Skocz do zawartości

Co Sadzicie O Prezydencie Usa ?


barbek82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja nie jestem zwolennikiem Obamacare, bo to juz nie funkcjonuje. A poza tym to chyba moj wybor czy chce wykupywac ubezpieczenie czy tez wole te pieniadze przeznaczyc np. na szkole. Poza tym miliony nowych pacjentow a zero nowych lekarzy.

Jaki gun control?

Obamacare to pierwszy wazny krok -- chwala mu za to -- ale w USA kwestia opieki lekarskiej jest tak skomplikowana, ze daleko temu systemie nawet z Obamacare do czegos co funkcjonuje logicznie i efektywnie.

A Tobie co takiego podoba sie w Obamacare?

A gun control to ograniczenie dostepu to broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Trafisz do szpitala z czymś poważnym, dostaniesz rachunek na 100k którego nie będziesz miał z często zapłacić, to kto za Ciebie to zapłaci ? Wszyscy, przez zwiększone koszty dla całej branży...

Sam zwolennikiem ACA nie jestem, masa ludzi pracuje pary time bo pracodawcy nie dadzą im pełnego etatu, ale są powody do wprowadzenia tego...

Ciekawe czy świeży imigranci z DV zdają sobie sprawę że będą musieli wykupić polise od ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ludzie na zasilkach zapłacą za polisę? I co z tymi, ktorzy wolą lezec w domu niz isc do pracy, czy oprócz food stamps dostaną także ubezpieczenie za free? Wiele ludzi jest zdrowych i latami nie chodzi do lekarza wiec po co maja płacić jakies 250 dol miesiecznie za coś z czego nie skorzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obamacare ma duzo problemow, i napewno te przepisy beda zmienianie, dopisywane, przepisywane itp przez wiele lat. Ale przecietna osoba -- nawet ta ktora ma ubezpieczenie przez pracodawce -- juz ma lepiej pod Obamacare: firmy ubezpieczeniowe nie beda mogly odmowic ci pokrycia w razie pre-existing conditions, nie beda mogly z dnia na dzien podwoic czy potroic ci koszt polisy, i odmowic ci pokrycia kosztow leczenia, naprzyklad, raka, dla posiadaczy catastrophic health insurance. Firmy ubezpieczeniowe to bandyci i nareszcie ktos (to znaczy Obamacare) sie tym zajmuje.

Nie zapominajcie tez, ze Obamacare istnieje od lat w Massachusetts (Inaczeje sie nazywa.) Plan byl wprowadzony przez Mitt'a Romney'a ktory, biedak, nawet nie mogl sie tym chwalic w trakcie kampanii wyborczej bo republikanie mu nie pozwolili. I co? I nic. Mieszkancom sie podoba. Nie jest to idealny system, ale lepszy niz nic. Tak samo bedzie myslala wiekszosc amerykanow jak sie przyzwyczaji do Obamacare i poznaja jej zalety.

LOL, OP, wiem co to jest gun control, duh. Ale w USA to jest bardzo abstrakcyjne pojecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony obamacare przymusza wszystkich do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, co osobiscie uwazam za zle, bo kazdy powinien miec prawo wybrac jak/czy sie ubezpieczyc.

Z drugiej strony, jest sporo plusow calego pakietu ustaw:

- Koniec z wykluczaniem za preexisting conditions - czyli, jezeli chcesz, to faktycznie mozesz sie ubezpieczyc.

- Koniec z wyrzucaniem Cie z polisy za bycie chorym.

- Ubezpieczycziele musza przedstawic liste srodkow antykoncepcyjnych (min. jeden kazdego rodzaju), ktore sa dostepne nieodplatnie w ramach ubezpieczenia.

- Mozliwosc trzymania dziecka do 26 roku zycia na swoim ubezpieczeniu

- Wiele innych

Takze jest sporo plusow, i mimo wad, mysle, ze ACA wyjdzie ludziom na dobre. A przynajmniej jest to jakis krok.

