Skocz do zawartości

Dlaczego Właściwie Wyjeżdżacie?


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo jestem ciekawa powodów Waszych wyjazdów. W sumie w Polsce nie jest teraz tak źle, ale jednak nadal sporo osób wyjeżdża i zgłasza się do loterii. Ja nie robię tego z powodów finansowych, bo jesteśmy z mężem super ustawieni. Może to zabrzmi dziwnie, ale czuję się nieco oszukana w Polsce. Jak już niektórzy wiecie jestem rocznik 70, więc urodziłam się i uczyłam w komunie, a tu nagle zrobił się kapitalizm. Nie miałam jako dziecko takich rodziców, którzy by mi wyjaśnili prawdę o Polsce, mnie uczono jaki to Rusek jest w porządku, w podstawówce były apele i takie tam. Czy miałam powody, żeby nie ufać swoim nauczycielom?

No i nagle się okazało, że to była ściema! Że historia Polski wygląda trochę inaczej, ja pierdzielę, nie mogłam w to uwierzyć.

Nie narzekam, nie jest mi tu źle, ale chyba najgorzej mają właśnie ludzie z okresu przełomu, bo wychowani inaczej, a tu trzeba się było przestawić totalnie.

Nie wiem, czy sie nam uda, olać, najwyżej wrócimy. Ale strzelam oficjalnie focha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W sumie w Polsce nie jest teraz tak źle, ale jednak nadal sporo osób wyjeżdża i zgłasza się do loterii.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Nie jest aż tak źle gdzie konkretnie? Zdolny człowiek po studiach, np. z jakiegoś kierunku technicznego, musi pracować w byle jakiej pracy jako pomagier za pieniądze które ledwo starczą na opłacenie rachunków i cieszyć się, że w ogóle ma pracę. W USA i krajach zachodniej Europy taki ktoś (o ile rzeczywiście jest zdolny i pracowity) jest traktowany poważnie, może w pracy się rozwijać i robić coś kreatywnego, a do tego zapłacą mu przyzwoicie na tyle, że nie musi ściubolić w sklepie spożywczym a nawet połowę pensji miesięcznie jest w stanie zaoszczędzić. I jak tu nie jest źle? Piszę z perspektywy studenta elektroniki parę lat po studiach.

Może to zabrzmi dziwnie, ale czuję się nieco oszukana w Polsce.

Wiele osób czuje się ciągle oszukiwanymi i okradanymi, traktowanymi jak wrogowie systemu, na których rząd tylko czyha żeby na czymś przyłapać, okraść całkowicie z dorobku a na koniec najlepiej wsadzić do więzienia. Co chwila słyszy się o takich historiach, perfidnej złośliwości urzędników i ich bezkarności.

Ale strzelam oficjalnie focha.

Focha na co i za co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tapeta999 menopauza to trochę później, ale żeby to wiedzieć trzeba uważać na biologii ;)Średni wiek rozpoczęcia klimakterium u ludzi to 51 lat.

@miquhs - młodzież nie zrozumie o czym piszesz, dla nich opowieści o czasach komunizmu w Polsce to Si-Fi. Natomiast zastanawia mnie w Twojej wypowiedzi jedno - mimo wszystko ciągnie Cie tam gdzie kapitalizm jest zdecydowanie mocniejszy niż w Polsce, czyli będziesz musiała przestawić się jeszcze bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawa powodów Waszych wyjazdów. W sumie w Polsce nie jest teraz tak źle, ale jednak nadal sporo osób wyjeżdża i zgłasza się do loterii. Ja nie robię tego z powodów finansowych, bo jesteśmy z mężem super ustawieni. Może to zabrzmi dziwnie, ale czuję się nieco oszukana w Polsce. Jak już niektórzy wiecie jestem rocznik 70, więc urodziłam się i uczyłam w komunie, a tu nagle zrobił się kapitalizm. Nie miałam jako dziecko takich rodziców, którzy by mi wyjaśnili prawdę o Polsce, mnie uczono jaki to Rusek jest w porządku, w podstawówce były apele i takie tam. Czy miałam powody, żeby nie ufać swoim nauczycielom?

No i nagle się okazało, że to była ściema! Że historia Polski wygląda trochę inaczej, ja pierdzielę, nie mogłam w to uwierzyć.

Nie miałaś babci i dziadków? Pod takimi juz zaborami nie byliśmy, żeby pewnych spraw nie dało się przekazać. Ja byłem dość dobrze poinformowany. Moi rodzice jeździli na zachód, sam tam byłem, kiedy jeszcze były kartki na mięso i nikt po powrocie nas nie instruowal, żeby ludziom nie mówić co tam widzieliśmy. Fakt, o pewnych rzeczach nie mówiło głośno, ale żeby totalnie wierzyć w to co się w szkole mówiło? C'mon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę tak wygląda że miqhs sama nie wie czemu wyjeżdża (szczególnie że nie jest sfrustrowana Polska jak większość) i próbuje wymyślec jakąś sensowną historyjke... ;-)

Nie ma nic złego w wyjezdzaniu bo tak, aczkolwiek ja osobiście się dziwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę tak wygląda że miqhs sama nie wie czemu wyjeżdża (szczególnie że nie jest sfrustrowana Polska jak większość) i próbuje wymyślec jakąś sensowną historyjke... ;-)

Nie ma nic złego w wyjezdzaniu bo tak, aczkolwiek ja osobiście się dziwie...

Moi znajomi zaczynają myśleć w podobny sposób do OP. Są ustawieni, mają dobrą robotę itd, ale pojawia się pytanie i co teraz? Czekać na emeryturę? Marzy im się przygoda. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przykre, ale jakże polskie - zrobiło się niemiło, a szkoda :( Zwyczajny temat - przecież każdy ma inne powody, które nim kierują. miqhs założyła temat, w sumie ciekawy (ja np lubię poznawać motywy innych ludzi) A jak dla kogoś to bezsensu to przecież może się w ogóle nie wypowiadać - szkoda, że od razu pojawia się ocenianie, głupie podteksty czy bezpośrednie nawet szufladkowanie (menopauza), które akurat kobiecie może zrobić przykrość, ale wydaje mi się, że autor, tej akurat wypowiedzi, doskonale zdawał sobie z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przykre, ale jakże polskie - zrobiło się niemiło, a szkoda :( Zwyczajny temat - przecież każdy ma inne powody, które nim kierują. miqhs założyła temat, w sumie ciekawy (ja np lubię poznawać motywy innych ludzi) A jak dla kogoś to bezsensu to przecież może się w ogóle nie wypowiadać - szkoda, że od razu pojawia się ocenianie, głupie podteksty czy bezpośrednie nawet szufladkowanie (menopauza), które akurat kobiecie może zrobić przykrość, ale wydaje mi się, że autor, tej akurat wypowiedzi, doskonale zdawał sobie z tego sprawę.

anyway

mam podobne odczucia - powiało cebulą .. :) a może to kiepskie poczucie humoru, tudzież brak wyczucia :)

kontynuując wątek, mój powód jako 25 latka to chęć przeżycia przygody, nabrania doświadczeń życiowych i zawodowych, poznanie nowych ludzi, nauka języka

Nie mam tutaj źle, pod względem zawodowym czy też rodzinnym, ale zawsze chciałem wyjechać a IEC daje mi taką szansę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...