Skocz do zawartości

Wstrzymanie Rozpatrywania Wniosku O Wizę Po Rozmowie Z Konsulem, Proszę O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witaj

Ja mialem bardzo podbnie, bylem 2 grudnia, po rozmowie konsul powiedzial mi ze dostaje wizei aby odebral paszport u kuriera, jak sie jednak potem okazało, otrzymalem paszport bez wizy. zadzwonilem aby to wyjsnic i w konsulacie powiedzili mi ze sprawa wymaga dalszego rozptrzenia administracyjnego ktore moze potrwac do 60 dni, po jego zakonczeniu zostane poinformowany:) daj znac jali Ci dadza jakas od , jestem ciekawy jak to sie w moim i Twoimm przypadku zakonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ciekawa jestem jaka była odpowiedź pozytywna? czy odmówiono? Moja sytuacja podobna

witaj

Ja mialem bardzo podbnie, bylem 2 grudnia, po rozmowie konsul powiedzial mi ze dostaje wizei aby odebral paszport u kuriera, jak sie jednak potem okazało, otrzymalem paszport bez wizy. zadzwonilem aby to wyjsnic i w konsulacie powiedzili mi ze sprawa wymaga dalszego rozptrzenia administracyjnego ktore moze potrwac do 60 dni, po jego zakonczeniu zostane poinformowany:) daj znac jali Ci dadza jakas od , jestem ciekawy jak to sie w moim i Twoimm przypadku zakonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Gratulacje:-0 mam nadzieję że i w moim przypadku warto czekać, mój mąż jest obywatelem USA, na stałe mieszkamy w Polsce gdzie on prowadzi firme. Do konsulatu miałam dosłać zaświadczenie o niekaralności i dokumenty dotyczące umorzenia postepowania prowadzonego przeciw mnie kilka lat temu (postepowanie zakończone, ja oczyszczona z wszelkich zarzutów a cała sprawa opierała się na pomówieniu) Wyjazd do Usa maiał być nasza podróżą poślubną poznaniem rodziny i znajomych mężą. Nie składamy na razie aplikacji na Green Card gdyż nasza przyszłość oboje wiążemy z polską. czekam więc na odpowiedź z ambasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Gratulacje:-0 mam nadzieję że i w moim przypadku warto czekać, mój mąż jest obywatelem USA, na stałe mieszkamy w Polsce gdzie on prowadzi firme. Do konsulatu miałam dosłać zaświadczenie o niekaralności i dokumenty dotyczące umorzenia postepowania prowadzonego przeciw mnie kilka lat temu (postepowanie zakończone, ja oczyszczona z wszelkich zarzutów a cała sprawa opierała się na pomówieniu) Wyjazd do Usa maiał być nasza podróżą poślubną poznaniem rodziny i znajomych mężą. Nie składamy na razie aplikacji na Green Card gdyż nasza przyszłość oboje wiążemy z polską. czekam więc na odpowiedź z ambasady

no wiec Twoje wstrzymanie sprawy na 100% wizaze sie własnie z dosłaniem tych potrzebnych dokumentow. Mysle ze na 99% dosatniesz pozytywna odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

hej,Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi:-( To już 6,5 miesiąca. Teleony do konsulatu w Krakowie nic nie dają-sprawa poszła do departamentu stanu-dlaczego ? I ile to jeszcze potrwa nikt nie potrafi nam odpowiedzieć. sama już nie wiem gdzie "uderzyć" i jak-jakieś pismo wystosować. czekanie jest niepoważne-nie chcą dać spoko niech powiadomią a nie sprawa zawieszona i my czekamy. ma ktoś jakiś pomysł? napisać coś oficjalnego? jakies zażalenie, skarge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, ze chodzi o karalnosc i musza sprawdzic z Departamentem Stanu jak takie cos jak Ty mialas jest klasyfikowane w USA. Na podstawie Twoich postow obstawiam, ze mam racje na 99%. Zwykle niekaralnosc nie jest wymagana nawet przy zbieznosci z nazwiskami osob niepozadanych w USA... Musialabym znac wiecej szczegolow zeby Ci cos podpowiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...