Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez bywa;)

Chodzi mi o to, ze znam osoby, ktore tu przyjezdzaja wyobrazajac sobie, ze Ameryka to raj na ziemi, a potem zupelnie sie tu nie odnajduja i wracaja spowrotem, "marnujac" w ten sposob Zielone Karty, ktore moglyby wykorzystac osoby mieszkajace w USA i nastawione na pobyt tutaj przynajmniej przez najblizsze lata. Takie jest moje zdanie, kazdy ma prawo sadzic cos innego:)

Nie mowie, ze Ameryka jest zla, bo by mnie tu nie bylo, tylko ze na pewno nie jest dla kazdego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O tak :) Wreczmy wszystkim nielegalnym nagrody w postaci GC :) W koncu oni udowodnili ze dają rade... nawet jesli łamią prawo ;)

(Dla tych mniej bystrych polecam znalezienie w słowniku słówka "sarkazm" ;) )

Ja dla odmiany wylapalabym wszystkich nielegalnych, ktorzy psują opinie uczciwym ludziom ze swoich krajów i odesłała ich skad przybyli - znalazłoby sie wtedy miejsce dla ludzi, ktorzy nie posuwają sie do łamania prawa, a chętnie by legalnie wyemigrowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bezsensowne propozycja jaka widziałem odnośnie DV...

Cóż każdy optuje za tym co najbliższe jego sytuacji. Wykonanie może głupie, ale już w ustawie był pomysł przyznawania GC zamiast wiz pracowniczych dla absolwentów amerykańskich uczelni w dziedzinie STEM. Losowanie wśród wszystkich przebywających w USA, włącznie z nielegalnymi to mrzonka. Wśród ludzi z wizami pracowniczymi czy innymi długoterminowymi? Czemu nie? I tak jest mądrzejsze niż losowanie przypadkowych ludzi z całego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle, że Twój pomysł jest zły.

Napewno wiele osób wylosowanych w loterii już było w stanach, lub tam kogoś maja i wiedzą jaka jest sytuacja. Takich przypadków jak przedstawiłas jest napewno niewiele. Nikt o zdrowych myślach nie ryzykuje wyprzedażą wszystkiego i udaniem sie w nieznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak :) Wreczmy wszystkim nielegalnym nagrody w postaci GC :) W koncu oni udowodnili ze dają rade... nawet jesli łamią prawo ;)

(Dla tych mniej bystrych polecam znalezienie w słowniku słówka "sarkazm" ;) )

Napisalam przeciez, ze mam na mysli osoby przebywajace tu legalnie na innych wizych

A ja myśle, że Twój pomysł jest zły.

Napewno wiele osób wylosowanych w loterii już było w stanach, lub tam kogoś maja i wiedzą jaka jest sytuacja. Takich przypadków jak przedstawiłas jest napewno niewiele. Nikt o zdrowych myślach nie ryzykuje wyprzedażą wszystkiego i udaniem sie w nieznane.

Ja znam takie osoby:) Ogladales program emitowany na dwojce pt. "Zielona Karta"?

Miejmy nadzieje, ze takich przypadkow bedzie coraz mniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż każdy optuje za tym co najbliższe jego sytuacji. Wykonanie może głupie, ale już w ustawie był pomysł przyznawania GC zamiast wiz pracowniczych dla absolwentów amerykańskich uczelni w dziedzinie STEM. Losowanie wśród wszystkich przebywających w USA, włącznie z nielegalnymi, to mrzonka. Wśród ludzi z wizami pracowniczymi czy innymi długoterminowymi? Czemu nie? I tak jest mądrzejsze niż losowanie przypadkowych ludzi z całego świata.

W takim razie, moze zle sie wyslowilam. Chodzilo mi o osoby przebywajace w USA legalnie, wlasnie na wizach researchers albo H1B. Zgadzam sie w 100%, ze losowaniu sposrod takich osob ma o wiele wiecej sensu niz calkowicie przypadkowa loteria:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madziabar - dosc stary dokument - sprzed 10 lat. Wiele sie od tego czasu zmieniło.

W te wakacje mialam okazje podpatrzec kolejke w ambasadzie, ktora ustawila sie po Zielone Karty i mam wrazenie, ze chyba nie tak wiele sie zmienilo haha No ale moze to byl jakis pechowy dzien;)

Na szczęście ci ludzie mają inne ścieżki do GC. :)

Owszem maja, ale bardzo bardzo czasochlonne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...