Skocz do zawartości

Nowe Ustawy Imigracyjne: Wizy Pracownicze I Gc Dla Wykwalifikowanych Specjalistw


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w wieczornych lokalnych (Cinci - Local12) wiadomosciach poll : Should illegal immigrant get path to Citizenship ?

~75% No, ~25% Yes.

Zaczynaja wszyscy rozumiec ze ogloszenie tej calej historii spowoduje naplyw kolejnej fali nielegalnych imigrantow ktorzy beda slyszec tylko o mozliwosci dostania obywatelstwa a pomina wszystkie drobne szczegoly dotyczace warunkow do spelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tomasz NL ja tez mam leb na karku i nauczylam sie angielskiego , skonczylam studia i wiele kursow ale niestety z przyczyn losowych , mimo szczerych checi przejscia przez wszyskie procedury imigracyjne , znajomosci jezyka , dobrego zawodu i uczciwego placenia podakow od 10 lat , niemalych zreszta ....zalegalizowac pobytu nie moglam . I niby dlaczego ? .........

mam nadzieje ze moj maz , w bardzo niedlugim czasie obywatel otowrzy mi szanse do realizacji mojego american dream ......nie mniej jednak rozumiem ludzi w sytuacji podobnej do swojej czekajacych na jakies zmiany w przepisach imigracyjnych latami .....

co do sluzby zdrowia zgodze sie z Toba po czesci, bo ulegajac groznemu wypadkowi ( ktrory pozbawil mnie waznosci wizy i szans na legalizacje ) ...bylam operowana kilka razy metoda prob i bledow , bo lekarze robili eksperymenty na biednej emigrantce ,taki rodzaj stazu dla mlodych studentow medycyny - za ktory szpital wystawil mi kosmiczny rachunek ponad 200 tys ....wiec uwzam ze w tej kwetii jest duzo do naprawy ......ale powiem tez z tej dobrej strony , porod dziecka w amerykanskim szpitalu byl dla mnie i mojego meza bardzo dobrym przezyciem:)

a co do tych prac wykonywanych przez nielegalnych , to mysle ze duza czesc zostanie przy tym co robi teraz i co im dobrze wychodzi i przynosi dochod - przy swoich biznesach , pracach -tylko beda bardziej pewniej i spokojniej robic to co robia i widziec wiekszy sens i motywacje , ze cos w przyszlosci z tej pracy ,placonych podatkow bedzie ....nie kazdy zaraz sie wyrwie na studia czy za biurko pracowac :)......chociaz ja tylko czekam na sznase dalszej nauki , stazu i pracyw szpitalu .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w wieczornych lokalnych (Cinci - Local12) wiadomosciach poll : Should illegal immigrant get path to Citizenship ?

~75% No, ~25% Yes.

Zaczynaja wszyscy rozumiec ze ogloszenie tej calej historii spowoduje naplyw kolejnej fali nielegalnych imigrantow ktorzy beda slyszec tylko o mozliwosci dostania obywatelstwa a pomina wszystkie drobne szczegoly dotyczace warunkow do spelnienia.

Kzielu, Jakbym się zastanawiał nad nielegalną imigracją i miał wątpliwości a byłaby amnestia, to bym się już nie zastanawiał tylko walił do USA, nie obchodziłoby mnie ze teraz to juz amnestii nie bedzie ze bedzie trudnie bla bla bla....cała ta amnestia sprawi ze teraz w ciagu 3 lat bedziemy mieli kolejne 11mln nielegalnych....

Zreszta teraz ktos kto jest nielegalny ma ciężej, zaryzykował, nie może wrócic np na pogrzeb mamy taty no ale jest w USA coś za coś....po amnestii każdy z tych 11 mln imigrantów będzie w oczach innych co siedzą tam na tyłku w honsurasie bohaterem, cwaniakiem, zaradnym, sprytnym itd...to napędzi 10 razy wiecej nowych nielegalnych immigrantów i efekt będzie katastroficzny...za 3 lata każdy bedzie sobie zadawał pytanie co teraz....

A tu filmik apropo obywatelstwa ostatnio mielismy jakąs dyskusje na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z wypowiedziami MMK rzadko się zgadzam ale z powyższym filmem zgodzę się w 100%.

ps.

Kolejny przykład na to, że "jak dasz palec, to będą chcieli całą rękę"

http://news.yahoo.com/blogs/ticket/conservative-hispanic-group-tells-gop-avoid-amnesty-label-173408974--election.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z wypowiedziami MMK rzadko się zgadzam ale z powyższym filmem zgodzę się w 100%.

ps.

Kolejny przykład na to, że "jak dasz palec, to będą chcieli całą rękę"

http://news.yahoo.co...--election.html

No jakas paranoja sie nakręca w tych stanach...mowi sie ze jakas grupa latynosów zdecydowała o tym ze Obama jest prezydentem i teraz trwa licytacja kto im wiecej da i im nielegalnym kolegom...a nielegalni mowią zeby ich nie nazywać nielegalnymi oni sobie tego nie zyczą...i pouczają polityków...i nie mozna mówic o ich wysłaniu spowrotem do domu...

moze jakąs ustawe sobie napiszą " " zostawiłem puste miejsce bo nie wiem jak mogę ich nazwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z jednego z artykułów które podał Sly6 (http://www.dziennik....my-imigracyjnej) :

"FILAR 4. PRZYJMOWANIE NOWYCH PRACOWNIKÓW ZGODNIE Z POTRZEBAMI GOSPODARKI

Senatorzy przyznają, że aby zapobiec nowej fali nielegalnej imigracji, należy stworzyć system, który pozwoli na legalne zatrudnianie cudzoziemców na stanowiskach nieobsadzonych przez Amerykanów. Propozycja zakłada wprowadzenie w życie programu dla mniej wykwalifikowanych pracowników. Pracodawcy będą mogli zatrudniać imigrantów, jeśli udowodnią, że nie byli w stanie przyjąć do pracy żadnego Amerykanina. Oddzielny program ma objąć pracowników rolnych. System dla słabiej wykwalifikowanych powinien być elastyczny i dopasowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Musi być także zabezpieczony przed naruszaniem praw pracowniczych. Osoby uczestniczące w tego rodzaju "gościnnym" programie będą mogły po kilku latach starać się o zielone karty, jeśli udowodnią, że uczestniczyły w życiu swoich społeczności."

Poprzez zrywanie jabłek do obywatelstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...