Skocz do zawartości

Mit O Niskich Cenach W Usa Prawda Czy Fałsz?


SpartaN

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co za roznicza ile zarabia ? Porownywanie bezposrednie zarobkow nie ma wiekszego sensu - m.in. ze wzgledu na koszty wyksztalcenia czy uslug.

Twoj temat jest typowy dla ludzi ktorzy wpadli tu na miesiac, kupili elektronike i ciuchy w Outletach i wrocili do Polski opowiadajac pierdoly jak to w US jest tanio.

Wielokrotnie podawalem rozne koszty zycia - za daycare (zlobek) dla dziecka place $1100 miesiecznie i jest to standardowa cena (nie jest to jakies super-eksluzywne miejsce). Porownaj to sobie do Polski...

Super, dziękuje za komentarze, szczególnie tego typu, jak i te opisujące życie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cena za np. kanałowe u detysty - ok. 1100$ jesli sie nie ma ubezpieczenia (ja mam wiec troche z tej ceny obcielo :P). Ale za cala cene moglabym sie wyslac na wakacje ;)

SpartaN, jakie ksiazki czytales o USA? Pytam bo sama czytam i kolekcjonuje :)

duzo osob jadac do PL na wakacje czy odwiedzic rodzinke np na miesiac - idzie do denysty na przeglad i ewentualne borowanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,ceny odziezy sportowej czy akcesoriow sportowych sa drozsze.Polecam amazon.com-mozna kupic nieco taniej,albo wlasnie outlety.

A propos odzieży sportowej odniosłem ostatnio inne wrażenie. Porównywałem ceny butów New Balance w PL i USA. Porównywane przeze mnie buty W Polsce to około 499 zł a w USA około 450-470 zł. Elektronika też wydawała się tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos odzieży sportowej odniosłem ostatnio inne wrażenie. Porównywałem ceny butów New Balance w PL i USA. Porównywane przeze mnie buty W Polsce to około 499 zł a w USA około 450-470 zł. Elektronika też wydawała się tańsza.

Inaczej przedstawiają się ceny turystom wpadającym na zakupy do USA a inaczej tubylcom którzy czekają na wyprzedaże, promocje lub po prostu wiedzą z doświadczenia gdzie jest taniej. Za buty New Balance i to z wyższej półki bo produkowane w USA nie w Chinach zapłaciłam okazyjnie $40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej przedstawiają się ceny turystom wpadającym na zakupy do USA a inaczej tubylcom którzy czekają na wyprzedaże, promocje lub po prostu wiedzą z doświadczenia gdzie jest taniej. Za buty New Balance i to z wyższej półki bo produkowane w USA nie w Chinach zapłaciłam okazyjnie $40.

Pewnie masz racje. Ja tego nie wiem bo nigdy w USA nie byłem, ale porównując ebaya i allegro (przy takich samych zapytaniach wyszukiwarki) odniosłem takie wrażenie. Poza tym wybierając plan w AT&T i podobny w Polsce, telefon (samsung galaxy s4) w planie taryfowym w USA był śmiesznie tani, podobnie z abonamentem. Nie chce generalizować tylko napisałem swoje spostrzeżenia na podstawie dwóch prób :) (wiem.. wiem.. to za mało żeby wyciągnąć wiarygodne wnioski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje. Ja tego nie wiem bo nigdy w USA nie byłem, ale porównując ebaya i allegro (przy takich samych zapytaniach wyszukiwarki) odniosłem takie wrażenie. Poza tym wybierając plan w AT&T i podobny w Polsce, telefon (samsung galaxy s4) w planie taryfowym w USA był śmiesznie tani, podobnie z abonamentem. Nie chce generalizować tylko napisałem swoje spostrzeżenia na podstawie dwóch prób :) (wiem.. wiem.. to za mało żeby wyciągnąć wiarygodne wnioski)

Porównywanie opcjii i planów telefonów przyprawia mnie o zawroty głowy, dlatego ciągle używam TrackFone'u za $6 z groszami miesięcznie (telefon, dość prymitywny jak na obecną technologię) wraz z 400 minutami dorzucil igratis. Po 6 latach zostało mi 330 minut, bo używam tylko w nagłych sytuacjach jak awaria auta, więc po co mi droższy/lepszy. Mąż twierdzi że ewentualnie przełamię się, i nawet obdarzył mnie jakimś androidem glaxy cośtam. Owszem, fajna zabawka, kieszonkowy tablet, internet w byle hot spot, ale narazie nie mam abonamentu na telefon, bo....zawroty głowy. :wacko: Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje. Ja tego nie wiem bo nigdy w USA nie byłem, ale porównując ebaya i allegro (przy takich samych zapytaniach wyszukiwarki) odniosłem takie wrażenie. Poza tym wybierając plan w AT&T i podobny w Polsce, telefon (samsung galaxy s4) w planie taryfowym w USA był śmiesznie tani, podobnie z abonamentem. Nie chce generalizować tylko napisałem swoje spostrzeżenia na podstawie dwóch prób :) (wiem.. wiem.. to za mało żeby wyciągnąć wiarygodne wnioski)

