Skocz do zawartości

Czy W Szkoly Jezykowe Cos Daja?


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Violonczela

sa tez inne plusy tego

poznawianie innych osob :) wyjazdy wspolne .

No nie, pod tym katem, to doswiadczenie zyciowe, jakie na codzien sie nie zdarza.. Mozna sie poczuc jak "dwudziestolatek". Co tydzien mamy jeden dzien tzw. kulture amerykanska; bylismy z zoo, muzeum, lazimy po miescie (w ramach nauki oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, pod tym katem, to doswiadczenie zyciowe, jakie na codzien sie nie zdarza.. Mozna sie poczuc jak "dwudziestolatek". Co tydzien mamy jeden dzien tzw. kulture amerykanska; bylismy z zoo, muzeum, lazimy po miescie (w ramach nauki oczywiscie).

Wpadaj do mnie. Ja Cię zabiorę do zoo i polazimy po mieście za pół ceny. Za dwie dodatkowe stowy zabiorę Cię na lody. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Wpadaj do mnie. Ja Cię zabiorę do zoo i polazimy po mieście za pół ceny. Za dwie dodatkowe stowy zabiorę Cię na lody. ;-)

intratna propozycja…;), szczegolnie te zuu….,zastanowie sie ;)

Violonczela ma do mnie dwa bloki i nie i nie wpadła chociaż nie chciałem tak drogo. ... ;-)

w koncu wyczailes gdzie mieszkam..? ;)… No przeciez mamy ustalone, ze po nabozenstwie dam sie zaprosic do Dziadka ;)… tylko nie wiem co na to Twoja Zona.. ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam przyjemnosc chodzic w wolnym czasie na zajecia ESL i bylam bardzo zadowolona. Nie chodzilam tam po to tylko zeby sie uczyc, ale tez zeby poznac nowych ludzi, zobaczyc jak ta praca (jako nauczyciel ESL) wyglada itp. Teraz chodze na zajecia ESL po to, zeby pomoc nauczycielce (jako teacher's assistant) i musze przyznac, ze ludzie po tych zajeciach wychodza z wieksza wiedza/umiejetnosciami, bo co jakis czas maja sprawdzany progress tzn. sa testy ze sluchania, czytania, slownictwa itp. W ten sposob mozna ocenic jakosc nauczania, a przypadku grupy do ktorej ja chodze ten progress widac, bo kazdy kolejny test zdaja z wiekszą liczba punktow. Mozliwe, ze nauczycielka, ktora mamy jest jakims wyjatkiem - ona naprawde przyklada sie do tego, co robi. Zajecia odbywaja sie 4 razy w tygodniu, po 6 h kazdego dnia. Od 8:00-9:00 mamy self-study, czyli uczniowie biora ksiazki z półki i sami robia zadania po czym oddaja kartke z rozwiazanymi zadaniami nauczycielce i ona sprawda, od 9:00 do 10:00 jest powtarzanie slownictwa z calego tygodnia np. teraz mielismy slowka o samochodach np. tachometer, shock absorber, fuel gauge, steering wheel, bumper, blinker itp. Nastepnie po przerwie sniadaniowej od 10:20 do 12:00 mamy gramatyke i (przerwa na lunch) od 12:40 do 14:30 jest albo computer lab (i cwiczenia na sluchanie), albo zostajemy w sali i mamy geografie i/lub historie USA.

Zajecia sa organizowane w lokalnym college i są calkowicie za darmo.

Ale slyszalam opinie innych uczniow, ze byli na zajeciach ESL w innych szkolach i im sie nie podobalo ze wzgledu np. na to, ze albo nauczyciele byli nudni jak flaki z olejem albo np. nauczycielka wchodzila do klasy i przez pierwsze pol godziny gadala przez telefon :P a pozniej probowala nadrobic swoje nieprzygotowanie do prowadzenia zajec jakimis okrzykami typu oł jee, awesome i smiechem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobrą szkołę ESOL , mogę polecić płacę 30$ za 3 miesiące jako rezydent natomiast nierezydent płaci chyba 120$ .

Floryda , ciepło ładna lokalizacja . Wcale nie rozmawiałem jak przyjechałem , teraz po 7 miesiącach komunikuję się z otoczeniem .

Nie mam problemów z codziennymi sprawami . Wszystko zależy od wieku ja mam 46 to i było mi średnio . Teraz jestem bardzo zadowolony .

Do startu w szkole nie potrzeba papierów można nawet na vizie turystycznej przyjechać .

Podaję adres do szkoły możecie zadzwonić i sobie porozmawiać z sekretariatem .

http://www.tomlinson.pinellas.k12.fl.us/

Mam również w szkole kursy komputerowe ale jak ktoś jest w Polsce i ma zdolności to polecam w/g mnie najlepszy kurs od zera do nauki

zupełnie bezpłatny :

http://www.usalearns.org

nie śmiejcie się tylko bo na starcie jest easy ale potem jest fajny .

Pozdrawiam z FL z Tampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

KaeR - jestem juz po szkole, jeszcze tylko egzamin.. Zastanawiam sie nad zmiana statusu, chce troche pozwiedzac na wakacjach.. Moze jakies sugestie.? ;)

ta sugestia dotyczy zmiany statusu ;), chodzilo mi czy masz jakies doswiadczenia, wiedze nt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...