Co do gun control... zdecydowanie przeciw. Nie lubie, gdy ktos ogranicza moje prawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obamacare ma duzo problemow, i napewno te przepisy beda zmienianie, dopisywane, przepisywane itp przez wiele lat. Ale przecietna osoba -- nawet ta ktora ma ubezpieczenie przez pracodawce -- juz ma lepiej pod Obamacare: firmy ubezpieczeniowe nie beda mogly odmowic ci pokrycia w razie pre-existing conditions, nie beda mogly z dnia na dzien podwoic czy potroic ci koszt polisy, i odmowic ci pokrycia kosztow leczenia, naprzyklad, raka, dla posiadaczy catastrophic health insurance. Firmy ubezpieczeniowe to bandyci i nareszcie ktos (to znaczy Obamacare) sie tym zajmuje.

Nie zapominajcie tez, ze Obamacare istnieje od lat w Massachusetts (Inaczeje sie nazywa.) Plan byl wprowadzony przez Mitt'a Romney'a ktory, biedak, nawet nie mogl sie tym chwalic w trakcie kampanii wyborczej bo republikanie mu nie pozwolili. I co? I nic. Mieszkancom sie podoba. Nie jest to idealny system, ale lepszy niz nic. Tak samo bedzie myslala wiekszosc amerykanow jak sie przyzwyczaji do Obamacare i poznaja jej zalety.

LOL, OP, wiem co to jest gun control, duh. Ale w USA to jest bardzo abstrakcyjne pojecie!

Wybacz ale dawno takich bzdur nie czytalem. Kto ma sie lepiej pod Obama care? Ci ktorym od pierwszego stycznia firmy anulowaly ubezpieczenie? Czy ci ktorym nagle ubezpieczenie skoczylo bez zapowiedzi bo firmy ubezpieczeniowe szykuja sie na obama care. Wielu moich znajomych w roznych firmach straci ubezpieczeni 1 stycznia....powod - firm nie stac na nowe stawki jakie przedstawily firmy ubezpieczeniowe. Mojej zonie i corce ubezpieczenie skoczylo do gory dwa razy w ostatnich dwoch miesiacach...mimo ze od kiedy wykupilismy polise kilka lat temu co miesiac szlo w dol...do tego juz dostalismy list ze polisa jest wazna tylko do konca 2014 roku i potem mamy sobie poszukac nowej....zapewne drozszej/gorszej. Jedynymi ktorzy skozystaja na Obama care sa bezrobotni i lumpy ktorzy nie potrafia sami o siebie zadbac....oni doistana darmowa opieke na ktora zrzuci sie reszta spoleczenstwa w drozszych stawkach z apolisy. Obama care namieszalo tez juz w ubezpieczenaich sluzb mundurowych..dotknelo negatywnie meidzy innymi strazakow ochotnikow itp.

Gun control - abstrakcyjne pojecie? Chyab zartujesz!!! A czym niby jest zdelegalizowanie magazynkow wiekszych niez 10 nabojowe w Kalifornii? Czym jest brak/wzrost cen amunicji w sklepach? CZym jest coraz wieksza liczba bezsensownych gun free zones?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepiej, i jestem zatrudniona na nie-niskim stanowisku w firmie Fortune 200.

Mamy lepiej bo: corka ktora studiowala na graduate school mogla byc na moim ubezpieczeniu bo jej uniwersyteckie pokrywalo mniej a kosztowalo poltora razy wiecej niz to co my placimy.

Syn od 1go bedize mial lepiej bo ma pre-existing condition. To oszczedzi nam jakies $3,500-4,000 na rok.

Nasze ubezpieczenie poszlo w dol, bo podwyzke ktora najpierw oglosila firma ubezpieczeniowa byla nieleglana (thank you Obamacare) i prawnicy publicznie grozili zabrac ich do sadu. Ale podzialalo!

W stanach gdzie duzo ludzi korzysta albo z Obamacare albo stanowych wersjach tej ustawy ubezpieczenie jest tansze

Co do tych anulowanych ubezpieczen- doinformuj sie. Ciagle sa nowe ustawy ktore pozwalaja tym ludzom korzystac ze starego ubezpieczenia - ostatnia byla ogloszona 2-3 dni temu.

Ja nie twierdze, ze Obamacare nie ma problemow. Ja nie twierdze ze to jakies idealne rozwiazanie. Pisalam wyraznie ze to jest pierwsz krok z wielu potrzebnych.

Co do twojej opini o gun control: w moim mniemaniu to jest nader abstrakcyjne pojecie. Ty sie nie zgadzasz. No i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...