Skocz do zawartości

Powrót Do Usa Na Zielonej Karcie Po Długim Pobycie W Polsce


andylab

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Jak nie bylo cie w USA 5 lat to juz na pewno nie zostaniesz wpuszczony. Jakby nie bylo cie moze do 12 miesiecy to jest inna rozmowa... Ale 5 lat to jednak roznica. Jesli nie starasz sie o zadna nowa wize, to szansa ze w ogole wpuszcza cie na samolot jest zerowa.

Do samolotu zapewne wpuszczą gdyż, jak mniemam GC jest nadal valid. Na lotnisku jednak może być ciężko. 

Jest jakaś procedura "powracajacego rezydenta". Nie znam bliżej procedury ale może by najpierw rozkminić tę drogę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
W dniu 14.12.2020 o 18:11, andyopole napisał:

Do samolotu zapewne wpuszczą gdyż, jak mniemam GC jest nadal valid. Na lotnisku jednak może być ciężko. 

Jest jakaś procedura "powracajacego rezydenta". Nie znam bliżej procedury ale może by najpierw rozkminić tę drogę.  

Niestety wiza sb-1 czyli powracające rezydenta jest dla osób które mają silne argumenty typu problemy zdrowotne itp. U mnie raczej to nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 17:31, offtopic123 napisał:

Każdy mówi co innego, właśnie nawiązałem kontakt z prawnikiem imigracyjnym z USA, która powiedziała, że mogę spróbować wjechać bo kartę mam nadal ważną

Wyslij wniosek do FOIA o udastepnienie rekordow dotyczacych twoich wjazdow/wyjazdow z USA. Nie zawsze rejestruja wyjazd z USA. Tak bylo w moim przypadku. Jesli tak bedzie u ciebie, mozesz smialo leciec. Nikt cie nie zawroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 14:17, kzielu napisał:

A w PL zarabiałeś (trudno będzie komukolwiek uwierzyć że nie miałeś przez lata żadnych dochodów) ? Z tego też miałeś obowiązek się rozliczać do IRS.

Oczywiście, że pracuje w PL, muszę jakoś na ten wyjazd zarobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, offtopic123 said:

Oczywiście, że pracuje w PL, muszę jakoś na ten wyjazd zarobić 

Więc z dochodów w PL masz obowiązek się rozliczyć z IRS (nie oznacza płacenia - oznacza że musisz złożyć zeznanie).

Nie rozliczanie się z IRS jest jedną z rzeczy które mogą być uznane jako porzucenie rezydencji w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzielu napisał:

Więc z dochodów w PL masz obowiązek się rozliczyć z IRS (nie oznacza płacenia - oznacza że musisz złożyć zeznanie).

Nie rozliczanie się z IRS jest jedną z rzeczy które mogą być uznane jako porzucenie rezydencji w US.

No tak ale ewentualnie będę to musiał zrobić po przekroczeniu granicy, chyba na lotnisku nie będą mnie pytać gdzie pracowałem i ile zarabiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, offtopic123 napisał:

No tak ale ewentualnie będę to musiał zrobić po przekroczeniu granicy, chyba na lotnisku nie będą mnie pytać gdzie pracowałem i ile zarabiałem 

O rozliczenia z IRS beda ciebie pytali przy naturalizacji. I to max. 5 lat do tylu. Temat do przejscia. Jak urzednik na lotnisku bedzie nadgorliwy, to moze sprawdzic twoje wyjazdy z usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, offtopic123 said:

No tak ale ewentualnie będę to musiał zrobić po przekroczeniu granicy, chyba na lotnisku nie będą mnie pytać gdzie pracowałem i ile zarabiałem 

Moga cie jak najbardziej zapytać czy pracowałeś poza USA bo jako rezydent USA powinieneś raczej pracować i zyc w USA. Na pewno zapytaja cie jak dlugo przebywales poza USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, offtopic123 said:

No tak ale ewentualnie będę to musiał zrobić po przekroczeniu granicy, chyba na lotnisku nie będą mnie pytać gdzie pracowałem i ile zarabiałem 

Na granicy moga Cie odesłać do sądu imigracyjnego a stamtąd do domu bo porzuciłeś rezydencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...