Skocz do zawartości

Czy Technik Elektryk To Dobry Zawód W Usa


states

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zapytać jak to jest w usa z pracą dla elektryka po technikum a jak po studiach. Czy trzeba robić jakieś uprawnienia w usa. Czy wogłóle jest szansa na pracę w tym kierunku. Oczywiście chodzi mi o wykształcenie nabyte w polsce.

tu masz wszystkie informacje

http://www.mikeholt.com/statelicense.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chciałbym się zapytać jak to jest w usa z pracą dla elektryka po technikum a jak po studiach. Czy trzeba robić jakieś uprawnienia w usa. Czy wogłóle jest szansa na pracę w tym kierunku. Oczywiście chodzi mi o wykształcenie nabyte w polsce.

W wiekszosci stanow musisz miec "licensce". Zeby zdobyc "license" musisz zdac egzamin. Aby zostac dopuszczony do egzaminu musisz miec doswiadczenie 4000h lub 8000h z poza stanu (polskie sie nie liczy) pracujac u licencjowanego elektryka jako "apprentice". Mozesz skonczyc apprenticeship program ( szkole) po ktorej rowniez mozesz przystapic do egzaminu.

http://www.mikeholt.com/statelicense.php tu znajdziesz troche informacji, niektore z nich sa juz nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkola z Polski nic nie wazna jest w USA, ale moze pomoc w znalezieniu pierwszej pracy.

Mi akurat pomoglo to ze mialem Technikum Elektryczne sponczone bo tylko dlatego dostalem pierwsza prace jako Helper w firmie elektrycznej. I tak to sie zaczyna, od Helpera i nauka praktyczna. Pozniej pracujac mozna uderzyc do jakiejs szkoly technicznej co by miec papier, bo latwiej jest przeskoczyc na Mechanika, albo po 5 latach nauki zasiasc za biurkiem.

Ja pracowalem tylko pol roku jako elektryk bo udalo mi sie wrocic do mojego glownego zawodu i dostalem robote na Manhattanie jako System Adminstrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak warto sie uczyc ;)

tak samo mozna powiedziec o Kanadzie,ze cos jest nie jest wazne lecz pomaga np jako pomoc,jako robotnik ktory sie uczy :) ze masz wiedze ze szkoly,teraz aby kursy zrobic,dalej isc sie uczyc oraz zdobyc doswiadczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...