Skocz do zawartości

Paczka Do Usa


makemecoffee

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Śmiało możesz wysyłać. Ja w ten sposób wysłałem do USA dwa rowery i doszły bez żadnego szwanku.

Paczka może być do 20kg. Wymiary też są istotne, ale jak widzisz rower nie był małą paczką i poszedł. Dodam, że nie kupowałem żadnego ubezpieczenia.

Jedyny minus to, że trwało to ok 10 tygodni!

Na Stronie PP masz tracking, a jak już wyjedzie z Pruszcza Gdańskiego długo nie będzie nic, po ok 6 tygodni możesz zacząć sprawdzać z tym samym numerem na stronie poczty amerykańskiej. Jak już paczka dopłynie do USA to pojawi się info na trackingu.

Słodycze możesz spokojnie włożyć do środka.

mi0706 odnośnie wysyłki rowerów, miałeś jakieś specjalne opakowanie czy po prostu rozkręcone w kartonie? I jeżeli można wiedzieć ile wyniosła Cię przesyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi0706 odnośnie wysyłki rowerów, miałeś jakieś specjalne opakowanie czy po prostu rozkręcone w kartonie? I jeżeli można wiedzieć ile wyniosła Cię przesyłka?

Poszedłem do sklepu rowerowego i akurat mieli dwa kartony po rowerach.

Za przesyłkę zapłaciłem niecałe 200 zł/rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

My wysłaliśmy z Polski 6 paczek Pocztą Polską przesyłką ekonomiczną. Szły ok. 2 miesiące. Podobno to jest tak, że paczki czekają na statek i niektóre mogą dojść wcześniej, ale ogólnie czas wynosi ok. 2 miesięcy. Warto każdą paczkę solidnie zapakować, zabezpieczyć bardziej kruche rzeczy i paczkę obkleić całą taśmą pakową. Koszt paczki 20 kg ekonomicznej to 187 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze paczki wysyłane polamerem były otwierane ze względu na baterie w urządzeniach (to weszło niedawno). ODRADZAM CZEKOLADĘ, nic z niej nie zostanie :) Tu jest naprawdę ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, temat o poczcie to ja dorzuce cos od siebie. Pierwsza paczka jaka wysylalam do Stanow zawierala rozne pierdolki, ktorych nie bylam w stanie spakowac do walizek plus pare ulubionych ksiazek. Niestety, kilka pozycji po drodze " zaginelo" :( Druga paczka wysylana przez mame - wszystko na swoim miejscu, tylko koperta (ta z tych duzych) w takim stanie, ze az strach bylo dotknac zeby to wszystko sie nie rozpadlo.. Nie wiem do dzisiaj jakim cudem do mnie doszlo :P Paczka numer trzy, tym razem zapakowana w dwie koperty - ale i tak wszystko rozklejone, kazde pudeleczko w srodku widac, ze otwierane chociaz nic nie zginelo. Nawet paczka krowek i ptasiego mleczka <3 dojechaly cale :)

Pierwsza paczke wysylalam listem ekonomicznym i szla ponad miesiac. Dwie kolejne priorytetem poleconym mialam w reku po okolo 10 dniach - kosztowaly okolo 80 zl. Moral taki niestety, ze lepiej chyba troszke sie bardziej wykosztowac a miec pewnosc, ze wszystko dojdzie w jednym kawalku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam że i do mnie wszystkie paczki wysłane przez poczte polską doszły bez problemu, wiec bym sie nie obawiała. Były wielkie ciężkie i z dość delikatnymi rzeczami ( porcelanowy zestaw obiadowy, zestaw do kawy, komplet garnków, patelnie itd - tak wiem mam szalonych rodziców ;) ) Podobnie szyło około 2 miesięcy ale z niczym nie było problemu, cena rewelacyjna a nic się nie zniszczyło czy potłukło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wysyłałam Pocztą Polską. Paczka dotarła dokładnie po 8 tygodniach. Były tam między innymi szklane rzeczy, w sumie starannie zabezpieczone, ale z jednej strony w paczce była zrobiona dziura, tak jakby się coś ostrego do niej wbiło i jedna rzecz uległa uszkodzeniu. Reszta w sumie bez zastrzeżeń. Zastanawiałam się nad Polamerem, bo z USA do PL wysyłałam za ich pośrednictwem i było tani, lecz w odwrotnym kierunku Poczta Polska jest zdecydowanie tańsza i to w sumie przeważyło w wyborze na ich korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

mi0706 jak Ci się udało wysłąć te rowery PP. My właśnie próbujemy i nie chcą nam przyjąć przesyłki. Za Twoimi wskazwkami udaliśmy się po kartony do sklepu rowerowego i mowią nam, że kartony za duże, o wiele za duże :-( A to normalne kartony po rowerach :-(

Może miał jeszcze ktoś doświadczenie z wysyłką rowerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi0706 jak Ci się udało wysłąć te rowery PP. My właśnie próbujemy i nie chcą nam przyjąć przesyłki. Za Twoimi wskazwkami udaliśmy się po kartony do sklepu rowerowego i mowią nam, że kartony za duże, o wiele za duże :-( A to normalne kartony po rowerach :-(

Może miał jeszcze ktoś doświadczenie z wysyłką rowerów?

Ja mialem o tyle doswiadczenie ze zabralem rower ze soba w kartonie jako druga sztuke bagazu. Ale to byl rower ktorego nigdy zadna poczta bym nie wyslal, wiec wysylka nie wchodzila w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...