Skocz do zawartości

Darmowe Rozmowy Do Pl


pilkowsky

Rekomendowane odpowiedzi

...plus opłata inicjacyjna. :) Skype ma też abonamenty do różnych krajów, więc może wyjść taniej. Do Polski $6 nieograniczony abonament.

A tak z ciekawosci, orientujesz sie jak wygladaja koszta polaczenia Skype-komorka w PL? Czy polaczenia komorkowe sa zawarte w tym $6 abonamencie czy tylko stacjonarne? Ja uzywam tylko polaczen Skype+Skype, czyli za darmo, ale ciekawi mnie wykupienie opcji Skype - kom w PL... Prosze o wypowiedz I ocene jesli ktos to przerabial.

Poza tym, dla zainteresowanych I zarazem posiadaczy iPhone'ow - opcja face time z PL tez jest bezplatna, tak mi sie przypomnialo ;)

Do tego rozne aplikacje na smart phone (iPhone, android, nie robi roznicy), np. Viber, pozwala na bezplatne polaczenia z calym swiatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A tak z ciekawosci, orientujesz sie jak wygladaja koszta polaczenia Skype-komorka w PL? Czy polaczenia komorkowe sa zawarte w tym $6 abonamencie czy tylko stacjonarne? Ja uzywam tylko polaczen Skype+Skype, czyli za darmo, ale ciekawi mnie wykupienie opcji Skype - kom w PL... Prosze o wypowiedz I ocene jesli ktos to przerabial.

Poza tym, dla zainteresowanych I zarazem posiadaczy iPhone'ow - opcja face time z PL tez jest bezplatna, tak mi sie przypomnialo ;)

Do tego rozne aplikacje na smart phone (iPhone, android, nie robi roznicy), np. Viber, pozwala na bezplatne polaczenia z calym swiatem.

Skajp ma ładnie na stronie pokazane wszystkie opcje do Polski. Pakiet z komórką i normalnymi kosztuje $3.50 za 60 min, $6 za 120 min i $15 za 400 min. Nie ma unlimited.

Ja przerabiam też opcję: w Polsce osoba ma T-mobile z pakietem za darmo do T-mobile na całym świecie (nie pamiętam ile to kosztuje (40 zł, 50 zł?), ja mam T-mobile w USA. To z osobą, która jest ciągle "w terenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka opcja nazywa sie alenumer.pl, dzwonisz ze swojej komorki za granice za darmo, oczywiscie do wybranych krajów, łączysz sie przez specjalny numer 2222 8 2040, odsluchujesz komunikat i wstukujesz numer docelowy. generalnie nic skomplikowanego wejdz sobie na ichs tronke, poczytaj. ja korzystam juz od prawie 2 mcy, i jestem zadowolony, tzn jak ty w usa jestes to puszczasz sygnała do rodziny w pl i to oni wykonuja polaczenie, bo darmowe jest jesli ktos z PL za granice drynda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem tutaj nowy i także szukam najtańszego sposobu rozmów telefonicznych z tatą w USA. W moim przypadku wszelkie VoIP-y odpadają, bo tatko rzadko jest pod siecią WiFi - a to niezbędny warunek takich rozmów. Testowałem już różne opcje na internecie przenośnym i najczęściej mają za słaby sygnał żeby taka rozmowa była płynna etc.

Najczęściej też to ja i rodzina dzwonimy do niego (na komórkę - nie ma stacjonarnego), dlatego zakup amerykańskiej karty SIM także nie wchodzi w grę. Poza tym nie chcemy narażać go na dodatkowe koszty.

Szukając w sieci znalazłem dwie ciekawe opcje które pozwalają dzwonić mi po stawkach, jakie płacę w Polsce, czyli jakby tata był w kraju i miał polską sieć - to DobryTel i Polski Numer. O ile dobrze pamiętam Dobry tel działał chyba tylko w Anglii i Holandii, rejestrowało się tam i dostawałeś specjalną kartę SIM kojarzącą twój polski plan taryfowy czy coś takiego..

Ale np. w Polskim Numerze piszą, że trzeba tylko wpisać na ich stronie amerykański numer taty i oni w ciągu 24h wysyłają na maila ten tzw. polski numer który będzie przypisany do taty komórki, a przez moją komórkę będzie odczytywany jako polski numer stacjonarny. Piszą tu też że usługa akceptuje wszystkie moje pakiety darmowych minut - a mam w Playu darmowe na stacjonarne więc chyba za rozmowy z tatą też nic nie zapłacę.. No i nie jestem przywiązany do WiFI ani tata - to najważniejsze.

Słyszeliście o czymś takim? Macie jakieś doświadczenia z polskim numerem albo innymi działającymi na tej zasadzie??

Będę wdzięczny za info i sam też dam znać jak to działa u mnie, bo dziś powinni mi przysłać ten pl numer.

Pozdrawiam,

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się podzielę swoimi spostrzeżeniami w temacie telefony itp .

1)Najtańsze sensowne komórki lokalne to chyba plan w t-mobile na pierwszy telefon 50$ na drugi np dla żony 30$ na trzeci 10 $ w pakiecie rozmowy

i sms bez ograniczeń a internetu 512m a potem spadek prędkości .Uważajcie na Trece-fona niby pakiet 120 min tylko 20 $ ale każde odebrane połączenie powoduje zjadanie minut nawet sms.

2)Mając internet w domu można założyć bramkę voip (np pap2 cisco) i skonfigurować bezpłatny

numer który otrzymamy od ipkall po uprzedniej rejestracji na iptell poradniki są na youtube. Tak więc mamy nasz bezpłatny nr w USA do odbierania

rozmów .Jeśli teraz to podłączymy do usługi google voice to możemy zestawiać połączenia wychodzące i odbierać połączenia przychodzące, mieć

sekretarkę wysyłać sms-y oraz od googla otrzymamy nasz nr telefonu który który już nie będzie narzucony w określonej strefie nr tylko dowolnej wybranej przez nas .Teraz możemy mieć 1 nr telefonu na kilku urządzeniach .

3)Gdy mamy już i komórkę i bezpłątną stacjonarkę w USA w oparciu o bramkę voip możemy drugi port bramki skonfigurować u dostawcy w PL

np happycal.pl i za grosze dzwonić na stacjonarki krajowe .

Podsumownie mamy dwa nr jeden krajowy za grosze i jeden stanowy za darmo i możemy go mieć również na smartfonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka opcja nazywa sie alenumer.pl, dzwonisz ze swojej komorki za granice za darmo, oczywiscie do wybranych krajów, łączysz sie przez specjalny numer 2222 8 2040, odsluchujesz komunikat i wstukujesz numer docelowy. generalnie nic skomplikowanego wejdz sobie na ichs tronke, poczytaj. ja korzystam juz od prawie 2 mcy, i jestem zadowolony, tzn jak ty w usa jestes to puszczasz sygnała do rodziny w pl i to oni wykonuja polaczenie, bo darmowe jest jesli ktos z PL za granice drynda

potwierdzam, dzwonie z PL do USA na komorki za darmo! jedyne ze po 10 min znow trzeba sie polaczyc, ale grunt ze bezplatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...