Skocz do zawartości

Europa Grozi Usa Sankcjami Za Wizy


lord_lbn_87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ale chlopaki pojechaliscie (andyopole,trend)

az się obrońcy wuja Sama pochowali i nic nie piszą

obrońcy czyli byli Polacy bo teraz juz bardziej amerykańcy niż Indianie :D

A pomysł z opłatami byłby chyba idealny - bo śmiem twierdzić, że chyba w największym stopniu o braku

ruchu bezwizowego dla nas decyduje właśnie kasa jaką ambasada amerykańska doi od Polaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę... Kasa taka, ze bez niej rząd USA by upadł... Normalnie Polska to zdecydowanie podstawa bytu wszystkich krajów na świecie, bez nas wszystko by sie zawaliło ;)

A na poważnie - jak dla mnie ruch bezwizowy zrobi nam więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragony jeśli lubisz to oczywiście możesz płacić za coś co inni mają za darmo

pewnie i USA by od tego nie upadło ale z drugiej strony może i

nam by się zebrało parę groszy na obsługę ambasady .

Uważam że dalsza bierność w tej sprawie i pustosłowie

to jest "traktowanie siebie niepoważnie " wtedy właśnie twój

partner myli ciebie z Portugalią i wcale się tym nie przejmuje.

Jeśli ktoś chce w USA pracować na czarno w co w dzisiejszych czasach trudno uwierzyć

to jak go zawrócą z granicy to jego sprawa . Ale dlaczego koszty tego postępowania

ma ponosić turysta który chce pooglądać sekwoje ?

kzielu jeszcze polityków nie ogarniam ale widzę patologie w służbie zdrowia , zacofanie technologiczne

i niedoinwestowaną infrastrukturę to mam dwie wizje USA . USA tzw. exportowe i USA lokalne .

Nie narzekam obserwuję i twierdzę że wykazuję dużo dobrych chęci aby tutaj się zaaklimatyzować .

Pozdrawiam wszystkich i informuję że stawka minimalna za pracę na FL to coś około 9$ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trend - ciekawa jestem czy Ty nie mylisz Zambii z Namibią albo Gwinei z Gwineą Bissau lub Rownikową (trzy rożne, niepodległe państwa) ? A zapewniam Cie ze Afryka jest bliżej Polski niż Polska USA. To czy będziemy w VWP nie zmieni tego czy Twój partner myli Polskę z Portugalią (myśle ze to kwestia szkoły jaką kończył - u mojej córki w szkole dzieciaki uczą się o Polsce przy okazji II WŚ)

Przy okazji ciekawy cytat ze strony o programie bezwizowym

"Osoby niespełniające wymagań

Niektóre osoby mogą być nie uprawnione do wjazdu do Stanów Zjednoczonych bez wizy w ramach programu VWP. Obejmuje to osoby aresztowane, nawet jeśli areszt nie był wynikiem wyroku skazującego za przestępstwo kryminalne, osoby karane (nawet w przypadku ułaskawienia, amnestii lub innego aktu łaski), osoby z poważną chorobą zakaźną, osoby, których nie wpuszczono do Stanów Zjednoczonych lub które zostały deportowane ze Stanów Zjednoczonych lub przekroczyły długość pobytu dozwoloną w ramach programu VWP. Takie osoby muszą ubiegać się o wizę. Jeśli osoby takie podejmą próbę wjazdu bez wizy, mogą nie być wpuszczone na teren Stanów Zjednoczonych.

Osoby, które popełniły drobne wykroczenia drogowe, które nie skutkowały aresztem i/lub wyrokiem skazującym za wykroczenie mogą podróżować bez wizy, o ile spełniają pozostałe wymagania. Jeśli wykroczenie drogowe miało miejsce w Stanach Zjednoczonych i dana osoba nie opłaciła grzywny lub nie stawiła się na rozprawie sądowej, może być wydany nakaz aresztowania dla takiej osoby i wówczas mogą pojawić się problemy przy wjeździe do USA. Dlatego też należy najpierw uregulować takie kwestie przed podróżą, kontaktując się z sądem, w którym dana osoba miała się stawić. Jeśli adres sądu jest nieznany, można go znaleźć na stronie internetowej www.refdesk.com.

Podróżować bez wizy nie mogą osoby planujące podjąć studia, pracę lub pozostanie w Stanach Zjednoczonych dłużej niż 90 dni. Nie przewiduje się również możliwości zmiany statusu (z turysty na studenta itp.) w przypadku osób przebywających już w Stanach Zjednoczonych. Takie osoby muszą mieć wizę. Jeśli urzędnik imigracyjny uzna, że dana osoba podróżująca bez wizy zamierza podjąć studia, pracę lub pozostanie dłużej niż 90 dni, może odmówić jej wjazdu.

Odmowa z systemu ESTA

Osoby, które otrzymały odmowę z systemu ESTA nie mogą podróżować w ramach programu VWP. Przed wyjazdem muszą one złożyć wniosek o wizę."

Dla ciekawych, całość: http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visawaiverinfo.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trend - ciekawa jestem czy Ty nie mylisz Zambii z Namibią albo Gwinei z Gwineą Bissau lub Rownikową (trzy rożne, niepodległe państwa) ? A zapewniam Cie ze Afryka jest bliżej Polski niż Polska USA. To czy będziemy w VWP nie zmieni tego czy Twój partner myli Polskę z Portugalią (myśle ze to kwestia szkoły jaką kończył - u mojej córki w szkole dzieciaki uczą się o Polsce przy okazji II WŚ)

A przed II WŚ historii Polski nie było? :D

ekhh, wyłazi kompleks Amerykanów

dziwne tylko, że to pisze (jak wnosze po postach) do niedawna jeszcze Polka

Rozumiałbym Amerykanina, który broni swojego kraju.