Jako ze nabylem właśnie S4 w AT&T - sensowny plan voice+data+text to ponad $100 dla jednej osoby. Za family plan dla dwóch osób 700 minut i 2x2gb data placimy $170. Porównaj sobie do Polski znowu i daj znać jak to wypada... Planów unlimited data praktycznie już nie poza Sprintem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam galaxy S2 w Orange. Umowę na dwa lata. (rok już minął). Unlimited voice+text, data do 1 gb chyba 20 zł. Do tego aparat mnie kosztował 200 zł. Abonament płace 140-150 zł ( w zależności czy przekroczę 1gb). W AT&T analogicznie konfigurując z S4 (aparat 199$) wychodzi abonament 119$ (69$ voice, 20$ text, picture i video, 30$ data). Co prawda ja mam płatne MMSy i video ale nie używam. Analizując tyle co dzwonie spokojnie zmieściłbym się w planie 450 minut w AT&T za 39$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czemu te ceny aż tak odstają od tych w Polsce pomijając aspekt wysokości zarobków" - wiekszy, bardziej konkurencyjny rynek i, bardzo czesto, nizsze podatki niz w Europie.

"Jaka jest obecnie płaca minimalna w Stanach" $7.25 na godzine

"czy obecnie kryzys daje się mocno odczuć" juz sie znacznie polepszylo - ale ludzie nadal sa ostrozni

"euforia na giełdach w Stanach jest odczuwalna dla zwykłego obywatela" - nie

Jest bardzo trudno porownywac ceny. Ceny w restauracjach, ceny jedzenia czesto sa nizsze niz w Polsce (biorac pod uwage zarobki,skale itp.) Benzyna absolutnie jest tansza! Ale inne ceny przerazaja europejczykow i Polakow. Studia na normalnej uczelni publicznej - zadne elitarne wyksztalcenie - kosztuja teraz okolo $100,000... czesz isc na MBA, prawo czy medycyne do doplacisz nastepne $100,000 (jezeli nie wiecej.) Poczytaj tez ile kosztuje tu wizyta u dentysty lub lekarza. Poczytaj tez ile urlopu ma przecietny Amerikanin. Od razu Europa bedzie atrakcyjniej wygladac.

Polacy mieszkaja w USA z wielu powodow, ale raczej nie dlatego ze ceny sa niskie :)

Zeby Ci odpowiedziec na te pytania...musisz zrozumiec jedna podstawowa rzecz, ktora ludzie z roznych powodow pomijaja (glownie z braku podstawowej wiedzy...)...USA jest to kraj ktory sklada sie ze STANOW (federacji), ktore sa odzielnymi tworami ekonomicznymi i prawnymi na tle calego kraju i w ktorych warunki zycia, a co za tym idzie koszty utrzymania roznia sie od siebie diametralnie - zaczynajac od zarobkow poprzez ceny danych produktow, a na podatkach konczac...wiec: koszty zycia w stanie np: Waszyngton beda zupelnie inne od kosztow zycia w stanie Oregon (stan nizej)....inna bedzie placa minnimalna (ktora oczywiscie nie moze byc mniejsza od ustanowionej przez rzad federalny)...inne beda ceny paliwa...mieszkania i sales tax....ktorego w Oregonie nie ma....

takze mozna powiedziec ze stan Waszyngton jest drogi, a Oregon tani...itd, itp....Nigdy nie powinno sie rozpatrywac kosztow zycia w USA jako calosci ekonomicznej w kontekscie porownywania do innych krajow...Dlatego zadajac takie pytania trzeba byc bardzo precyzyjnym - Jaki STAN cie interesuje...pozdrawiam.

Ooops....chcialem zacytowac autora watku....przepraszam za blad.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coldsauce, dziękuje za Twój post. Super, że jest takie forum jak to gdzie można porozmawiać z osobami które tam przebywają lub przebywały i wiedzą dużo więcej i bardziej obiektywnie oceniają sytuację. Nawiązując dalej do Twojej wypowiedzi, który ze stanów wtrąca się najmniej w życie obywatela tzn. ma ograniczoną biurokrację, podatki są na niskim poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...