Skocz do zawartości

Wylegitymowanie Sie


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) wczoraj nasunęło mi sie pytanie, na które nie umiem sobie odpowiedzieć. Wczoraj zostaliśmy zatrzymani przez szeryfa po U-turn i odcięciu jego auta. Maz prowadził. Jednak jeśli to ja byłabym zatrzymana czy wystarczy okazanie state ID (jeszcze nie mam prawa jazdy) czy powinn zawsze mieć ze sobą paszport? Tymże w paszporcie 90 dni wizy od wjazdu na K1 minęło mi jakoś tydzień temu co widać na pieczątce. Czy w związku z tym powinnam mieć Noa1 z AoS ze sobą? Jakim dokumentem powinnam sie wylegitymować z prawnego punktu widzenia? Dziękuje z góry serdecznie za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie masz innego dokumentu to paszport jest Twoim ID, ale szanse ze ktos bedzie chcial go zobaczyc sa nikle. Z NOA to sobie daj spokoj bo mozna je zgubic a nikogo nie beda interesowaly.

Teoretycznie jak bedziesz miala GC, to jestes zobowiazana miec ja przy sobie caly czas, w praktyce osobiscie zabieram tylko na wyjazdy gdzies dalej w US (szczegolnie na poludnie) i oczywiscie za granice, bo jak sie zgubi to problem i $600 mniej w portfelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

State ID wystarczy do identyfikacji. Lokalny glina zna ten document a polskiego paszportu byc moze nigdy nie widzial I dopiero zaczal by myslec.A gliniarzom myslenie zazwyczaj nie sluzy.

GC tez nie nosze ze soba. W portfelu mam stara bo kiedys wyjezdzalem za granice I tak juz sie zostala. Nowa lezy w Banku w szufladce razem z paszportem. Moja firma ma darmowa skrytke wiec tam mam wazniejsze kwity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...