Skocz do zawartości

Social Security Number - Jak Sie Do Tego Zabrac?


Laurka

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonilismy zaraz z rana i ta sama pani, ktora nam wydala licencje powiedziala, ze wysylaja poczta jak tylko dostana i wydadza dokument. Wiecej nie mogla powiedziec, bo nie moga udzielac poufnych informacji przez telefon. No to czekamy. Pocieszam sie, ze poczta dziala tu szybko :)

Dziekuje za odpowiedzi. Moj maz jest pod wrazeniem jak szybko ludzie pomagaja na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

My slub bralismy w sobote,a w srode juz otrzymalismy poczta akt slubu sztuk 2 :)

Co do SSN to nie wiem jak jest na k1, ja bylam na visie turystycznej,ktora wygasla. Po SSN poszlam majac w reku EAD,oraz paszport i list z USCIS,wypelniasz aplikacje,siadasz w kolejce czekasz (troche dlugo) podchodzisz do okienka dajesz co masz,pani wklikuje na komputer,po czym zyczy Ci milego dnia i za kilka dni przychodzi poczta SSN.

Wyrobic ID poszlam z SSN.Prawo jazdy tez nie mam,zabieram sie do nich juz 5 lat ;)

Powodzenia w wypelnianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak wyglada sytuacja. Myslac, ze sobie zycie ulatwie - tylko je sobie utrudnilam (surprise, surprise).

Zaraz jak tylko przekroczycie granice, jedzcie wyrobic sobie SSN, bo po slubie bedziecie uziemieni. Ja chcialam oszczedzic sobie dwukrotnego zajmowania sie tym (wyrobienie SSN, a potem po slubie aplikowanie o zmiane nazwiska na karcie). Dzisiaj dowiedzialam sie, ze poniewaz juz wzielam slub, to najpierw musze miec zmieniony status z K1 na K2. Z Social Security Office pojechalismy do lokalnego Immigration Office, gdzie przynajmniej pomogli mi bez kolejki i wyjasnili co nalezy robic. Sprowadza sie to do tego, ze musze miec najpierw EAD. Z EAD moge wyrabiac SSN.

Troche sie zdenerwowalam, bo teraz musze szybko zgromadzic wszystko do pakietu AoS, ale coz, innego wyjscia nie ma. Moj blad, ze nie wyrobilam tego juz na samym poczatku, ale nie bylam dostatecznie poinformowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jak tylko przekroczycie granice, jedzcie wyrobic sobie SSN, bo po slubie bedziecie uziemieni.

Osobiscie jestem zwolennikiem takiego rozwiazania.

Dzisiaj dowiedzialam sie, ze poniewaz juz wzielam slub, to najpierw musze miec zmieniony status z K1 na K2.

Po pierwsze, zmiana statusu z K1 na K2 jest niemozliwa i sam pomysl jest dosc absurdalny. Po drugie, twoj stan cywilny nie ma absolutnie zadnego znaczenia jezeli chodzi o wyrobienie SSN.

Z Social Security Office pojechalismy do lokalnego Immigration Office, gdzie przynajmniej pomogli mi bez kolejki i wyjasnili co nalezy robic. Sprowadza sie to do tego, ze musze miec najpierw EAD. Z EAD moge wyrabiac SSN.

Z EAD mozesz sie ubiegac o SSN. Jezeli Twoje I-94 z K-1 wygasa pozniej niz za 14 dni, mozesz sie ubiegac o SSN nawet i teraz na podstawie tego dokumentu i EAD nie jest Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje I-94 wygasa za niecale 5 tygodni. Sek w tym, ze z Social Security Office pojechalismy prosto do lokalnego USCIS i tam powiedzieli mi dokladnie to samo, co kobieta w SS. Potwierdzili, ze nie wyrobia mi SSN na podstawie I-94 K1, bo juz jestem po slubie i nie moga tego uzyc. Ja te kobiete zapytalam trzy razy czy jest pewna tego co mowi, zanim odeszlam od okienka, ale generalnie widac po niej bylo, ze nie chciala tracic swojego czasu na mnie, bo juz sie odwrocila do komputera po tym jak powiedziala swoje. Jesli znajde jakis paragraf, mowiacy dokladnie o tym, ze moge wyrobic SSN do momentu na 14 dni przed wygasnieciem I-94 to pojade tam znowu nawet jutro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalne USCIS przede wszystkim nie ma wiedzy o wydawaniu SSN. Od tego jest SSA. Oczywiscie ze mozesz uzyc I-94, w polaczeniu z marriage certificate. Wtedy powinni Ci wystawic karte na nowe nazwisko.

https://secure.ssa.gov/poms.NSF/lnx/0110211420 - sekcja B.1 oraz pozycja K-1 w tabelce w sekcji G

https://secure.ssa.gov/apps10/poms.nsf/lnx/0110212001:

The only time you may process an SSN application in a name that does not agree with the name shown on the immigration document is if the person legally changed his or her name after the immigration document is issued. In these situations, the legal name is the name shown on the evidence of the name change.

A zatem I-94 + marriage certificate pozwala na wydanie karty z nowym nazwiskiem.

https://secure.ssa.gov/poms.NSF/lnx/0110211135:

Do not process the SSN application when a non-immigrant submits an expired Department of Homeland Security (DHS) document or one that will expire within 14 days, since we cannot assign an SSN. Refer the applicant to DHS and provide written notice per RM 10215.115, Procedures for Providing Written Notice to an SSN Applicant.

A zatem o ile dokument nie traci waznosci w przeciagu 14 dni, nie ma przeciwwskazan, by Ci SSN wydac. Plus przeczytaj sekcje C tego dokumentu odnosnie I-94.

Generalnie rozmawiaj najpierw z clerkiem, potem z supervisorem, a ostatecznie, jezeli nadal bedzie opor materii, popros o rozmowe z office managerem (jezeli to nie ta sama osoba co supervisor).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...