Jump to content

J-1 I Aplikacja O Zieloną Kartę


karol.M

Recommended Posts

dzien dobry,

Z dostępnych w internecie materiałów wynika, że osoby które wyjechały do usa na wizie j-1, mogą aplikować o przyznanie zielonej karty. Wiem, że to nie jest celem tego typu wizy. Wiem, że gdy taka aplikacja wpłynie organizacja może przerwać pobyt takiej osoby. Wiem, że wiza j-1 może zostać odebrana i po powrócie do kraju może okazać się, iż kolejny raz o zieloną kartę będzie można się starać za przynajmniej 2 lata. Wiem, że ryzyko jest duże a szansa nie wielka, no ale w bardzo dobrze uzasadnionym przypadku, taka możliwość istnieje. Jeżeli jest tu z nami osoba która przeżyła lub zna kogoś kto doświadczył takiej sytuacji lub nie, chętnie posłucham dobrej rady.

Link to comment
Share on other sites

raz masz stare wiadomosci na temat 2 lat ;) tego juz nie ma .od dobrych paru lat.

kolejna sprawa to jak chcesz aplikowac o ta zielona karte,malzenstwo,loteria czy jak??

ps masz jakies wiadomosci ,sa ta stare lub tez nie pelne :)

Link to comment
Share on other sites

a teraz to Ci pokaze :)

co do tych 2 lat :)

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/uczestnicy-wymiany-kulturalno-naukowej.html#wymog

Uwaga: Od 28 czerwca 2009 obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności. Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem „is subject to 212(e)”.

w 2009 roku juz pisalismy o tym na forum i pare osob tak tez mialo..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...