Skocz do zawartości

Powrót Do Usa Na Zielonej Karcie Po Długim Pobycie W Polsce


andylab

Rekomendowane odpowiedzi

ok. ludzie.. dzięki za odpowiedź.. !!!

czyli zostają 2 punkty:

1) jechać do kanady a potem na jakieś lewe lotnisko.. a potem pieszo do chicago:)))))

2) oddać gc do ambasady i liczyć na zlitowanie się urzędnika:)

a .. nie rozliczałem się z podatków.. bo nie zarabiałem.?? nie wiem czy jest obowiązek rozliczania jeśli się nie zarabia..

ok. wielkie dzięki.. pare miesięcy mam na przemyślenie.. coś się może wykluje . przez ten czas, chyba że bedzie armagedon..

Nie zarabiales w US czy nie zarabiales w ogole ? Jako rezydent musisz sie rozliczac z dochodow gdziekolwiek na swiecie wiec jezeli zarabiales w PL to nie zwalnia Cie to z rozliczenia z IRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zalozmy,ze uda sie przejsc z Kanady do USA,zielona karta jest,ale za 5 lat konczy sie jej waznosc i czy przy odnowie nie bedzie zadnych problemow?? Jesli osoba taka jak zalozyciel watku zlozy podanie na nowa karte to w systemie nigdzie nie ma,ze ta osoba nie przebywala w USA ,albo ze dalej jej nie ma??

Tak tylko z ciekawosci pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a nie ma jakichś zwolnień z tego całego rozliczania , np jak się zarobił np. 25 tyś złotych na rok co daje -+ 8 tys dolców..??? też się muszę rozliczać?? to może by mi jeszcze płacili że mało zarabiam:)))) kurde nie wiedziałem o takich rzeczach.. a powiedz mi jeszcze jedno jak ciekawe amerykańce mogą sprawdzić czy pracowałem i ile zarabiałem w Polsce, jest jakaś ustawa która im to dopuszcza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a nie ma jakichś zwolnień z tego całego rozliczania , np jak się zarobił np. 25 tyś złotych na rok co daje -+ 8 tys dolców..??? też się muszę rozliczać?? to może by mi jeszcze płacili że mało zarabiam:)))) kurde nie wiedziałem o takich rzeczach.. a powiedz mi jeszcze jedno jak ciekawe amerykańce mogą sprawdzić czy pracowałem i ile zarabiałem w Polsce, jest jakaś ustawa która im to dopuszcza??

Sa umowy podpisane pomiedzy IRSem i Skarbowym w PL. Czy sprawdza - pewnie malo prawdopodobne, ale za nieplacenie podatkow ludziom odbierali obywatelstwa i ich deportowali po wielu latach mieszkania w PL. Poza tym w wiekszosci przypadkow nie ma nic do zaplacenia, chodzi o sam fakt zlozenia rozliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam identyczną sytuacje co andylab i co ciekawe nawet lata się zgadzają. Również chciałbym spróbować ponownie w USA. W 2009/10 roku nie było szans na prace wiec wróciłem do Polski żeby przynajmniej po studiach staż zrobić. Przez ten czas zdobyłem doświadczenie w zawodzie dzięki czemu aplikowałem do firm amerykańskich okazało sie ze teraz z przyjęciem do pracy nie miałbym problemu ale powrót do stanów widze że nie jest już taki prosty. Zieloną karte mam wydaną do 2019 roku. Wcześniej latałem na 10 letniej wizie co roku. Zawsze do Chicago (zero problemów na granicy) łącznie przebywałem w stanach ponad 2 lata.

Ktoś na forum napisał że na granicy pytają ile było się poza granicami więc czy są w stanie to sprawdzić w jakimś rejestrze? jak powiem że byłem 8 miesięcy to co to sprawdzą to? Jak latałem na wizie turystycznej i ktoś pytał do kogo przyleciałem to mówiłem że do Ciotki. Odpowiedź była - "ok" i nikt nic nie sprawdzał.

Andylab bardzo prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...