Skocz do zawartości

Social Security Number - Jak Sie Do Tego Zabrac?


Laurka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A jeszcze co do prawa jazdy. Na polskim moge jeździć 3 miesiace (tak wyczytałam w przewodniku, chociaż piszą, że lepiej mieć międzynarodowe). No i jak mam to polskie to potem idę sobie normalnie na egzamin jak chce miec prawko to amerykańskie?

Sprawdź wymagania lokalnego DMV, zwykle wymagają pojawienia się z Social Security Card i jeszcze paroma dokumentami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do prawa jazdy. Na polskim moge jeździć 3 miesiace (tak wyczytałam w przewodniku, chociaż piszą, że lepiej mieć międzynarodowe). No i jak mam to polskie to potem idę sobie normalnie na egzamin jak chce miec prawko to amerykańskie?

Tak idziesz na egzamin. Robisz permit,a pozniej umawiasz sie na egzamin z jazdy. U nas mozna zdawac pisemny po polsku,nie wiem jak w innych stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak idziesz na egzamin. Robisz permit,a pozniej umawiasz sie na egzamin z jazdy. U nas mozna zdawac pisemny po polsku,nie wiem jak w innych stanach.

Nie wiem czy wszędzie ale u mnie posiadanie polskiego prawka zwalnia z permit. Można wszystko robic jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat prawka trzeba sie dowiadywac przez DMV. Regulacje sie roznia w roznych stanach. Ja chce wyrobic State ID, bo w NY mozna jezdzic na prawie jazdy wydanym w obcym kraju dopoki jest sie rezydentem kraju z ktorego jest dokument. Dlatego ja sie nie bede zajmowac wyrabianiem prawka poki co, natomiast jakis stanowy dokument tozsamosci by sie przydal. A bez SSN nic nie wydadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie nie wiedziałam o tym DMV. Teraz wszystko wiadomo. W CA potrzebny jest SSN do tego. No Laurka skoro prawka nie masz to oczywiscie zdałoby sie wyrobic ten ID.

Zaczyna teraz wychodzić jak bardzo jestem jeszcze "zielona" jeśli chodzi i pewne rzeczy do załatwiania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie nie wiedziałam o tym DMV. Teraz wszystko wiadomo. W CA potrzebny jest SSN do tego. No Laurka skoro prawka nie masz to oczywiscie zdałoby sie wyrobic ten ID.

Mam polskie wydane raptem dwa lata temu, wiec bede sie go trzymac najdluzej jak sie da ;)

Zaczyna teraz wychodzić jak bardzo jestem jeszcze "zielona" jeśli chodzi i pewne rzeczy do załatwiania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SS Office w Albany to jest normalnie jakis koszmarny zart! Po rozmowie, ktora odbylam w piatek przez telefon i uslyszeniu, ze karta przyjdzie w przeciagu 10 dni dzisiaj dostalam koperte, ale ucieszylam sie za wczesnie. W srodku nie bylo karty, tylko list podobny do tego, ktory dostalam do reki po zlozeniu aplikacji w biurze! Napisali mi, ze zlozylam wniosek 1 listopada (duh!) i karte otrzymam w przeciagu 2 tygodni! Czy ktokolwiek dostal najpierw poczta list? Moja zlosc powoli przeradza sie w smiech. To jest jakis cyrk ha ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...