Tak jak już wczesniej napisałem, bardziej amerykańska niż ...

Otóż Afryka to jednak nie Europa, a na pewno nie dla Amerykanina.

Możesz oczywiście czarować takimi porównaniami, ale tylko tych nieogarniętych.

Dla przeciętnego Amerykanina Europa to tysiącletnia cywilizacja, historia, więc pisanie że Portugali i Polska to jak

Gwinea Bissau i Gwinea równikowa jest zwykłą manipulacją z Twojej strony.

A co do kasy droga Dragony to nie kpij tak, bo kto jak kto ale Amerykanie umieją dbać o swoje dolary.

Może Polakom byłoby się głupio upomnieć o opłatę 150$ za rozpatrzenie (nie przyznanie promesy wizy) natomiast

jestem pewien, że Amerykanie wręcz się tym będą szczycić, że udało im się 150$ od każdego wniosku zarobić (wydoić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed II WŚ historii Polski nie było? :D

ekhh, wyłazi kompleks Amerykanów

dziwne tylko, że to pisze (jak wnosze po postach) do niedawna jeszcze Polka

Rozumiałbym Amerykanina, który broni swojego kraju.

Tak jak już wczesniej napisałem, bardziej amerykańska niż ...

Otóż Afryka to jednak nie Europa, a na pewno nie dla Amerykanina.

Możesz oczywiście czarować takimi porównaniami, ale tylko tych nieogarniętych.

Dla przeciętnego Amerykanina Europa to tysiącletnia cywilizacja, historia, więc pisanie że Portugali i Polska to jak

Gwinea Bissau i Gwinea równikowa jest zwykłą manipulacją z Twojej strony.

Przeciętny Amerykanin zna takie frazesy na temat Europy i tyle. Moja dziewczyna nie wiedziała, że Jugosławia nie istnieje. Wiele osób ma problemy z Czechosłowacja jak ja z obecną nazwą Konga czy tam Zanzibaru.

Ty chciałbyś, żeby ktoś się przejmował Polską. Ja też, ale wiesz... Jak dyplomaci mówią f**k the EU, to jakie brzydkie rzeczy zrobiliby Polsce, którą mylą z Holandią i Portugalią? Polska nic w USA nie znaczy oprócz powtarzanych jak papuga: kiełbasa, kapusta i pierogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nalesnick a widzisz jak bardzo się mylisz - ja akurat mieszkam na stałe w Polsce, do USA jeżdzę tylko turystycznie.

Ja tam mam wrażenie ze to my Polacy mamy jakiś kompleks - uważamy ze każdy kraj na świecie powinien wiedzieć o Polsce wszystko, uczyć sie o Polsce i wiedzieć gdzie leży. Tak jakby Polska była jakimś wyjątkowym i ważnym państwem na arenie światowej.

Jak dla mnie wystarczy, ze w amerykańskim HS uczą ze jest w ogóle taki kraj i co tu sie działo w czasie II WŚ (bo ten okres jest istotny z punktu widzenia świata) , a wiem ze sie uczą, bo ostatnio moja córka właśnie to przerabiała.

My, Polacy, tez nie znamy za specjalnie historii innych krajów (poza tymi najważniejszymi kwestiami, o których w USA tez sie uczą) a obecni absolwenci polskich gimnazjów to i polskiej historii za specjalnie nie znają. Dlaczego wiec żądamy by wszyscy na około wiedzieli i uczyli się o Polsce??

Nadal uważam, ze nasze wejście w ruch bezwizowy bedzie dla nas wiekszą szkodą niż pożytkiem. Będzie bardzo dużo cofnięć i dopiero wtedy będzie ogólny lament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trend ,widzisz swiat wedle siebie-swojego zycia

a teraz zobacz co sie dzieje na forum,fakt to nijak ma sie moze z wieloma osobami,wiekszoscia lecz nadal sa osoby co wierza ze znajda prace nielegalna.

pytaja sie jak znalesc,gdzie szukac .

Mowisz o lamaniu prawa i ok masz racje ale co zrobic jak to czasami bywalo i jest na granicy kanadyjskiej ze jest domniemanie

lecisz 1 raz i masz cofniecie a nic zlego nie zrobiles/.jakie widzisz tutaj rozwiazanie tej sprawy? masz bilet na 1 miesiac,odpowiadasz poprawnie wedle siebie

mam taka cicha nadzieje ze nie bedzie za duzo pytan o pracy nielegalnej,jak dluzej zostac niz 90 dni.co zrobic -jak mnie nie wpuszczono a myslalem ze bedzie dobrze .

zycie-czas pokaze jak bedzie

wrocimy do tego tematu jak bedzie czas :) czy Nasze przeczucia sie sprawdzily :)


co do slupow to podobaja mi sie :) nie uwazam ze jest zle :)

co do samej histrorii to kazdy Narod przedstawia ja wedle swoich potrzeb..ja tez pokazuje znajomym jaka Polska jest :)

pocztowki,albumy wysylam im ,pokazuje na necie filmy :)

Kiedys oprowadzilem pare osob po swoim miescie aby pokazac rozne miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...