Skocz do zawartości

Lufthansa/american Airlines - Dopełnienie Formalności Po Zakupie Biletu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam a więc, bilet z Londynu do NYC zabookowany, chciałem wrazie się upewnić, że to już wszystko. Jest to wprawdzie American Airlines, ale obsługiwane przez Lufthanse.

właśnie wypełniłem APIS, gdzie musiałem wpisać numer i dane swojej wizy.

"An electronic ticket has been issued for you. Your boarding pass will be available at lufthansa.com from 23 hours prior to departure"

Wiem, że będę musiał dokonać odprawy online na 24 godziny przed lotem, czy muszę wiedzieć coś jeszcze aby uniknąć późniejszych niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Raczej nie. Jeśli uzupełniłeś APIS to dane tam są, ale jak będziesz robił online check in miej pod ręką paszport z wizą na wszelki wypadek, bo z jakiegoś powodu mi data wydania wizy nie przeszła do check in z APIS (jeśli wogóle była), ale to drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1. - C4R0 Chciałbym spytać, przy odprawie ONLINE, muszę koniecznie jeszcze wydrukować bilet, prawda?? I na czym polegałaby normalna odprawa na lotnisku w takim razie?

Nadać bagaż?:) Chodzi oczywiście o operację na lotnisku?

AD2. mathew75

Nic nie wiem o przesiadce w Niemczech. To jakoś tak dziwnie zrobione, że jest wszystko przez stronę Lufthansy, a w rzeczywistości UNITED AIRLINES. Może dlatego?

LH 7631
operated by:
UNITED AIRLINES 0​5​ September LONDON GB HEATHROW

Dziękuję wszystkim za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to wszystko jasne. Wcześniej pisałeś o American Airlines ( jak w tytule ), a nie o United, więc mnie to zmyliło. American ma code share z British Airways a nie z Lufthansą. Polecisz liniami United do Newark :-)

Faktycznie, pomyliłem nazwy, myślałem, że to to samo :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1. - C4R0 Chciałbym spytać, przy odprawie ONLINE, muszę koniecznie jeszcze wydrukować bilet, prawda?? I na czym polegałaby normalna odprawa na lotnisku w takim razie?

Nadać bagaż? :) Chodzi oczywiście o operację na lotnisku?

Biletu drukować nie musisz, możesz np. wyświetlić PDF na smartfonie i im pokazać przy bramce. Ale dokument ten w jakiejś postaci musisz mieć - przecież to o to chodzi przy odprawie on-line żeby boarding pass sobie samemu zrobić. Normalna odprawa na lotnisku polega na tym, że idziesz do stanowiska (tam, gdzie i tak musisz nadać bagaż) i zamiast karty pokładowej i paszportu dajesz im potwierdzenie rezerwacji i paszport. Wtedy oni spiszą dane, które podawałbyś w odprawie on-line i wydrukują Ci boarding passy (karty pokładowe). Krótko mówiąc, jeśli i tak masz bagaż do nadania to odprawa on-line wcale nie oszczędza Ci tak dużo zachodu. Inaczej byłoby jeśli byś miał tylko bagaż podręczny - wtedy mając boarding pass z domu idziesz od razu do bramki i omija cię jedna kolejka.

Tak, nadanie bagażu to operacja przekazania walizki pracownikom linii lotniczej na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...