Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, agatenka said:

Szkoda ze to nie działa dla dzieci, bo muszę odnowić córce. 

Z nagłych przyczyn rodzinnych byliśmy w tamtym tygodniu w Polsce, mojemu synowi skonczyl sie PL paszport kilka miesiecy temu wiec przy okazji bylam sie zapytac w urzędzie czy da rade zrobic przyspieszony ( byłoby to ryzykowne bo mieliśmy na to nie niecały tydzień) ale od reki wydali mu paszport tymczasowy ważny na 300dni! za 30 zl :blink:

Takze super opcja która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! 

Wiem ze od reki wydaja tymczasowy polski paszport na lotnisku Chopina. Tylko musze cos powiedzieć na temat traktowania obywateli Polski którzy mieszkają za granica. Odnowa paszportu USA kosztuje tyle samo w tutaj na miejscu jak i w innym kraju, obywatel płaci ta sama stawkę. Ale jeżeli jesteś Poskim obywatelem i mieszkasz za granica to musisz płacić o wiele większą stawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cavscout napisał:

Wiem ze od reki wydaja tymczasowy polski paszport na lotnisku Chopina. Tylko musze cos powiedzieć na temat traktowania obywateli Polski którzy mieszkają za granica. Odnowa paszportu USA kosztuje tyle samo w tutaj na miejscu jak i w innym kraju, obywatel płaci ta sama stawkę. Ale jeżeli jesteś Poskim obywatelem i mieszkasz za granica to musisz płacić o wiele większą stawkę. 

To sa stare "zlogi komunizmu". Malo kto z Was pamieta czasy w ktorych hotele czy bilety lotnicze mialy inne ceny dla Polakow mieszkajacych w Polsce i tych mieszkajacych za granica oraz innych cudzoziemcow. Jak w widac w niektorych dziedzinach ta "klasyfikacja" wciaz trwa. Trzeba by sprawdzic jak z tym jest w innych krajach z naszego "starego obozu".

 

edit: Sprawdzilem jak jest w Czechach. Wyrobienie czeskiego paszportu w konsulacie w LAX kosztuje $51. A na miejscu (w kraju) 1200 koron czeskich. Sprawdzilem kurs - to tyle samo.

Nasz chyba cos ok. $120. Nie sprawdzalem ile kosztuje wyrobienie w Polsce.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, cavscout said:

Wiem ze od reki wydaja tymczasowy polski paszport na lotnisku Chopina. Tylko musze cos powiedzieć na temat traktowania obywateli Polski którzy mieszkają za granica. Odnowa paszportu USA kosztuje tyle samo w tutaj na miejscu jak i w innym kraju, obywatel płaci ta sama stawkę. Ale jeżeli jesteś Poskim obywatelem i mieszkasz za granica to musisz płacić o wiele większą stawkę. 

To ze wydaja na granicy to wiedziałam ale bylam przekonana ze te tymczasowe są tylko na kilka dni, stąd moje zaskoczenie. 

Co do roznicy w cenie, ja naiwnie myślałam ze to moze przez to że drukują je w Polsce i podbijaja cene za wysylke dokumentow . idk :wacko: 

@andyopole o ile sie nie myle w PL to 140 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, agatenka said:

To ze wydaja na granicy to wiedziałam ale bylam przekonana ze te tymczasowe są tylko na kilka dni, stąd moje zaskoczenie. 

Co do roznicy w cenie, ja naiwnie myślałam ze to moze przez to że drukują je w Polsce i podbijaja cene za wysylke dokumentow . idk :wacko: 

@andyopole o ile sie nie myle w PL to 140 zl

Paszport tymczasowy wydany na lotnisku może mieć ważność maks rok. O okresie ważności decyduje urzednik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2024 o 11:48, mcpear napisał:

24 sierpień - pierwsze zanotowane w sklepie dekoracje gwiazdkowe.

Czy dożyję czasów że pierwsze dekoracje gwiazdkowe pojawią się na Walentynki?

 

IMG_2474.jpeg

Prezydent Wenezueli zarządził że w tym roku Boże Narodzenie będzie w październiku tak że wszystko możliwe że znajdzie naśladowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...