Skocz do zawartości

Cr1 - Domicyl


Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy zawsze pierwsza zielona karta jest na 2 lata a pozniej na 10 czy jeśli małżeństwo trwa dłużej niż 2 lata i dopiero po tym okresie zacząłbym się ubiegać o GC dzięki żonie otrzymałbym od razu na 10 lat?

pytam, ponieważ gdzieś spotkałem się z jakimś artykułem odnośnie tego właśnie - ale podejrzewam, że to kłamstwo i jedynym sposobem na GC 10letnie jest DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No to ja już teraz nie wiem - jeśli np. jestem w US - na turyście - wylatuje tak by nie przesiedzieć wizy i wracam.

a zona opiekuje sie swoja mama w PL - taka mamy sytuacje - to czy lepiej aplikowac teraz -> dostac na 2 lata GC czy poczekac jeszcze np. rok (zebysmy byli 2 lata po slubie i dopiero wtedy aplikować)

Problem w tym, ze jesli teraz bede aplikowac to czy nie bedzie problemu jak moja 2 letnia karta sie skonczy a okaze sie ze zona siedzi w PL a ja tylko do niej latam by sie nimi opiekować - czy jesli 2 lata mina nie bedzie problemu dla mnie z uzyskaniem 2 GC na 10 lat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...