Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie musisz mieć PhD i nie musisz robić w naukach ścisłych. Nie mówię, że masz kwalifikacje, ale naukowcy np. mają i jeśli nie nadają się na self-application to niech przemyślą swoje badania.

To ponawiam pytanie, jakie trzeba miec kwalifikacje na self-application? Ja pracuje w naukach humanistycznych. W ambasadzie mnie poinformowano, ze nauki humanistyczne nie wchodza w gre (chyba ze pracuje sie z jezykami takimi jak Farsi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do loterii nie musisz mieć PhD

Wiem, ze do loterii wystarczy tylko szkola srednia

Wyedytowałem posta. To nie ten wątek i najpierw możesz sobie poczytać materiały w sieci i jeśli to coś dla Ciebie możemy pogadać.

OK, dzieki!

Madzia ma takie typowe "polskie" podejście.

Haha nie moge miec polskiego podejscia, bo od bardzo dawna nie mieszkam w Polsce, rodzice tez nie sa Polakami, tam sie urodzilam i mam troche rodziny i przyjaciol, ale "polskie" podejscie jest mi zdecydowanie obce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponawiam pytanie, jakie trzeba miec kwalifikacje na self-application? Ja pracuje w naukach humanistycznych. W ambasadzie mnie poinformowano, ze nauki humanistyczne nie wchodza w gre (chyba ze pracuje sie z jezykami takimi jak Farsi)

Dlaczego nie wchodzą? Science, art and business...

Przykłady:

  1. improving the United States economy
  2. improving wages and working conditions of U.S. workers
  3. improving education and training programs for U.S. children and other qualified workers
  4. improving health care
  5. providing more affordable housing for young and/or older poorer U.S. residents
  6. improving the U.S. environment and making more productive use of natural resources
  7. involving a request from an interested government agency
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czy mozesz mnie oswiecic, drogi forumowiczu, w jaki sposob mozna siebie samego zasponsorowac i jakie trzeba spelnic kryteria? Bede baaaardzo wdzieczna za odpowiedz! :)

Mozna, np w ramach EB-2 NIW (National Interest Waiver).

Dobrze pracowac jako research scientis, miec PhD, wspolpracowac z uczelniami i czasopisamami. Musisz tez posiadac jakies publikacje w prasie naukowej. Przy odrobinie szczescie i dobrym prawniku GC mozna dostac w 3-6 miesiecy.

Wiecej info tutaj: http://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-second-preference-eb-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...