Skocz do zawartości

Ap Administrative Processing


Misuzu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kazda wiza moze byc anulowana. Niewazne czy byla przyznana wczoraj czy rok temu, czy sie na niej juz wlecialo czy tez sie zamierza wleciec.

Kiedy sie to dzieje? Roznie. Tak, powinny byc do tego przeslanki, ale - z tym takze sie spotkalam - wstrzymuja badz anuluja wize do ponownego podjecia decyzji na podstawie dostarczonych/znalezionych/sprawdzonych informacji/rzeczy.

Znam chlopaka z Polski, ktory sklamal, ze nie ma nikogo w USA, dostal wize K-1 po czym po tygodniu dostal wiadomosc, ze wiza jest w systemie anulowana.

Znam tez chlopaka, ktory mial H-1B po czym, po roku, na granicy, okazalo sie, ze immigration anulowalo mu wize, bo sprawdzili, ze nigdy w tej firmie nie pracowal i cofneli mu H-1B o czym powiadomili pracodawce (zalatwionego przez jednego z polskich adwokatow, ktory non stop sie oglasza w gazetach polonijnych). A jako iz chlopak za te usluge zaplacil sporo, to adwokat - skad my to znamy - oczywiscie nie powiadomil go o niczym i nie tylko cofnieto go z granicy, ale dostal bana za "probe wlotu na falszywym dokumencie".

Inna przyklad kobiety, ktora miala anulowana wize K-1 kiedy okazalo sie, ze sklamala ile czasu byla poprzednio w USA - wize anulowano, kiedy kobieta byla juz w USA i nieswiadoma niczego zlozyla dokumenty o green card. Ile bylo pozniej problemow - szkoda mowic. Sprawa jest nadal w sadzie imigracyjnym - od prawie 2 lat.

Podobna sytuacja miala miejsce w wiza J-1, kiedy dziewczyna przedluzyla sobie pobyt w USA, w teorii nie miala zakazu wlotu, ale po glebszym namysle konsul po wydaniu nastepnej wizy J-1, anulowal ja. Stwierdzil, ze wiza numer 1 byla uzyta wbrew temu do czego miala sluzyc. Dziewczyna dowiedziala sie o tym kiedy przechodzila wstepna odprawe w Polsce - po prostu powiedzieli jej ze taka promesa w systemie jest uniewazniona.

Na kazdej decyzji z USCIS macie napisane na dole, ze wiza moze byc revoke jesli beda ku temu przeslanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Teraz pojawily sie u mnie kolejne watpluwosci gdyz mam rodzine w stanachbktorej w ogole nie znam. To jest jakies drugie kuzynostwo od taty czy kuzynostwo od babci. Sama nawet nievwiem. Na rozmowie o b2 mowulam ze nie mam rodziny. Bo z rodzina sie raczej utrzymuje stale kontakty a my raptem moze jeden list raz do roku otrzymujemy. Nawet po polsku oni nie mowia. I co w takiej sytuacjo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ds 160 napusalam ze nie mam zadnych spokrewionych ani zadnych innych. Ja ich w zyciu nie widzialam. Ostatni raz oni chyba bylu w polsce jak moj wuja mial swiecenia. Nie wiem 10 moze 20 lat temu. Mnie chyba jeszcze nawet na swiecie nie bylo albo bylam calkiem mala. Wiec rodzice widzieli sie z nimi bardzo dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ds 160 napusalam ze nie mam zadnych spokrewionych ani zadnych innych. Ja ich w zyciu nie widzialam. Ostatni raz oni chyba bylu w polsce jak moj wuja mial swiecenia. Nie wiem 10 moze 20 lat temu. Mnie chyba jeszcze nawet na swiecie nie bylo albo bylam calkiem mala. Wiec rodzice widzieli sie z nimi bardzo dawno.

Ale ds-160 nie wypełniałaś do K1 prawda?

Nie pamiętam żebym takowy wypełniała do wizy. W ogóle nie pamietam, żebym gdziekolwiek musiała wpisywać czy mam rodzinę w Stanach (nigdy wczesniej tam nie byłam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...