Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miqhs

A u nas pogoda jak marzenie, rano i wieczorem chłodek, w dzien cieplo, ale bez katastrofy. Wczoraj nad oceanem siedzialam w kocu i przyglądałam się jak pływają delfiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich okolicach narod strasznie sie skarzy, ze kijowe lato tego roku - rzeczywiscie ostatni tydzien byl troche nie-halo - zdarzyly sie ze dwa wieczory, kiedy wyprowadzalam psy szczekajac zebami, ale wole to od temperatur w okolicach 100F i wilgotnosci

pogodoprognozowcy donosza, ze od dzis ma sie ocieplic - moze i dobrze, bo mam 18 krzakow obwieszonych wielkimi zielonymi pomidorami i jakos im sie nie chce dojrzewac bez slonca:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy jak Anglicy, o pogodzie. Tylko ze tam wciąż (niemal) taka sama. :D

to ja zmieniam temat

zasialam sobie ogrod na wlasnych morgach (minimalnych, ale sa, wiec sie czuje jak wlasciciel ziemski)

a poniewaz doswiadczenia z ogrodem nie mam specjalnie, to zasialam tyle, ze plonami moglabym obdzielic cztery wielopokoleniowe rodziny

przemilcze temat "ile sie czlowiek musi na takich morgach narobic" (mam wierne sluchaczki u siebie w biurze, wiec ten temat glownie walkujemy na lunch break ostatnio), ale ten nawal wlasnej eko-zywnosci mnie lekko przerasta

od tygodnia kazda wolna chwile spedzam sporzadzajac przetwory rozne z cukinia, ogorkami, wegierska papryka, fasolka szparagowa itp w roli glownej, ale zakladanie, ze czteroosobowa rodzina bedzie w stanie zjesc (na teraz) prawie 90 sloikow roznych cudow, to chyba super-hiper wishful thinking (chociaz 25 mega-sloikow polskich kiszonych zejdzie na pewno)

to teraz taK: macie jakies pomysly CO JESZCZE da sie zrobic?

cukinie przerabiam na zucchini bread i zanosze do biura, badz rozdaje sasiadom, ale jeszcze mi strasznie duzo zostaje

a ogorki? fasolka szparagowa?

pomidory zaczna sie lada dzien - tez potrzebuje pomyslow

podrzuccie jakies przepisy, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama robiła pyszna sałatkę z ogórków do słoika. Niestety nie mamprzepisu, ale była to sałatka z curry, ogórek w plastry. Tez fajne były piłkę z ogórków takie jakby w occie. O ranę ogórki w zdluzke krojone na ćwiartki czy szóstki, zależy jaki ogóras. No i taka normalna saltke z ogórków tez lubie. Wiec te trzy rzeczy bym poleciła.

A jak będziesz miała za duzo pomidorów to możesz zrobic koncentrat, bo na koncentrat duzo idzie :)

No a ja chciałam powiedziec, ze juz odzywa sie tesknota :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama robiła pyszna sałatkę z ogórków do słoika. Niestety nie mamprzepisu, ale była to sałatka z curry, ogórek w plastry.

Ja robie takie ogorki. W sobote Violonczela je oceni. U mnie nazywają się "kaszubskie".

Przez ostatnie lata robilam koncentraty z pomidorow, duzo przy tym roboty - chodzi o przecieranie, ale jaka zupa pomidorowa pyszna :)

A trzec trzeba tak, zeby ziarenka znalazly sie w przecierze :)

Tez robie ale nic nie przecieram. Mam naprawdę mocny malakser, który miele ziarenka i skorki z pomidorow bez sladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...