Skocz do zawartości

Dlaczego Właściwie Wyjeżdżacie?


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo jestem ciekawa powodów Waszych wyjazdów. W sumie w Polsce nie jest teraz tak źle, ale jednak nadal sporo osób wyjeżdża i zgłasza się do loterii. Ja nie robię tego z powodów finansowych, bo jesteśmy z mężem super ustawieni. Może to zabrzmi dziwnie, ale czuję się nieco oszukana w Polsce. Jak już niektórzy wiecie jestem rocznik 70, więc urodziłam się i uczyłam w komunie, a tu nagle zrobił się kapitalizm. Nie miałam jako dziecko takich rodziców, którzy by mi wyjaśnili prawdę o Polsce, mnie uczono jaki to Rusek jest w porządku, w podstawówce były apele i takie tam. Czy miałam powody, żeby nie ufać swoim nauczycielom?

No i nagle się okazało, że to była ściema! Że historia Polski wygląda trochę inaczej, ja pierdzielę, nie mogłam w to uwierzyć.

Nie narzekam, nie jest mi tu źle, ale chyba najgorzej mają właśnie ludzie z okresu przełomu, bo wychowani inaczej, a tu trzeba się było przestawić totalnie.

Nie wiem, czy sie nam uda, olać, najwyżej wrócimy. Ale strzelam oficjalnie focha.

Domyslam sie ze jestes za duza zeby przejmowac sie uszczypliwosciami tutaj :)

My z zona mamy podobne odczucia, to nie pieniadze nas wyganiaja. Mielismy okazje pomieszkac chwile w europie i w stanach wiec mamy male porownanie i akurat stany to kombinacja paru elementow ktora nam odpowiada. Nigdzie tak jak w stanach nie odczulem ze najwazniejsze co sie liczy to moje umiejetnosci/chec do pracy. Oczywiscie kazdy ma swoje prywatne doswiadczenia, my mamy akurat takie. Kalifornia - idealna pogoda - bo jak niektorzy wiedza lato w NY to masakra, na Florydzie nie bylem ale slyszalem ze podobnie - a Santa Monica - gdzie mielismy okazje pobyc - pogoda jak regulowana - ani za goraco, ani za zimno. Do tego dochodzi w miare dobrze funkcjonujaca gospodarka i otwarci ludzie. Poza tym dzis to juz nie te czasy ze emigracja to decyzja na cale zycie. Mieszkanie ( a nie pobyty turystyczne) w roznych miejscach rozwija i rozszerza horyzonty.

Podobne mamy tez wrazenia z Las Vegas - zalew plastiku i tandety :) To wszystko swietnie tylko na zdjeciach/filmach wyglada - moze z wyjatkiem fontanny w Bellagio.

Generalnie czasy sie zmieniaja, mysle ze juz niedlugo pytaniem ktore bedzie padac czesciej bedzie "Dlaczego wlasciwie mieszkacie cale zycie w jednym miejscu?"

A z innej beczki - nie wiem gdzie ustawic polskie znaki na tym forum - ktos moze pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sa takie powody ze ktos pisze jedno a ma w glowie cos innego czego nie powie wprost :) tez to nalezy brac pod uwage

np ucieczka od rodziny a sie mowi ze jest zle w Polsce ;) bo tutaj prawie kazdy przyzna racje a co do rodziny to juz nie zupelnie ;)

kazdy powod jest dobry a czy ktos to odnajdzie po 2 stronie trawy,rzeki to inna sprawa

nie zawsze sie udaje chociaz pracujemy,staramy sie aby bylo inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, my zaczynamy oceniać ludzi po ich wypowiedziach, no ale ja odebrałam posta miqhs troszkę negatywnie - a naprawdę nie mam powodów żeby kręcić na razie nosem na Polskę. Mam pracę, może nie jestem tak super ustawiona jak Miqhs ale daję radę :)

To w takim razie nie dziwię się że troszkę "powiało cebulą"

Miqhs na co strzelasz focha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...