Skocz do zawartości

Zmiana Nazwiska Po Ślubie


lmonika

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji w internecie i nie mogę znaleźć, może źle szukam.

Słuchajcie, mój narzeczony ma typowo polskie nazwisko. Po ślubie będę się czuła jakbym miała wąsy i brodę xD

Czy orientujecie się, czy istnieje możliwość przejęcia nazwiska narzeczonego, ale z polską odmianą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, nie przejmuj sie. ja od 9 lat mam nazwisko po ex mezu konczace sie na ~ski i jest czasem zabawnie, ale nigdy nie mialam zadnych problemow z tym zwiazanych czy glupich pytan. Jesli slub bedzie w usa to niestety nie da sie przeksztalcic nazwiska na ~ska, gdyz to juz jest zupelnie inne nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mój narzeczony ma typowo polskie nazwisko. Po ślubie będę się czuła jakbym miała wąsy i brodę xD

Ha ha ha ha ha! xD Co za tekst xD Padłam. Wyśmienite. Polska rodzina będzie się z Ciebie śmiać? ;> Ja w sumie też bym się pewnie dziwnie czuła, gdyby mi przyszło ze -ska zmienić na -ski... No nie! Nie wyobrażam sobie tego! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalam na ten temat, niestety nie pamietam, gdzie, ale wiem, ze sie nie da...Moje panienskie nazwisko konczy sie na -ska i jak wypelnialismy papiery przed slubem w USA, pani w urzedzie sie pytala czy mi sie cos nie pomylilo bo wpisalam ze moj tata ma inne nazwisko niz ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zrobic tak. Po slubie w usa zostan przy swoim nazwisku. Przy okazji wizyty w polsce razem z mezem bedziecie mogli umiejscowic swoj slub w polsce. W urzedzie nadadza ci nazwisko z koncowka -ska. Po powrocie do stanow zglosisz, ze chcesz zmienic nazwisko nadane ci w polsce. Chyba nie powinno byc problemu. Moze zadzwonic do ambasady i zapytac. Nie bylam w twojej sytuacji ale wiem, ze przy umiejscowianiu malzenstwa nadadza ci nazwisko ska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tym nie przejmowala na Twoim miejscu ;) kobieta z koncowka w nazwisku 'ski' przynajmniej czyms sie wyroznia od reszty :D ja bym zostawila :D No, ale to Twoj wybor ;) Wspolczuje tylko tego calego procesu umiejscowienia slubu w PL :P bo u mnie sie na jednej wiycie nie skonczylo, bo ciagle czegos brakowalo, a to deklaracji meza o tym ze zostaje przy swoim nazwisku, a to jakiegos podpisu :P no i oczywiscie zrob sobie wiecej odpisow aktu slubu, bo w Polsce beda chcieli oryginał Ci zwinąć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zna zasady w USC to nie tak trudne ;) ja zawsze dzwonie ,pytam sie co jest potrzebne i to jest do przejscia jak umiejscowienie

mozna tez to umiejscowic przez Konsulat ale to drozej i dluzej wychodzi lub tez przez kogos w USC z rodziny,znajomych ,majac stosowne papiery.

tylko ze teraz mamy nowe prawo paszportowe i przy zmiane nazwiska-umiejscowieniu aktu slubu w USC nalezy wymienic tez paszport.

jest na to 4 miesiace aby wymienic paszport

http://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=paszport_podstawowe_informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Czyli się nie da ;(

No tak zdesperowana to nie jestem,żeby aż tak kombinować. W Polsce planujemy być dopiero około roku po ślubie ( na ślubie siostry narzeczonego), więc to troszkę długo. Co innego jakbyśmy zaraz przylatywali :)

Trudno, będą wąsatą ciotką z hameryki ;]

Wiem to dziwne, ale nie umiem się do tej myśli przyzwyczaić i męczy mnie to trochę. Nie wiem czy ktoś się będzie śmiał, raczej nie o to chodzi a o moje utożsamianie się z męską formą nazwiska. Ot, takie polskie myślenie.

A i dziękuję za inormacje co do papierologii w Polsce. Muszę zacząć nad tym myśleć jak to załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...