Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

59 minutes ago, mcpear said:

Wszystkim świętującym jutro: miłego odpoczynku.

Dzisiaj na polskich portalach widziałem, że USA świętuje jutro "Dzień Wyzwolenia" - ciekawe nazewnictwo ale w USA nazwy "Libaration Day" nie spotkałem. Czy jestem jedyny?

Ja sie spotkalem. W TX to bylo swieto stanowe na dlugo przed proklamacja z 2021. Emancipation Day. Juneteenth bylo mi bardziej obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Xarthisius said:

Juneteenth bylo mi bardziej obce.

Wiekszosc Amerykanow nie slyszalo o tym swiecie do stosunkowo niedawna. Najpierw bylo obserwowane tylko wsrod Afro Amerykanow w Texasie, potem w Oklahomie, itp. Ja pierwszy raz uslyszalam o Juneteenth przeprowadzajac sie do Colorado... 35 lat temu :) Ale wtedy to tez trudno by to nazywac swietem bo dzien byl celebrowany - na malej skali - tylko wsrod Afro Amerykanow. A jest ich stosunkowo malo w tym stanie, glownie w Denver i Colorado Springs. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to swieto oznacza tylko tyle ze zgodnie z wczorajszym meldunkiem naszego vice-prezydenta dzis nie odbiera przesylek UPS ani Poczta. 

Okazalo sie jednak ze UPS pracuje normalnie a USPS jak zwykle sie opieprza. Jutro beda "zdziwieni ze tyle przesylek sie nazbieralo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkiego najlepszego z okazji July 4th!!!

Jakie plany?

Ja za chwile koncze i wracamy do pracy w poniedzialek. Osobiscie wybywam na cabin camping nad Sandy River na zboczu Mont Hood, niedaleko Hwy OR 26. Miejscowosc nazywa sie Brightwood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo użytkownicy! Przepraszam, że wbijam tak raz na sto lat, ale bycie dorosłym to jest full time job i mi zajmuje o niebo więcej czasu niż kiedykolwiek chciałam temu poświęcić. 
czy jest tu ktoś, kto się zna na HVAC i wytłumaczy mi, czemu mam zainwestować 20K w heat pump vs. Condenser za 12? Dom w New Mexico, chodzi o to, że condenser zablokuje niemal całkowicie dostęp do back yard. 
POMOCY!

Edytowane przez jannapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam ale wiem ze Heat Pump powoduje znaczny wzrost zuzycia pradu. Inwestycja staje sie w miare oplacalna (tzn. ze sie zwroci za ok. 15 lat) gdy zainstalujesz Solar Battery.  :D

Ktoś tu z naszych swiezo temat przerabial, pewnie wie lepiej.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, andyopole said:

Ja sie nie znam ale wiem ze Heat Pump powoduje znaczny wzrost zuzycia pradu.

No, ale spada zuzycie gazu, wiec jeden pies :P No ja mam heat pump od 2 miesiecy. Niby ma byc bardziej energy efficient i tax credit byl wiekszy, wiec sie bardziej "oplacalo" wziac niz zwykle AC. @jannapa nie bardzo rozumiem czemu AC ma Ci zagracic backyard. Heat pump objetosciowo mam chyba nawet wiekszy niz wczesniej AC. Dodatkowo stoi na 30cm podescie, bo nie moze byc w sniegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

No, ale spada zuzycie gazu, wiec jeden pies :P No ja mam heat pump od 2 miesiecy. Niby ma byc bardziej energy efficient i tax credit byl wiekszy, wiec sie bardziej "oplacalo" wziac niz zwykle AC. @jannapa nie bardzo rozumiem czemu AC ma Ci zagracic backyard. Heat pump objetosciowo mam chyba nawet wiekszy niz wczesniej AC. Dodatkowo stoi na 30cm podescie, bo nie moze byc w sniegu. 

Nie zagraci, ale uniemożliwi dostęp do back yard. Obecnie dom ma zamontowany swamp cooler (zawieszony na wysokości drugiej kondygnacji, więc nie stanowi problemu), któtego chcę się pozbyć.
Montaż najmiejszego kondensatora (najmniejszego, który będzie efektywnie działał) zostawi przesmyk szerokości około .5 metra. Nawet pojemników na śmieci tam nie przecisnę, a przy temperaturach w okolicy 38-40 stopni latem wolałabym nie musieć trzymać ich w garażu. No i marzy mi się jakiś fajny xeroscaping w ogródku, a wówczas musiałabym taczki przeprowadzać przez dom. 
Contractor wpadł na pomysł heat pump, ale to rozwiązanie niemalże podwaja koszty. Więc chciałabym, żeby ktoś mnie przekonał, że warto (albo od pomysłu odwiódł)…
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...