Skocz do zawartości

Cr1 - Domicyl


Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

sly6 ja to wszystko rozumiem dlatego pytam, ale powiedz mi czy nawet jesli cale te 2 lata bym spedzil w US a żona (amerykanka z podwojnym obywat.) bylaby w PL - to czy druga na 10 dostane?

Pierwszej w ogole nie dostaniesz jezeli Twoja zona nie bedzie miala domicile w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Masz calkowicie bledne pojecie o calym procesie. Mieszasz public charge (do czego potrzebny jest sponsor) i bona-fide marriage / domicile. Sponsor jest tylko i wylacznie po to zeby zapewnic / wziac na siebie ryzyko ze w procesie imigracji bedziesz "public charge". Udowodnienie bona fide marriage i domicile to calkowicie oddzielna kwestia i ze sponsorem nie ma absolutnie nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moze zle napisalem. szybko przestawię moją sytuację i w razie potrzeby mam nadzieje pomozecie mi.

Moja dziewczyna ma podwójne obywatelstwo - wrocila do PL 2lata temu by zaopiekowac sie chora mama -> podjela prace w pl - wzielismy slub w pl i teraz zaczynaja sie pytania:

chcemy razem wyjechac do US zalezy to od zdrowia mojej tesciowej, w zwiazku z czym jak wyglada sytuacja. Co konkretnie nalezy zrobic.

Jesli chodzi o adres w stanach potrzebny do domicile to mieszka tam jej babcia w zwiazku z czym mozemy podac ten adres jako korespondencje - czy w takim wypadku pobyt w PL w celu opieki mozna potraktowac jakos "tymczasowy"?

Jesli chodzi o wspolsponsora to z racji tego, ze nie pracowala od jakiegos czasu w US jej babcia moze ja sponsorowac- (ja swojego sponsora tez mam - kolega z us)

wiadomo, ze to sponsorowanie to najczesciej tylko papier do podpisania i nie trzeba z tego korzystac.

tak w skrocie wyglada nasza sytuacja:/

schody zaczynaja sie dopiero teraz:

czy jesli wyjedziemy razem chcac zaczac nowe zycie za oceanem a zdrowie tesciowej znow nawali i zona bedzie musiala wrocic co wtedy???

rozumiem, ze pierwsza GC na 2 bym dostal, ale co w momencie kiedy ona musialaby np. wrocic do PL zeby zaopiekowac sie matka? dla mnie rozlaka nie jest problemem, bo juz wiele przeszlismy jednak jak ta sprawa wyglada dla odpowiednich instytucji?

podsumowując:

jesli otrzymam pierwsza GC to czy jest jakiś okres minimum, który moja żona musi ze mna przebywać na terenie Stanów - oczywiście ja do PL mogę też lecieć - mając GC oczywiście nie na dłużej niż jakieś 3-4 miesiące. 2 lata miną szybko ale chciałbym wiedzieć jak przygotować się do rozmowy o drugą GC dla mnie?

Pomożcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze znow pomyliles sie ..

To nie ja trzeba sponsorowac a Ciebie ,mowisz tez ze wystarczy podpisac formularze ale czy dane osoby maja odpowiedni dochod?

Oraz zdaja sobie z tego sprawe ze biora za Ciebie odpowiedzialnosc,chyba ze spotkales takie osoby ktore wiedza co i jak to wtedy gratuluje,jak poczytasz to forum to zobaczysz dlaczego tak pisze i z czym to sie wiaze.

Kolejna sprawa to adres ,nie chodzi o sam adres bo ten mozna zdobyc lecz o domicile,

tutaj masz definicje tego

http://travel.state.gov/visa/frvi/glossary/glossary_1363.html#D

Jak pokaze Twoja zona ze ma intencje wrocic do USA,ze bedzie tam juz mieszkac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6

maja odpowiedni dochod itd. wiec od tej strony wszystko jest ok.

Jesli chodzi o zone i pokazanie, ze chce wrocic tam na stale - jakies porady moglbys mi dac? bo narazie to poprawa zdrowia tesciowej nie jest tutaj argumentem jednak w jaki sposob to wszystko pokazac.? i w jaki sposob to domicile zalatwic? jak zaargumentowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok teraz rozumiem Sly6, ale powiedz mi:

1.mozemy zrobic to tak, ze wylatujemy razem czy musi sie to odbyc tak, ze zona pierwsza a ja dolatuje dopiero do niej?

2.co w przypadku jesli bedzie musiala wrocic do PL - ja zostaje w US i pracuje podatki place itd. zeby zarabiac na leczenie i inne koszty zwiazane z zyciem. czy w takim przypadku mam szanse na druga GC pozniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy poczekac az dostane Gc zeby legalnie leciec oczywiscie tylko nie wiem w jaki sposob zona ma pokazac intencje ze chce tam wrocic - bo przeciez to chyba nie jest problem "chciec wrocic i zaczac tam zyc". tylko chodzi o to czy do tej intencji sie bardzo czepiaja czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...