Skocz do zawartości

Co Sadzicie O Prezydencie Usa ?


barbek82

Rekomendowane odpowiedzi

Co to w ogole argument czy "wina" broni? A czy to wina heroiny ze jest niebezpieczna? Atomow ze moga byc manipulowane na bomby? Czy to ma znaczyc ze heroina lub bomby atomowe moga, ot tak sobie byc sprzedawane w sklepach?

No wlasnie, co to za argument, ze to wina broni? Zaden. Heroina? Jak ktos chce, niech bierze - mi nic do tego.

Pozatym, wiecej ludzi ginie jako rezultat wypadkow z bronia w domu, niz jako rezultat ataku przez "napastnika"

To znaczy, ze tej czesci, ktora ma bron po to, by sie bronic, nalezy w imie "dobra ogolnego" bron zabrac?

Nie wierze w inteligencje ludzi. Uwazam ze jest duzo durniow na swiecie; dasz im bron, to od razu masz ogromny potencjal na tragedie.Tragedie ktore sie zdazaja codziennie w USA; tragedii ktorych "jakos" jest znacznie mniej w cywilizowanych krajach gdzie jest ostry gun control.

No ale przeciez sa w USA obszary gdzie jest bardzo ostry gun control. Dziwnym zbiegiem okolicznosci, sa to rowniez miejsca z najwiekszym wspolczynnikiem gun violence.

Obama nie ma z tym nic wspolnego. Madrze, nie probuje wprowadzac ograniczen bo wie (to nie glupi czlowiek) ze amerykanskie podejscie do broni jest forma narodowej choroby umyslowej. To podejscie nie jest poparte ani logika, ani faktami, ani potrzeba. Natomiast jest poparte histeria, propaganda NRA i prostactwem prymitywnch ludzi.

Odstawmy Obame na chwile. Zalozmy, ze mam bron, ktora trzymam w domu. Zalozmy takze, ze mam bron, ktora nosze przy sobie. Czy ta "choroba umyslowa" sie mnie tyczy? Czy jestem prostakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Obama nie ma z tym nic wspolnego. Madrze, nie probuje wprowadzac ograniczen bo wie (to nie glupi czlowiek) ze amerykanskie podejscie do broni jest forma narodowej choroby umyslowej. To podejscie nie jest poparte ani logika, ani faktami, ani potrzeba. Natomiast jest poparte histeria, propaganda NRA i prostactwem prymitywnch ludzi.

Obama nie probuje wprowadzic ograniczen??? hahaha. Chyba nie wiesz za bardzo co sie w kraju dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka stwierdzen w twojej odpowiedzi ktore sa nie logiczne i faktycznie niezgodne z prawda. Ale ja juz sie wylaczam z tej wymiany.

Pomijam fakt, ze wiekszosc stwierdzen w mojej odpowiedzi stanowily pytania, ktore z zasady nie moga byc zgodne lub niezgodne z prawda. Sa jak najbardziej logiczne, wywodza sie wprost z Twoich wypowiedzi i ich oczywistym celem jest uzyskanie od Ciebie klaryfikacji w kwestiach, na temat ktorych sie wypowiadalas. W zamian otrzymalismy wrecz encyklopedyczny przyklad na logical fallacy.

Powiedzialam co mysle, w co wierze. Nic wiecej nie bede komentowala.

Szczesliwie, wierzenia nie maja wplywu na fakty.

Ktore news source jest dla Ciebie prawdziwe? Pewnie CNN i Pierce Morgan.

Musze sie zgodzic, ze malo co jest gorsze niz Faux News. To taki amerykanski telewizyjny fakt czy super express ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz przeczytaj podane linki ze zrozumieniem. Chlopiec mial 3 lata i wyciagnal spod lozka bron ojca. Win za to rodzicow. Twoj drugi link opisuje przypadki niekontrolowanego wystrzalu jako wynik nieodpowiedzialnego obchodzenia sie z bronia, np trzymanie palca na spuscie i potem masz:

Ze stenem to biegali jego szczesliwi posiadacze w Bieszczadach podczas 2 WS. Wspolczesna bron jest w "bezpiecznik". Nie jest on gwarancja 100% ale mozesz miec magazynek w broni i nosic ja bez naboju w komorze i wtedy Ci nie wystrzeli na 100%

szyy napisalas o ilosci morderstw w USA wiec podaje Ci szybki z jakie sa to miasta:

http://www.washingtonpost.com/blogs/govbeat/wp/2013/09/18/fbi-chicago-passes-new-york-as-murder-capital-of-u-s/

1. Widzisz, a więc tylko potwierdzasz mój argument: przeciętny człowiek jest zbyt wielkim durniem, by dawać mu broń do ręki. Bo albo sobie sam coś odstrzeli, albo odpowiednio broni nie zabezpieczy i jego dziecko się zabije albo coś jeszcze innego. Dlatego według mnie ograniczenie w dostępie do broni podobnego do tego europejskiego (tylko dla zarejestrowanych, przeszkolonych obywateli) jest znacznie mądrzejsze, co też widać po przytoczonych przeze mnie statystykach.

2. Z tego co pamiętam, argumentowałeś powszechny dostęp do broni tym, że jeśli szaleniec na ulicy zaczyna strzelać do ludzi, to ty szybko wyciągasz broń zza pazuchy i odstrzelasz mu głowę. Skoro broń ma być nienaładowana, to pewnie okaże się, że napastnik tobie odstrzeli głowę zanim zdążyć się przygotować.

3. Trudno mi odnieść się do tych danych, bo brakuje w nich źródeł i przyjętych kryteriów. Natomiast warto zauważyć, że wbrew temu co mówisz, najbardziej niebezpieczne jest Południe, gdzie dostęp do broni jest powszechny. Wysoka przestępczość na Południu jest tym bardziej niecodzienna, że Południe ciągle pozostaje znacznie mniej zurbanizowane i pozbawione miast doświadczających "urban decay" (co jest czynnikiem podwyższającym przestępczość), a mimo to jest tam więcej przestępstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem w jakim otoczeniu Ty przebywasz ale ja mam znajomych co maja bron i dzieci i jakos sobie zadne lba nie odstrzelilo. Jezeli znajomi przychodza do mnie to bron jest schowana i zabezpieczona trigger lockiem. Jezeli ktos jest nieodpowiedzialny i z jego winy zginelo wlasne dziecko to niech z tym teraz zyje ale dlaczego ograniczac bron milionom ludzi. To, ze obywatele powinni byc przeszkoleni to sie z tym absolutnie zgadzam. Backgroud check tez jestem jak najbardziej za, tylko zobacz, ze CA wprowadzila ustawe, (nie wiem czy to juz na 100% przeszlo) ale chodzi o to, zeby robic background check przy zakupie amunicji (background check mial kosztowac $50). Czyli pudelko amunicji powiedzmy kosztuje $10 a zaplacisz za nie $60 (raz jeszcze mowie, ze nie wiem czy to weszlo bo nie chce mi sie teraz tego szukac ale widzialem projekt tej ustawy).

3. Poludnie najbardziej niebezpieczne? Chciago, Detroit i NYC sa bardziej na polnocy. Poludnie natomiast zalewa fala imigrantow z Am. Sr i Pd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...