Skocz do zawartości

19 Lat I K-1


appra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałabym uzyskać poradę bądź tez jakieś cenne wskazówki związane z moją sytuacją. Wiem, że większość z was ma doświadczenie w tych wszystkich sprawach związanych z wizami. Otóż mam 19 lat, mój narzeczony (obywatel USA) ma 21 lat. Poznaliśmy się 2,5 roku temu przez internet, zupełnie przypadkowo. Z racji tego, że dzieli nas duży dystans, jest nam bardzo ciężko (wiadomo... internet). Spotkaliśmy się już (najlepsze 4 miesiące w moim życiu), mamy zachowane bilety. Myślimy o wizie narzeczeńskiej dla mnie, a co za tym idzie ślub, to oczywiste. Była by to dla nas najlepsza opcja, gdyż bardzo się kochamy, praktycznie nie ma momentu który byśmy mogli poświęcić na odpoczynek dla naszych komputerów (bo nie dla nas :))

Stąd moje pytania:

1.Czy mimo młodego wieku mogłabym otrzymać wizę K-1?

2.Jeżeli są jakieś szanse to czy to, że jedyna możliwością na dzień dzisiejszy było by zamieszkanie z rodzicami chłlopaka, (gdyż on uczęszcza do szkoły,a właściwie ją zaraz skończy, żeby potem dostać lepszą pracę) mogło by jakoś niekorzystnie wpłynąć na cały proces?

3. Czy fakt, że dostałam już raz odmowę wizy B-2 może jakoś 'zaszkodzić'?
Proszę o odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj appra! Mozna powiedziec, że jesteśmy w prawie identycznej sytuacji :)

Ja juz złozyłam wniosek i po 34 dniach dostalismy NOA2. Teraz juz 3 tyg. czekamy aż sprawa przejdzie do NVC. Moze jeszcze to troche potrwać bo CSC coś wolno wysyła petycje do NVC.

Pytałam już tu kiedys na forum, czy były odmowy K1 w Polsce i nikt o tym wczesniej nie słyszał. Był jedynie przypadek chłopaka, który coś pokręcił z rodzina w stanach i wtedy mu ja anulowani. Pani Karina bodajże opowiadała o tym.

Radzę ci dokładnie przeczytac całe forum, chociażby dział o K1. Poświęć na to troszkę czasu. I poczytaj forum www.visajourney.com tam też jest mnóstwo informacji i wszystko opisane co i jak robić.

Powielam pytanie, dlaczego odmówili ci B2 i kiedy sie o nią starałaś?

CZy mogę wiedzieć, skończyłaś już szkołe i co robisz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Appra pierwsza czesc procesu, czyli zlozenie podania o wize narzeczenska (formularz 129F) to glownie etap zweryfikowania Twojego narzeczonego, czyli obywatela US. Jesli jest przykladnym obywatelem i dysponuje srodkami finansowymi (mlodzi ludzie zazwyczaj musza miec co-sponsora, bo nie zarabiaja wystarczajaco), zeby Cie utrzymac i jesli spelniacie warunek spotkania w przeciagu dwoch lat przed zlozeniem wniosku, to wszystko jest w porzadku.

Odmowa B2 nie bedzie miala na to wplywu.

Proces trwa roznie w zaleznosci. Raczej trzeba liczyc sie z szescioma miesiacami.

Czytaj, czytaj, czytaj. W ten temat trzeba sie troche wgryzc, zeby stal sie bardziej klarowny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...