Skocz do zawartości

Emigracja Po Work & Travel J1


szary89.co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, byc moze takie tematy juz sie pojawialy, ale prawo dosc dynamicznie ulega zmianie, dlatego moze i w tej kwestii cos sie zmienilo. Otoz jestem w stanach od 3 miesiecy, przebywam na wizie turystycznej. Moja szwagierka(obywatelka usa) ma dosc spora firme, zatrudniajaca ponad 60 opracownikow, zajmuje sie glownie sprzataniem, drobnymi naprawami etc, ja jestem w niej zatrudniony (oczywiscie nielegalnie) na stanowisku kierowcy vana, "szefowa" chce mnie usilnie zatrzymac mimo iz jestem dopiero na polmetku :P wspominala cos o mozliwosci sponsorowania, jednakze wydaje mi sie ze teraz nie jest to mozliwe, a nawet jesli to jest to bardzo trudno. W kazdym badz razie, jezeli wyrazilbym checi, mysle ze podjelaby stosowne kroki, tylko moje pytanie, czy to jest mozliwe? Jesli tak to jak dlugo trzeba czekac na rozpatrzenie takiego wniosku? Podejrzewam ze w tym czasie nie moge przebywac na terytorium usa?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mozliwe. Przebywasz nielegalnie a nie na zadnej wizie turystycznej bo w momencie podjecia nielegalnej pracy Twoja wiza stala sie nie wazna - w zwiazku z tym nie masz mozliwosci zmiany statusu. Poza tym sponsorowanie ludzi do sprzatania jest generalnie nierealne - do tego jest cala masa innych rzeczy o ktorych nie chce mi sie juz pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale jak ja przyejchalem do usa (bylo to 11 lat temu) i zapisalem sie do szkoly jezykowej, to poznalem tam ludzi, ktorzy uczeszczali do niej i dlatego mogli przemianowac wize turystyczna na wize studencka. Oczywiscie na wize studenckiej nie mozna pracowac (20 godzin w kampusie), ale kazdy gdzies tam pracowal i placil za szkole.

O ile to jest realne w chwili obecnej, to ja juz nie wiem. Jak to sie zalatwia to tez nie. No ale cos takeigo bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...