Skocz do zawartości

Emigracja Po Work & Travel J1


szary89.co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, planuje zostać na stałe w USA. Aktualnie jestem na wizie J1 Work & Travel która jest ważna do października. Na koncie będe miał około 7 tys $ zarobionych przez wakacje. Poznałem pare osób które chciałyby mi pomóc w otrzymaniu wizy/obywatelstwa i być może znaleźli pracę dla mnie ( Amerykanie). Jak to najlepiej zorganizować , starać się o wize turystyczną czy od razu próbować o wize o pracę?
Jakie dokumenty muszę wypełnić, jakie są koszta i którą drogą najłatwiej otrzymać zmianę statusu wizy bez konieczności opuszczania USA.

Dodam ,że mam 24 lata ( i w grudniu/styczniu chciałbym wrócić do polski na 2 tygodnie obronić magistra tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

euro dobrze napisales,,jesli sie z takim zadajesz i takich spotykasz i spotkales,to wygrales w loterii ale jak wiadomo nalezy miec szczescie aby takie osoby spotkac na swojej drodze :) bo samo bycie dobrym-usmiechnietym-zyczliwym moze za duzo nie pomoc w znalezeniu takich osob,

jest pare postow innych uzytkownikow jak kto sie przejechali na innych i moga nie pomoc innym .A TY mozesz byc,jestes inny niz Ci co zawiedli :)

to kolejny post pokazujacacy,ze jak masz kogos z sercem,z pomocna dlona wtedy okazuje sie ze w danym miejscu jest fajnie :)

szary mozesz zmienic status na turyste,studencki ale wracajac do Polski musisz isc po nowa wize a tutaj mozesz tej wizy nie otrzymac pamietaj o tym

jesli faktycznie te osoby chca Ci pomoc to pozostaje slub z milosci,legalizacja pobytu z milosci i wtedyn z GC wracasz do Polski :)poczytasz o tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOS jest z definicji tylko do LPR. COS do turysty istnieje jak najbardziej.

Tomejto tomato. ;-) po w&t ciężko może się być przerobić na turystę bo z zasady trzeba wracać do szkoły. COS rzeczywiście jest i funkcjonuje np. Po F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich !

Też mam plan zostać w US po W&T ale kombinuje jak to zrobić.A co myślicie o zapisaniu się tam na miejscu na jakąś publiczną uczelnię i wystąpienie o zmianę wizy ??Tylko też nie wiem na jaką.Chyba właśnie tą " J ".

Gdyby ktoś ogarniał taki motyw proszę o odzew :- ) I również gdyby ktoś ogarniał temat ślubu z obywatelką US i załatwiania wszystkich formalności ;- )

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Też mam plan zostać w US po W&T ale kombinuje jak to zrobić.A co myślicie o zapisaniu się tam na miejscu na jakąś publiczną uczelnię i wystąpienie o zmianę wizy ??Tylko też nie wiem na jaką.Chyba właśnie tą " J ".

Gdyby ktoś ogarniał taki motyw proszę o odzew :- ) I również gdyby ktoś ogarniał temat ślubu z obywatelką US i załatwiania wszystkich formalności ;- )

Pozdrawiam !

No chyba raczej nie J tylko F. Jak masz wagon kasy to możesz poszukać uczelni, ale wydaje się, że chyba tematu sam nie ogarniasz zbytnio. Albo jesteś na WT i Cię euforia ogarnęła, albo planujesz w przyszłym roku co właściwie nie jest realne, bo szkoła rusza w sierpniu a za tym trzeba trochę "pobiegać", ale żebyśmy czasu nie marnowali ponawiam pytanie: kasa jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...