Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, vlade said:

No masz, o to mi chodzi ze od dzisiaj precedens jak się okazuje niewiele znaczy....

Ah, teraz rozumiem. Fakt. Ale chyba to jest pierwszy raz ze ludzie traca civil right... patrzac na SCOTUS, pewnie nie ostatni. Ja juz czekam na utrate gay marriage i interracial marriage. Right around the corner. USA bedzie jak Polska z PISEM na czele.

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, katlia said:

Ah, teraz rozumiem. Fakt. Ale chyba to jest pierwszy raz ze ludzie traca civil right... patrzac na SCOTUS, pewnie nie ostatni. Ja juz czekam na utrate gay marriage. Right around the corner. USA bedzie jak Polska z PISEM na czele.

To tylko początek, już ten jeden z nich, Thomas,  napisał w opinii co będzie następne. Gay marriage, gay sex, antykoncepcja czyli tez koniec IVF itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, vlade said:

To tylko początek, już ten jeden z nich, Thomas,  napisał w opinii co będzie następne. Gay marriage, gay sex, antykoncepcja czyli tez koniec IVF itd. 

Niestety masz racje. Ale nadal uwazam ze wiele z tych rzeczy bedzie decydowane na poziomie stanu. Wiec USA bedzie jak najbardziej krajem gdzie jedni maja wiecej praw niz inni. Mieszkasz w Alabamie lub Texasie you're screwed. Wlasciwie zawsze tak bylo prawda? Precedent istnieje ;) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, katlia said:

Ale jakiego rzadu? Bo roznice miedzy rzadem federalnym i stanowym -- i rzady w roznych stanach -- sa ogromne. 

Hah … Wszystkich, katlia, wszystkich. Przeszkadza mi tez ta wieczna polaryzacja, podział społeczeństwa, to zwalczanie siebie nawzajem. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, katlia said:

Niestety masz racje. Ale nadal uwazam ze wiele z tych rzeczy bedzie decydowane na poziomie stanu. Wiec USA bedzie jak najbardziej krajem gdzie jedni maja wiecej praw niz inni. Mieszkasz w Alabamie lub Texasie you're screwed. Wlasciwie zawsze tak bylo prawda? Precedent istnieje ;) 

 

Fun fact - Alabama to jedyny stan w którym nigdy nie byłem. Jestem w PA, teraz jest ok, ale różnie może być. Mój sąsiad za miedza to stary fundamentalista katolicki, który był zachwycony ze mu się Polacy pojawili na ulicy, a zaraz za nim mieszka para gejów, przez długi czas mówił o nich 'te dwie rodziny co się wprowadzily' zanim wykombinował o co chodzi. Na przeciwko nich trumpista, przynajmniej bogaty, to rozumiem ze ma interes w tym. Różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, vlade said:

Fun fact - Alabama to jedyny stan w którym nigdy nie byłem. Jestem w PA, teraz jest ok, ale różnie może być. Mój sąsiad za miedza to stary fundamentalista katolicki, który był zachwycony ze mu się Polacy pojawili na ulicy, a zaraz za nim mieszka para gejów, przez długi czas mówił o nich 'te dwie rodziny co się wprowadzily' zanim wykombinował o co chodzi. Na przeciwko nich trumpista, przynajmniej bogaty, to rozumiem ze ma interes w tym. Różnie może być.

Dawno temu mieszkalam pod Filadelfia. Podobalo mi sie tam. Co do Ciebie, to duzo widziales! Ja nie znam poludnia w ogole, nigdy tam nie bylam. Kiedys chcialam zobaczyc wybrzeze North Carolina, Savannah, Miami, New Orleans. Teraz tylko ten ostatni mnie ciagnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, katlia said:

Dawno temu mieszkalam pod Filadelfia. Podobalo mi sie tam. Co do Ciebie, to duzo widziales! Ja nie znam poludnia w ogole, nigdy tam nie bylam. Kiedys chcialam zobaczyc wybrzeze North Carolina, Savannah, Miami, New Orleans. Teraz tylko ten ostatni mnie ciagnie. 

Ah, rozkosz wyjazdu na Florydę w lecie i na Alaskę w zimie. Zaczynam mieć wrażenie ze robią mnie w konia w firmie. Ale dopiero 20 lat minęło, może to były przypadki.

Edytowane przez vlade
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlam sie pozalic :(

Niestety, proza amerkanskiego zycia w dzisiejszej smutnej rzeczywistosci dopadla i moje okolice :( W nocy z soboty na niedziele mielismy pierwsze w (przynajmniej mojej) historii mass shooting w moim miasteczku. Wczoraj minelam blokade policyjna, myslalam ze szlaban sie zepsul, okazalo sie ze niestety duzo smutniejsza prawda.

Chyba 11 osob zostalo postrzelonych, jedna osoba zmarla, i to jak sie okazalo narzeczony mojej kolezanki z bylej pracy, osoby z mojego teamu :( Co najsmutniejsze, on tam tylko stal, nie byl w nic zamieszany, po prostu byl jedna z osob w tlumie ktora wyszla z domu porzucac w darts i na chwile wyszedl sie przewietrzyc bo w srodku bylo duszno... Straszne to jest a najgorsze ze nikogo nie zatrzymano, wszystko tak szybko sie dzialo.

Juz z miesiac temu zaczely sie jakies dziwne akcje dziac ze strzelaniem, jakies gangusy, porachunki i te sprawy ale myslalam ze ich zlapia. Ale zeby strzelac w tlum niczego winnych osob :( 

Strasznie mi dzisiaj smutno i boje sie co to dalej bedzie... Nie sadzilam ze to tutaj tez sie bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Patipitts said:

Nie sadzilam ze to tutaj tez sie bedzie dzialo.

Georgia jest w pierwszej dziesiatce stanow z najwiecej masowych strzelanin. 
 

  1. California (257)
  2. Illinois (209)
  3. Florida (147)
  4. Texas (129)
  5. New York (96)
  6. Pennsylvania (92)
  7. Georgia (89)
  8. Louisiana (87)
  9. Tennessee (84)
  10. Ohio (80)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...