Skocz do zawartości

Proszę O Pilną Pomoc!


lady23a

Rekomendowane odpowiedzi

Będe miała wkrótce rozmowę w sprawie wylosowanej wizy. Mam dylemat: od 4 miesięcy jestem w związku z obcokrajowcem (Ukrainiec). On jest tutaj na wizie studenckiej, która mu się w czerwcu kończy na stałe. Pani mecenas nie dała mi jednoznaczej odpowiedzi co do jego i mojej sytuacji . Proszę tutaj Was o pomoc, czy ktoś miał podobny przypadek. Czy mój chłopak kwalifikuje się na ślub i zielona kartę wraz ze mną (Ukraina może brać udział w loterii). Z góry dziekuję i na wstępie pisze żeby sobie darować komentarze o upa i wołyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu takich komentarzy raczej nie będzie!

Moim zdaniem to oczywiście, że się kwalifikuje, pod warunkiem, że weźmiecie ślub. No bo przecież można mieć męża skąd się chce prawda?!

Inni Ci też coś podpowiedzą, no i zawsze możesz zadzwonić do ambasady i zapytać, chętnie ci udzielą odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes po slubie z nim?jesli tak to poczytaj posty o dv 2013 i dv 2014 co jest jak sie ma meza -zone po losowaniu a przed sama rozmowa

jakie nalezy miec dokumenty

Pamietaj ze On musi miec zaswiadczenie o niekaralnosc z Polski oraz Ukrainy,z te z Ukrainy musi byc przetlumaczone na j.polski lub tez angielski :)

a i musi przejsc pozytywnie badania medyczne :)

bylem na Ukrainie,we Lwowie i dobrze wspomianem ten etap podrozy,pobytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za wszystkie odp, co do mojego komentarza: na innych forach internetowych spotkałam się z nieżyczliwościa dlatego tak uprzedziłam przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Mam jeszcze jedno pytanie: czy to że będe miała męża spoza ue obcokrajowca może wpłynąć na odmowę wizy, tzn że sobie nie poradzimy, czy jkaieś podejrzenia? Mam rodzinę w USA (u nich się na początku zatrzymamy), sama będe miała z Polski zawód, który tam jest dość dobrze opłacalny, on też zresztą (wiem o nostryfikacjach ale to jest do przejścia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za wszystkie odp, co do mojego komentarza: na innych forach internetowych spotkałam się z nieżyczliwościa dlatego tak uprzedziłam przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Mam jeszcze jedno pytanie: czy to że będe miała męża spoza ue obcokrajowca może wpłynąć na odmowę wizy, tzn że sobie nie poradzimy, czy jkaieś podejrzenia? Mam rodzinę w USA (u nich się na początku zatrzymamy), sama będe miała z Polski zawód, który tam jest dość dobrze opłacalny, on też zresztą (wiem o nostryfikacjach ale to jest do przejścia).

To, że nie jest obywatelem UE nie ma żadnego znaczenia. Karalność itp, jak najbardziej. Ty też jesteś dla nich obcokrajowcem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za wszystkie odp, co do mojego komentarza: na innych forach internetowych spotkałam się z nieżyczliwościa dlatego tak uprzedziłam przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Mam jeszcze jedno pytanie: czy to że będe miała męża spoza ue obcokrajowca może wpłynąć na odmowę wizy, tzn że sobie nie poradzimy, czy jkaieś podejrzenia? Mam rodzinę w USA (u nich się na początku zatrzymamy), sama będe miała z Polski zawód, który tam jest dość dobrze opłacalny, on też zresztą (wiem o nostryfikacjach ale to jest do przejścia).

Fakt!

To nie ma znaczenia, ale np. w tym roku w loterii bardziej restrykcyjnie podchodzą do dokumentów finansowych niż poprzednio. Przynajmniej brzmienie informacji na stronie jest inne, bo teraz jest: "Osoby ubiegające się o wizę w ramach loterii DV muszą udowodnić, że dysponują środkami finansowymi wystarczającymi do utrzymania się w USA...", a wcześniej było, że te dokumenty nie są wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a np. jeśli zasugeruje że narazie będziemy na utrzymaniu mojej ciotki na starcie (jest doktorem farmacji i naprawdę zarabia b.dobrze). Ja mam 23 lata więc dużo oszczędności nie mam, bo dopiero zaczęłam pracować jeszcze muszę pomagać młodszej siostrze. Na pomoc rodziców niestey nie moge już liczyć , a mój chłopak tym bardziej wiecie jak jest na Ukrainie, sami wiążą koniec z końcem.... Zresztą ciotka mnie i tak już tutaj utrzymuje w Polsce tzn pomaga rodzinie. Dla mnie Ameryka to jakby szansa na lepsze jutro:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...