Skocz do zawartości

Lufthansa/american Airlines - Dopełnienie Formalności Po Zakupie Biletu.


Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze kilka ostatnich pytań na kilka dni przed odlotem..

1. Na ile wcześniej powinienem przed odlotem powinienem być na lotnisku? Lot jest około 12, a ja będę w okolicach 9.30 - 10 ... czy te 2 godziny na pewno wystarczą ? Oczywiście jadę autobusem od razu na właściwy Terminal

2. Czy mogę na bagażu mieć tę małą kłódkę na zamkach? wiecie o co chodzi, czy może przypadkiem jakimś jest to zabronione ?

3. Czy mogę przewozić tabletki przeciwgorączkowe, jakieś leki, czy lepiej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Zależy od lotniska i aktualnego jego obciążenia pasażerami, ale generalnie dwie godziny powinny spokojnie wystarczyć na nadanie bagażu i odprawę.

2. Są specjalne kłódki, które TSA może otworzyć bez ich uszkadzania. Jak kłódka nie będzie taka a TSA zechce otworzyć walizkę, to rozwali kłódkę (lub walizkę jak dasz pancerną kłódkę). Generalnie to nie ma sensu zabezpieczanie się przed kradzieżami, a jedynie przed przypadkowym otworzeniem się zamka w czasie transportu - a do tego wystarczy opaska taka od kabli, której ja zawsze używam (zip-tie). Tylko pamiętaj żeby mieć możliwość potem przecięcia tej opaski :) Nie dalej jak cztery dni temu przyjechałem do hotelu z walizką zabezpieczoną opaską i otwierałem ją z 20 minut nie mając noża ani nic podobnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to juz wygodniej miec chyba ta kłodke niż zip ties c4r0 , znając mnie to bym plastikowych nożem na miejscu staralabym sie walizkę przez godziny otworzyć LOL

Georg700 pamiętaj aby kłódki miała logo tsa lub napis tsa aby ci walizki nie rozwalili. Często na lotach międzynarodowych piszą ze musisz nadać bagaż minimum 1 h przed odlotem. Ja gdy lecę w ciagu lata z Denver( lot międzynarodowy) to staram sie być 3h przed bo samo przejście przez TSA zabiera czasem 1h czasu ( tyle mi to zajęło pod koniec lipca) ale np: w Poznaniu dojeżdżać do lotniska 1:15 minut przed wylotem i jeszcze zaliczam herbatę z rodzinka na lotnisku :) tak mozesz mieć tabletki bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do odprawy online... nie ma takiego czegoś, że jest ona konieczna jak w przypadku RYANAIR?

w sensie, tam jeżeli się tego nie zrobi to płaci się 50 funtów czy coś takiego..

tylko że tutaj odprawa online jest możliwa na 23 godziny przed lotem i ja nie posiadam drukarki więc może być problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...