Skocz do zawartości

Mit O Niskich Cenach W Usa Prawda Czy Fałsz?


SpartaN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cena za np. kanałowe u detysty - ok. 1100$ jesli sie nie ma ubezpieczenia (ja mam wiec troche z tej ceny obcielo :P). Ale za cala cene moglabym sie wyslac na wakacje ;)

Uuu... to i tak dobrze, mnie skasowali prawie $1300 za kanalowe plus $750 za follow-up i to z ubezpieczeniem (jak widac kiepskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu... to i tak dobrze, mnie skasowali prawie $1300 za kanalowe plus $750 za follow-up i to z ubezpieczeniem (jak widac kiepskim).

Wiesz, masz dentystow i dentystow. Niedawno czytalem o jakims pseudodentyscie co przeprowadzal zabiegi w domu pacjenta. Oczywiscie nazedzia nosil w zwyklym tackle box (pudelko na rozne duperele do lowienia ryb). Nic nie bylo czyste itp. Inkasowal mniejsze pieniadze wiec byl dosc popularny. Wpadl bo ludzie zaczeli chorowac po tych jego kuracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mialas out of pocket ? Oplacaloby się do Polski polecieć...

Tak, tyle, aczkolwiek na koniec okazalo sie, ze moglam zaplacic duzo mniej - jakies 400 dolarow zamiast tych 1300. Niestety niewiedza w Ameryce drogo kosztuje, a czlowiek, ktory nie poznal dokladnie tutejszych zasad i do tego ma pol twarzy sparalizowanej bolem, raczej nie mysli racjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z dużych zalet bycia w wojsku tutaj - full medical + dental dla całej rodziny.

No i w sklepach na bazach wszystko jest troszkę tańsze.

Ktoś pytał wcześniej o srednie zarobki w wojsku - dokładne tabelki z zarobkami są dostępne na stronach poszczególnych 'branches', więc można sobie samemu sprawdzić, nie da się uśrednić, wszystko zależy od stopnia i długości stażu. Na pewno przez pierwsze parę lat to nie są kokosy, ale nie jest źle, plus, jak pisałem wszystkie benefity itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, masz dentystow i dentystow. Niedawno czytalem o jakims pseudodentyscie co przeprowadzal zabiegi w domu pacjenta. Oczywiscie nazedzia nosil w zwyklym tackle box (pudelko na rozne duperele do lowienia ryb). Nic nie bylo czyste itp. Inkasowal mniejsze pieniadze wiec byl dosc popularny. Wpadl bo ludzie zaczeli chorowac po tych jego kuracjach.

Kiedyś w wiadomościach mówili o gościu, który kupił stary PRL-owski autobus RTG (jakiś taki Autosan czy coś) i jeździł po wioskach robiąc ludziom prześwietlenia na miejscu za niewielką opłatą :) Oczywiście go zgarnęli za robienie tego bez uprawnień i używanie sprzętu bez atestu.

Co do cen, wydaje mi się, że można by powiedzieć że stosunkowo mało się płaci za przedmioty (elektronika, ciuchy, samochody, itd) ale dużo za usługi (w tym opiekę zdrowotną, szkołę). Jak się jest w USA samemu przez jakiś czas i ma się dobrą pracę, to żyć nie umierać i stać człowieka na takie rzeczy o których w Polsce można pomarzyć. Gorzej, jak się chce założyć tam rodzinę i wychować dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to zalezy duzo od stanu no i od wielu innych czynnikow.Wg mnie ciuchy i elektronika sa tansze,edukacja,uslugi i jedzenie drozsze.Zarobki policjanta?Akurat jestem w temacie-male miasto w CO-od $13 do $22/h-zarobki zaleza od doswiadczenia i edukacji.Pracownik biurowy?Od $9 w gore-duzo zalezy od firmy ,doswiadczenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

moje wyobrazenia o niskich cenach w USA zostaly nieco ostudzone, gdy rozgladalam sie za ciuchami. Otoz, chcac kupic odziez sportowa, np.buty marki Keen niestety nie roznily sie od cen w PL, czyli tez ok. 300-400 zl. Nie mowie tutaj jakosci, bo wg mnie to oczywiste. Inna odziez markowa, rownie droga. Myslalam, to znaczy takie mialam wyobrazenie, ze tutaj wszystko takie tanie... Dla mojej malolaty za bluzke z czaszka zaplacilam 70 zl, Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to juz jest konkretny pieniadz. Zobaczymy jak bedzie w Outletach, czy tutejsze amerykanskie ceny powala mnie na kolana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wyobrazenia o niskich cenach w USA zostaly nieco ostudzone, gdy rozgladalam sie za ciuchami. Otoz, chcac kupic odziez sportowa, np.buty marki Keen niestety nie roznily sie od cen w PL, czyli tez ok. 300-400 zl. Nie mowie tutaj jakosci, bo wg mnie to oczywiste. Inna odziez markowa, rownie droga. Myslalam, to znaczy takie mialam wyobrazenie, ze tutaj wszystko takie tanie... Dla mojej malolaty za bluzke z czaszka zaplacilam 70 zl, Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to juz jest konkretny pieniadz. Zobaczymy jak bedzie w Outletach, czy tutejsze amerykanskie ceny powala mnie na kolana :)

Fakt ,ceny odziezy sportowej czy akcesoriow sportowych sa drozsze.Polecam amazon.com-mozna kupic nieco taniej,albo wlasnie outlety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...