Skocz do zawartości

Chciałbym Wylecieć Do Usa I Pracować Jako Piłkarz !


TheHmTh

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, przyszedlem na te forum by dowiedziec sie paru spraw. Piłka nożna to praca jak kazda inna, czyli mozna dostac sponsoring od roznych firm na terenie USA, a uprawiac sportu juz nie ? Nie chce wywolywac klotni, pytam sie tylko czy jest taka mozliwosc na dostanie sie do jakiej kolwiek druzyny z tej ligi lub nawet nizszej w sposob zlozenia "oferty(?)" zza oceanu, czy poprostu sprawdzeniu czyichś umiejetnosci zza ich zasięgu.

Zadajesz bezsensownie pytanie (sorry). Grają cudzoziemcy w MLS ? Grają ? Daje Ci odpowiedź na Twoje pytanie ? Powinno...

Tak jak w przypadku sponsorowania pracowników nie biorą pierwszy lepszych z ulicy, podobnie jest ze sportowcami. Są wizy dla sportowców, ale nikt Ci jej nie da dlatego że chcesz.

I jak pisałem jeszcze raz - nie ma niższych lig. Jest college league (o ile się nie mylę) dla grajacych na uniwersytetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

TheHmTh szczerze to nie wiem co Ci powiedzieć. Inni coś już rzekli, ale w sumie poradź się kogoś z dobrego forum piłkarskiego (lepiej zagranicznego), a nie tu. Musisz się liczyć z tym, że MLS stoi jednak wyżej jak Ekstraklasa. Nawet reprezentacja USA jest dużo wyżej (dziś patrzę 12 miejsce w rankingu FIFAA, a nie 29 jak ostatnio - a my dziś 65 i generalnie latamy od 50 do 75), co nie powinno dziwić skoro rośnie popularność/budżet no i już reprezentacja kobiet jest od dawna na szczycie.

Piszesz też, że nie chcesz startować do głównych lig europejskich, bo są lepsze i po co wtedy byś miał wyjeżdżać. No ale chcesz bardziej wyjechać do USA, czy grać w dobrej lidze? Mówisz się tutaj zastanowić. Raczej będzie możliwe załapanie się (jeszcze) z np. II Bunderligi czy innych niższych lig europejskich (ale nie I ligi PL). Tak więc bierz przykład z premiera i harataj w gałę. Na dobrej grze w dobrym klubie bym się teraz koncentrował. A potem będziesz miał przecież managera, i jak będziesz miał jakąś już w miarę renomę (czy w Ekstraklasie - nie polecam, czy na zachodzie) będziesz mógł o swoich planach/marzeniach managerowi powiedzieć, a on postara się to już jakoś zaaranżować (patrz na Lewiego - przecieki, Bayern, Real, Barcelona, cuda na kiju - prawda, że nieskuteczne - no ale jaki manager (brak profesjonalizmu) takie wyniki:)). Co ci z planów wyjdzie to nie wiem, bo wiesz dobrze, że konkurencja jest mordercza, a w PL system szkolenia jest jaki jest. Kiedyś oglądałem dokument o Amerykańskim piłkarzu, który chciał grać w UK i się dostał, a wiadomo USA pnie się piłkarsko, ale jeszcze nie ten poziom. Ale patrząc na rozwój reprezentacji USA od choćby MŚ w harataniu w gałe w Korei-Japonii 2002 (3:1 dla nas) do teraz (szans bym naszym nie dawał), raczej będzie to jedna z lepszych lig świata, więc i pomysł przyszłościowy :)

Ja bym szukał rozwoju poza Polską. Nie wiem choćby Holandia - ludzi mało, w miarę dobra liga, więc może być łatwiej. Ale sam już musisz zrobić research.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheHmTh szczerze to nie wiem co Ci powiedzieć. Inni coś już rzekli, ale w sumie poradź się kogoś z dobrego forum piłkarskiego (lepiej zagranicznego), a nie tu.

Poczytaj jego posty o czacie polonijnym... Z niego taki piłkarz jak ze mnie światowej klasy pianista...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co z wysokością płac? Tam gdzie koszty życia są wyższe płaca na takim samym stanowisku też jest wyższa, więc musisz i to brać pod uwagę.

Tak, tak, ale to juz gdy bede tam mieszkac, zyc i miec dobra prace (mam nadzieje), lecz mi bardziej chodzi o pierwsze miesiace, aby przezyc za jak nanizsza oplata i wyzyc ;]

Legalnie, czy nie? Jaka prace? Jest boom w North Dakota w branzy energetycznej, ale czy masz odpowiednie umiejetnosci? Tam gdzie zyc jest najtaniej czesto nie ma pracy, albo pensje sa bardzo niskie.

Oczywiscie legalnie, wlasnie chodzi mi o pierwsze miesiace, aby przezyc za niskie "psie pieniadze" aby wzbijac sie w drabince powoli, poniewaz tu w polsce gdzie aktualnie jestem nie mam zbyt sporych funduszy. I jeszcze chcialbym sie zapytac ile moze kosztowac cala podroz, czyli bilety oraz wszystkie koszty z tym zwiazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...