekarza z wysokim ciśnieniem to już na drugiej wizycie chciano mi przepisać leki, które musiałbym brać całe życie (bez możliwości ich odstawienia). Spytałem lekarza: czy możemy najpierw spróbować diete, więcej ruchu itd? Odp: I guess, we could..... . Rzecz jasna była to moja ostatnia wizyta.

Dzięki Obamacare do tej jakże wspaniałej służby zdrowia dopłacam jeszcze więcej. Razem z żona stracimy pewnie ok. $2.000 dochodu na rzecz tego beznadziejnego programu, z którego żadne z nas nigdy nie skorzysta. $2.000!!! Tożto przecież roczny wydatek na paliwo albo kablówkę/internet/telefon czy też dwa bilety lotnicze do PL!

Wracając jednak do tematu. Jestem za tym by ludziom szczególnie uzdolnionym ułatwiać proces imigracyjny. Chodzi mi tu jednak o ludzi, którzy stanowią dla kraju wartość dodaną, cenny umysł który pewnego dnia może wynaleźć nowe źródło energii itd. Prawda jest taka, że zdecydowana większość naturalizowanych nielegalnych dziś imigrantów będzie kulą u nogi amerykańskiej 'middle class', która dziś i tak już ledwo zipie. Niestety dzisiejsze media i politycy są pozbawieni jakiejkolwiek odwagi by to powiedzieć wprost.

Kiedyś wyznacznikiem middle class był własny dom i porządny samochód. Jeśli obecny trend polityczny się utrzyma, owszem będzie wiecej ludzi nazywanych "middle class". Wyznacznikiem będzie jednak wynajmowane dwupokojowe mieszkanie i 12 letnia Toyota Camry.

ps. Prawa do wyrażania swojej opinii nikomu tu nie zabraniam żeby była jasność. Staram się tylko pokazać jasno na białym, że na koniec dnia to my zapłacimy z własnej kieszeni za głupotę polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...