Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

No, ale spada zuzycie gazu, wiec jeden pies :P No ja mam heat pump od 2 miesiecy. Niby ma byc bardziej energy efficient i tax credit byl wiekszy, wiec sie bardziej "oplacalo" wziac niz zwykle AC. @jannapa nie bardzo rozumiem czemu AC ma Ci zagracic backyard. Heat pump objetosciowo mam chyba nawet wiekszy niz wczesniej AC. Dodatkowo stoi na 30cm podescie, bo nie moze byc w sniegu. 

Opieram się na doświadczeniach mojej siostry w Polsce. Ma ogrzewanie na olej opałowy, gazu tam nie ma. Po zainstalowaniu pompy ciepła spadło zuzycie oleju a wzrosło zuzycie prądu. Dopiero gdy zainstalowała solary na dachu łączna  kwota rachunków znacząco spadła. Solary zainstalowała jeszcze na lepszych warunkach, potem się znacznie popsuły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, jannapa said:

Halo użytkownicy! Przepraszam, że wbijam tak raz na sto lat, ale bycie dorosłym to jest full time job i mi zajmuje o niebo więcej czasu niż kiedykolwiek chciałam temu poświęcić. 
czy jest tu ktoś, kto się zna na HVAC i wytłumaczy mi, czemu mam zainwestować 20K w heat pump vs. Condenser za 12? Dom w New Mexico, chodzi o to, że condenser zablokuje niemal całkowicie dostęp do back yard. 
POMOCY!

A tak z ciekawości, kto Cie zmusza do zainwestowania w heat pump? Jeżeli takie prawo czy to stanowe czy lokalne, to nie masz wyjścia. Jeżeli mieszkasz w HOA i takie tam maja reguły, to tez nie ma wyjścia, bo były podpisane papiery przy kupnie domu. Ale jeżeli obydwie wymienione sytuacje nie maja miejsca nie maja miejsca nie bardzo rozumiem dlaczego jest zmuszony to tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, cavscout said:

A tak z ciekawości, kto Cie zmusza do zainwestowania w heat pump? Jeżeli takie prawo czy to stanowe czy lokalne, to nie masz wyjścia. Jeżeli mieszkasz w HOA i takie tam maja reguły, to tez nie ma wyjścia, bo były podpisane papiery przy kupnie domu. Ale jeżeli obydwie wymienione sytuacje nie maja miejsca nie maja miejsca nie bardzo rozumiem dlaczego jest zmuszony to tego.

Nie jestem zmuszana do niczego. Wyjaśniłam wcześniej, że chodzi o swobodny dostęp do back yard na zewnątrz. Kondensator o parametrach odpowiadających wymaganiom domu zostawia około pół metra przestrzeni, więc ani taczka, ani pojemniki na śmieci się nie przecisną. Stąd kontraktor zaproponował specyficzny model heat pump, który nie będzie przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, jannapa said:

Nie jestem zmuszana do niczego. Wyjaśniłam wcześniej, że chodzi o swobodny dostęp do back yard na zewnątrz. Kondensator o parametrach odpowiadających wymaganiom domu zostawia około pół metra przestrzeni, więc ani taczka, ani pojemniki na śmieci się nie przecisną. Stąd kontraktor zaproponował specyficzny model heat pump, który nie będzie przeszkodą.

Nie zauważyłem Twojego późniejszego posta, a jak azuwazylame to nie mogłem juz zrobić edycji. Z tego co wiem, heat pump również ma zewnętrzny element, wiec cos becie musiało stać na podwórku. I z tego te widziałem, to ta część od heat pump która stoi na podwórku jest większa of od AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym powiedzieć, że.. nie wiem jak będę korzystała z telefonu podczas wycieczki w USA, bo nie potrafię znaleźć sensownej oferty pakietu w roamingu w mojej polskiej sieci. Nie wiem czy mogę na forum podać nazwę sieci, więc powiem tylko, że oferują pakiety internetu (nie jest najgorzej cenowo), natomiast nic nie mogę znaleźć jeśli chodzi o zwykłe połączenia. A minuta połączenia w USA z Polską to aż 8 złotych za minutę według standardowej tabeli opłat. Ogólnie mam zamiar wykupić pakiet internetu 5GB (na aplikacje i komunikator). Jednak potrzebuję wciąż "normalnych" połączeń i nie wiem jak ludzie to robią, że nie płacą tyle za telefon. Do tej pory najwięcej podróżowałam po Europie, więc ten problem mnie nie dotyczył. Wiem, że jak się chce wycieczek po świecie to trzeba płacić i nie marudzić, ale może są tu jacyś turyści z podobnym problemem? Od razu mówię, że mój telefon nie jest kompatybilny z kartami eSIM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, KateL said:

nie wiem jak ludzie to robią, że nie płacą tyle za telefon

Jeżeli nie musisz koniecznie dzwonić na konkretny numer telefonu ale do osoby, to jest cała gama aplikacji na telefon, które pozwalają dzwonić przez internet, czy to google meet, zoom, microsoft teams, skype, whatsapp, messenger, itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, KateL said:

Chciałabym powiedzieć, że.. nie wiem jak będę korzystała z telefonu podczas wycieczki w USA, bo nie potrafię znaleźć sensownej oferty pakietu w roamingu w mojej polskiej sieci. Nie wiem czy mogę na forum podać nazwę sieci, więc powiem tylko, że oferują pakiety internetu (nie jest najgorzej cenowo), natomiast nic nie mogę znaleźć jeśli chodzi o zwykłe połączenia. A minuta połączenia w USA z Polską to aż 8 złotych za minutę według standardowej tabeli opłat. Ogólnie mam zamiar wykupić pakiet internetu 5GB (na aplikacje i komunikator). Jednak potrzebuję wciąż "normalnych" połączeń i nie wiem jak ludzie to robią, że nie płacą tyle za telefon. Do tej pory najwięcej podróżowałam po Europie, więc ten problem mnie nie dotyczył. Wiem, że jak się chce wycieczek po świecie to trzeba płacić i nie marudzić, ale może są tu jacyś turyści z podobnym problemem? Od razu mówię, że mój telefon nie jest kompatybilny z kartami eSIM...

Jest wiele prepaid plans które możesz kupić w USA które oferują international calling. https://www.bestbuy.com/site/simple-mobile-60-unlimited-high-speed-data-talk-text-30-day-plan-email-delivery-digital/6368109.p?skuId=6368109

https://www.bestbuy.com/site/shop/international-prepaid-phone-cards

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, KateL said:

 Jednak potrzebuję wciąż "normalnych" połączeń i nie wiem jak ludzie to robią, że nie płacą tyle za telefon.

Najczęściej ludzie "nie robią normalnych" połączeń podczas wakacji w USA - taka jest prawda

Najlepiej naucyć wszystkich w Polsce do których planujesz dzwonić w Polsce aby używali komunikatórów co umożliwiają dzwonienie: Whatsapp, Messenger, Skype. Po drugie kupić kartę co oferuje sam internet (moi znajomi kupują airalo - 10GB/30 dni/26USD - prosto ładowalne i obsługuje eSim). Po trzecie wyłączyć na czas pobytu w stanach polską kartę - ewentualnie używać tylko "WiFi calling" jak MUSISZ użyć "normalnych" połączeń aby nie ponosić opłat roamingowych. WiFi calling działa nawet jak masz telefon w trybie samolot z włączoną obsługą sieci bezprzewodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...