Skocz do zawartości

Paczka Do Usa


makemecoffee

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Wiem, że ten temat już był, ale nie uzyskałam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi.

Więc tak, jak w temacie. Chcę wysłać paczkę do USA, stan California. Mam zamiar wysłać jakieś pierdołki związane z Polską, waga paczki myślę, że będzie wynosi max 3kg. Wysyłać chyba będę pocztą polską, bo najtaniej wychodzi, a masz też milionów, żeby na paczkę wydawać. Skąd moje pytania. Czy naprawdę to dobry wybór z tą pocztą polską? Przesyłka ekonomiczna czy priorytetowa? Czy jest możliwość zagubienia paczki, jeśli wybiorę przesyłkę ekonomiczną? I czy mogę wysłać słodycze? :) Mam na myśli tak z dwa batoniki, z jedną czekoladę.

Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak. Wiem, że ten temat już był, ale nie uzyskałam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi.

Więc tak, jak w temacie. Chcę wysłać paczkę do USA, stan California. Mam zamiar wysłać jakieś pierdołki związane z Polską, waga paczki myślę, że będzie wynosi max 3kg. Wysyłać chyba będę pocztą polską, bo najtaniej wychodzi, a masz też milionów, żeby na paczkę wydawać. Skąd moje pytania. Czy naprawdę to dobry wybór z tą pocztą polską?

Jak nie chcesz wydawac kasy, to zostaje Ci poczta polska.

Przesyłka ekonomiczna czy priorytetowa?

A skad mamy wiedziec jak szybko chcesz, zeby paczka dotarla? Ekonomiczna idzie wolniej a priorytetowa szybciej... na logike.

Czy jest możliwość zagubienia paczki, jeśli wybiorę przesyłkę ekonomiczną?

Zgubic moga kazda paczke, ekonomiczna czy priorytetowa. Nie zapominaj, ze PP bedzie zajmowalo sie paczka jedynie przez chwile.

I czy mogę wysłać słodycze? :) Mam na myśli tak z dwa batoniki, z jedną czekoladę.

Mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz wydawac kasy, to zostaje Ci poczta polska.

A skad mamy wiedziec jak szybko chcesz, zeby paczka dotarla?

Zgubic moga kazda paczke, ekonomiczna czy priorytetowa.

Mozesz.

Dzięki, dzięki za pomoc <3 Pierwszy raz wysłałam i jak zobaczyłam ceny kurierów to aż mi prawie oczy z orbit wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałam 2 paczki z Polski w 2011 z ubraniami, butami, itp. Pudła zakupiłam na poczcie największe, jakie mieli dostępne do przesyłek zagranicznych. Zapłaciłam 350 zł za każdą paczkę (były ciężkie, wypełnione po brzegi), obie doszły w ciągu 2 tygodni, lekko pogięte ale nie otwarte ani nie podarte (dobrze okleiłam taśmą ze wszystkich stron), z potwierdzeniem odbioru (a nie jak zazwyczaj położenie pod drzwiami i ucieczka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiem, że ten temat już był, ale nie uzyskałam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi.

Więc tak, jak w temacie. Chcę wysłać paczkę do USA, stan California. Mam zamiar wysłać jakieś pierdołki związane z Polską, waga paczki myślę, że będzie wynosi max 3kg. Wysyłać chyba będę pocztą polską, bo najtaniej wychodzi, a masz też milionów, żeby na paczkę wydawać. Skąd moje pytania. Czy naprawdę to dobry wybór z tą pocztą polską? Przesyłka ekonomiczna czy priorytetowa? Czy jest możliwość zagubienia paczki, jeśli wybiorę przesyłkę ekonomiczną? I czy mogę wysłać słodycze? :) Mam na myśli tak z dwa batoniki, z jedną czekoladę.

Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź :)

Śmiało możesz wysyłać. Ja w ten sposób wysłałem do USA dwa rowery i doszły bez żadnego szwanku.

Paczka może być do 20kg. Wymiary też są istotne, ale jak widzisz rower nie był małą paczką i poszedł. Dodam, że nie kupowałem żadnego ubezpieczenia.

Jedyny minus to, że trwało to ok 10 tygodni!

Na Stronie PP masz tracking, a jak już wyjedzie z Pruszcza Gdańskiego długo nie będzie nic, po ok 6 tygodni możesz zacząć sprawdzać z tym samym numerem na stronie poczty amerykańskiej. Jak już paczka dopłynie do USA to pojawi się info na trackingu.

Słodycze możesz spokojnie włożyć do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przedmowcy poradzili, poczta najtaniej, generalnie im szybciej chcesz zeby doszlo, tym drozej wyjdzie. Wiem ze mama przesylala mi kiedys rzeczy przesylka listowa czy czyms. Maksymalna waga nie mogla przekroczyc 2-3 kg, cena byla w miare przystepna w porownaniu do cen paczek o takiej samej wadze, doszlo w rozsadnym terminie.

Jeszcze mnie tylko zastanawia co to za cuda chcesz wysylac albo na jakiej wiosce w Kalifornii mieszka osoba. W wielu miejscach w Kalifornii mozna dostac wiele polskich produtkow, w tym slodyczy, alkoholi, przetworow etc., wiec jezeli chodzi o koszta to raczej najtaniej bedzie jak ta osoba sama wybierze sie do sklepu i zakupi prince pola, pawelki, krowki, delicje czy co tam chcesz wysylac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...