Jump to content

Jakie Miejsce W Twoim Zyciu Zajmuje Bog ?

kanadol

Recommended Posts

• Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Żadne. Poza tym podstawowa kultura nakazuje nie pytac o takie rzeczy.

Emigracja uświadomiła mi jak dobrze żyć w kraju gdzie religia jest mało istotna, istnieje tolerancja a towarzystwo w czarnych sukienkiach któremu się coś ubzduralo nie próbuje się wpieprzac w absolutnie wszystko.

Jakie miejsce w Twoim zyciu zajmuje Bog ?

Jak emigracyjne zycie wplynelo na Twoja wiare ?

Wzmocnilo ja, czy moze oslabilo ?

Prosze podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.

God Bles You

Peace

Żałosny jesteś . Emigracja do USA bardzo dobrze wpływa na ludzi którzy nie przepadają jak panowie w sutannach ingerują w każdy zakątek życia normalnych ludzi. W Polsce niestety jeszcze to trwa ,choć jak pokazują najnowsze dane frekwencja w kościołach jest raczej kiepska i fanatyków religijnych coraz mniej . .http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Coraz-mniej-Polakow-chodzi-do-kosciola-Alarmujace-dane,wid,16745623,wiadomosc.html?ticaid=1131a2

"Czy Bóg chce zapobiegać złu, lecz nie może? Zatem nie jest wszechmocny. Czy może, ale nie chce? Jest więc niemiłosierny. Czy może i chce? Skąd zatem zło? Czy nie może i nie chce? Dlaczego więc nazywać go Bogiem?"

Epikur

Jestem agnostykiem i moje poglądy przed emigracja i po się nie zmieniły A pochodzę z rodziny "biernych wiernych" ;)

Również dopisuję się do grona ateistów.

Dłuższe pobyty za granicą uświadomiły mi, jak bardzo obecny jest kościół w naszym państwie. Bezpardonowe ingerowanie kościoła w różne dziedziny życia jest tutaj na porządku dziennym i ludzie traktują to jako coś zupełnie normalnego. Mam nadzieję, że to się zmieni wraz z młodszymi pokoleniami...

Guest Violonczela

Żałosny jesteś . Emigracja do USA bardzo dobrze wpływa na ludzi którzy nie przepadają jak panowie w sutannach ingerują w każdy zakątek życia normalnych ludzi. W Polsce niestety jeszcze to trwa ,choć jak pokazują najnowsze dane frekwencja w kościołach jest raczej kiepska i fanatyków religijnych coraz mniej . .http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Coraz-mniej-Polakow-chodzi-do-kosciola-Alarmujace-dane,wid,16745623,wiadomosc.html?ticaid=1131a2

to zalezy co sie czyta.. jak GW, to dane beda takie o jakich mowisz.

Z pewnoscia jestesmy krajem, gdzie wyznawcow katolicyzmu jest duzy procent, bo ponad 90, (wlochy 80%, meksyk 85% etc...). Ponadto wg mnie, to raczej panstwo, nie kler, ingeruje zanadto w zycie obywateli..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...