Skocz do zawartości

Pobyt Poza Usa Powyżej 6 Miesięcy - Powrót Do Usa


mi0706

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dziś natrafiłem na takie coś:

(LPRs that are out of the U.S. for more than 180 days are subject to new immigrant inspection procedures as per 8 USC 1101)

pod tym adresem: https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1191/kw/temporary%20I-551

szukając dalej trafiłem na odpowiedź w tej sprawie tu: http://www.immigration-information.com/forums/forum/immigrant-issues/general-immigration-questions/594-8-usc-1101#post594

No i teraz zacząłem się troszkę tym przejmować, bo mój powrót do US będzie po 8 miesiącach i oczywiście nasuwa się pytanie czego mogę się spodziewać za granicą.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji i jak wyglądało to na lotnisku?

Dodam, że wlatywać będę na to samo lotnisko co wcześniej (JFK).

Wiadomo, że można przebywać poza granicami do roku, ale nigdzie wcześniej nie trafiłem na taki przepis (jak powyżej) i nie słyszałem o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dziś natrafiłem na takie coś:

(LPRs that are out of the U.S. for more than 180 days are subject to new immigrant inspection procedures as per 8 USC 1101)

pod tym adresem: https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1191/kw/temporary%20I-551

szukając dalej trafiłem na odpowiedź w tej sprawie tu: http://www.immigration-information.com/forums/forum/immigrant-issues/general-immigration-questions/594-8-usc-1101#post594

No i teraz zacząłem się troszkę tym przejmować, bo mój powrót do US będzie po 8 miesiącach i oczywiście nasuwa się pytanie czego mogę się spodziewać za granicą.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji i jak wyglądało to na lotnisku?

Dodam, że wlatywać będę na to samo lotnisko co wcześniej (JFK).

Wiadomo, że można przebywać poza granicami do roku, ale nigdzie wcześniej nie trafiłem na taki przepis (jak powyżej) i nie słyszałem o czymś takim.

Mozna przebywac do roku czasu aby nie utracic green card - owszem, to sie zgadza, ale..

Osoby majace green card czyli stali rezydenci USA maja obowiazek przebywac w USA. Jesli chca podrozowac do Stanow vs. mieszkac na stale w Stanach wtedy zaleca sie aby zrzekli sie green card i starali sie o wizy turystyczne.

Dlaczego mowimy o owych 6 miesiacach? Bo, Court of Appeals for the Ninth Circuit tak zdefiniowal "temporary stay abroad" :

"We hold that a permanent resident returns from a “temporary visit abroad” only when (a) the permanent resident’s visit is for “a period relatively short, fixed by some early event,” or (B) the permanent resident’s visit will terminate upon the occurrence of an event having a reasonable possibility of occurring within a relatively short period of time. If as in (B), the length of the visit is contingent upon the occurrence of an event and is not fixed in time and if the event does not occur within a relatively short period of time, the visit will be considered a “temporary visit abroad” only if the alien has a continuous, uninterrupted intention to return to the United States during the entirety of his visit."

Na tejze podstwie i wedle wytycznych podanych dla urzednikow, oficerowie maja prawo (z ktorego korzystaja czesto) aby zadawac pytania/sprawdzic w systemie informacje dot. dlugosci ostatniego pobytu, tego ile razy ktos byl poza USA w ciagu ostatnich pieciu lat (badz od otrzymania green card), jakie ma zwiazki ze Stanami Zjednoczonymi itd.

Sytuacje, kiedy ktos ma pytania na grancy nie sa juz teraz zadkoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można to rozumieć, że definicja ta powstała w celu możliwości selekcji osób, które w oczywisty sposób wykorzystują GC do celów turystycznych?

Mój przypadek jest taki, że wjechałem w maju po to, żeby zmieścić się w 6 miesięcznym okresie ważności wizy. Po tym wróciliśmy do PL żeby pozamykać wszystkie sprawy (szkoła żony do października, moja praca - byłem zobowiązany do pracy do końca roku, sprzedaż różnych rzeczy, itp) i ustaliliśmy, że pojedziemy na początku roku - już na stałe.

Trudno by było pozamykać wszystko w przeciągu 6 miesięcy ważności wizy. Mam nadzieję, że większych trudności robić nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mysle, ze nie powinienes sie przejmowac. Twoj pobyt poza USA mial charakter tymczasowy (zamykanie spraw i wylot). Jedz smialo, jest mnostwo osob ktore tak robi (tj. aktywuje zielona karte i wraca do kraju by uporzadkowac swoje sprawy). W Twoim przypadku wazne, ze nie byles rok poza USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...