Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bede pewnie myslal o tym za jakis czas teraz nie moge robic obywatelstwa bo z roznych wzgledow mialem niektore okresy w Polsce dluzsze niz pol roku, a z tego co wiem trzeba miec minimum 3lata ciaglosci, tzn nie opuszczac granic usa na wiecej niz pol roku. Co prawda jedna prawniczka powiedziala ze oni tego nie sprawdzaja i zebym probowal, ale nie chialbym tego sprawdzac na swojej skorze i miec pozniej problemy bo chyba udawanie glupka i odpowiedz ze mi sie zapomnialo chyba tutaj nie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobyty poza USA dluzsze niz 180 dni, ale krotsze niz rok moga, ale nie musza wplywac na ciaglosc rezydentury.

co kolego masz na mysli? mozna "robic" obywatelstwo nawet jak bylo sie ponad 180 dni poza USA? u tej prawniczki bylem przy okazji jak znajomy obywatel zalatwial u niej papiery dla zony i bylo to chyba z 2 lata temu, i z tego co mowila "Oni" wiedza kiedy sie wlatuje do USA a nie wiedza kiedy wylatuje, jako przyklad podala ludzi ktorzy wlatuja bez problemu majac Green card po np 3-4 latach pobytu w Polsce, sam znam taka jedna osobe, prawniczka twierzdzila niby ze liczy sie to co jest w paszporcie, a tam czesto jest informacja ze bylo sie np 3 miesiace w Polsce a nie 3 lata..troche to dla mnie dziwnie jakby to mialo tak funkcjonowac bo to duze pole do naduzyc, po prostu powtarzam co slyszalem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kolego masz na mysli? mozna "robic" obywatelstwo nawet jak bylo sie ponad 180 dni poza USA? u tej prawniczki bylem przy okazji jak znajomy obywatel zalatwial u niej papiery dla zony i bylo to chyba z 2 lata temu, i z tego co mowila "Oni" wiedza kiedy sie wlatuje do USA a nie wiedza kiedy wylatuje, jako przyklad podala ludzi ktorzy wlatuja bez problemu majac Green card po np 3-4 latach pobytu w Polsce, sam znam taka jedna osobe, prawniczka twierzdzila niby ze liczy sie to co jest w paszporcie, a tam czesto jest informacja ze bylo sie np 3 miesiace w Polsce a nie 3 lata..troche to dla mnie dziwnie jakby to mialo tak funkcjonowac bo to duze pole do naduzyc, po prostu powtarzam co slyszalem....

Jest roznica miedzy pobytem poza USA ponad rok, a miedzy 180 i 365 dni.

http://www.uscis.gov/us-citizenship/citizenship-through-naturalization/continuous-residence-and-physical-presence-requirements-naturalization

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...