Jump to content

Pobyt Obywatela Amerykańskiego W Polsce


agatenka

Recommended Posts

Czy ktoś może wie od czego zacząć procedurę na zezwolenie na pobyt stały w Polsce? Czy da się to załatwić będąc w stanach?

I czy takie pozwolenie obowiązuje tylko w Polsce, czy ta osoba będzie mogła również przebywać na stałe w którymś z krajów schengen? Jak jest z pozwoleniem na prace?Trochę informacji , mąż - obywatel polski, green card,

żona - obywatelka amerykańska , są małżeństwem od ponad 4 lat,
Link to comment
Share on other sites

http://www.udsc.gov.pl/1.Jak,cudzoziemiec,moze,uzyskac,zezwolenie,na,pobyt,staly,w,Polsce,,1664.html

http://www.waszyngton.msz.gov.pl/pl/waszyngton_us_a_pl_informacje_konsularne/waszyngton_us_a_pl_sprawy_prawne/waszyngton_us_a_pl_pobyt_staly_w_polsce/

tyle z wiadomosci ze stron rzadowych :)

taka ciekawostke napisze,osoba ktora przylatuje na wizie pobytowej,np turystycznej moze korzystac z ubezpieczenia malzonka-malzonki ktora np moze byc zarejestrowana w urzadzie pracy..

a co do pobytu w innych Panstwach Unii-Schengen to nalezy zobaczyc na danych stronach krajow co wymagaja aby podjac prace :)

Link to comment
Share on other sites

Obywatel polski nie potrzebuje zadnych zezwolen na UE. Ob. Amerykański potrzebuje karte stalego pobytu i jako małżonek Polaka dostanie bez problemu i jednoczesnie karta bedzie zezwoleniem na prace. Chyba ze sie cos zmienilo. Mialem kiedys "zagraniczną" żonę. ..

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo! Poczytam dokładnie i prześle linki dalej. Wszystko co do tej pory znalazłam , przedstawiało sytuację gdy dana osoba jest już w Polsce. Nie wiem jakim cudem przeoczyłam te informacje z ambasady w Waszyngtonie.

Teraz pójdźmy dalej, załóżmy że otrzyma już kartę stałego pobytu (w Polsce), co gdyby chciała uczyć angielskiego powiedzmy we Włoszech ? ( pomijając wszystkie kursy przygatowawcze itd - które tam robiła )

Rozumiem że pobyt stały i pozwolenie na prace w PL, nijak się mają do innych państw?

Link to comment
Share on other sites

kiedys sie o to dowiadywalam to poza tym co sly wrzucil to jeszcze wiedz, że pozwolenie jest wydawane pod warunkiem zameldowania gdzies aplikanta , tak mi pani w urzedzie wojewodzkim w Poznaniu tlumaczyla, a i ze czasem wysyłaja policje by sprawdzić, ze to prawda etc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...