Skocz do zawartości

Lotnisko W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

...i kolejka na dodatek bez motorniczego, sama qrde jedzie.... :D

ja tak miałam, jak pierwszy raz byłam w Chicago i nie wiedziałam jak się z tamtąd wydostać. Przycisłam przycisk, mysląc że to winda, otwarły się drzwi, a tam pociąg z ludźmi. Mina moja, bezcenna. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja tak miałam, jak pierwszy raz byłam w Chicago i nie wiedziałam jak się z tamtąd wydostać. Przycisłam przycisk, mysląc że to winda, otwarły się drzwi, a tam pociąg z ludźmi. Mina moja, bezcenna. :lol:

"przycisłam", "otwarły się" bo były blisko. Gdyby daleko to "przycisnęłam...., otworzyły..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze?

bardziej się uśmiechnęłam pod nosem ,niż zezłościłam na Ciebie, za to poprawienie.

Notabene, miałam piątki z ustnej i pisemnej matury z polskiego.

Napisałam tak bez zastanowienia, bo u nas się tak mówi. Tak samo jak u nas wychodzi się na pole, a nie na dwór.

Ps. a tak w gwoli ścisłości:

Otwarł, otwarła, otwarło, otwarli, otwarły to formy poprawne, ale rzadsze niż otworzył, otworzyła, otworzyło, otworzyli, otworzyły.

-Mirosław Bańko, PWN

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze publiczne poprawianie bledow jest niegrzeczne. Mozna to zrobic prywatna wiadomoscia. Jeszcze ujdzie, jak ktos napisze tu post bez kropek, przecinkow i wielkich liter, i widac, ze ktos to robi umyslnie, ale grammar nazi jest tu nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że poprawiać trzeba. To jaka jest pisownia na forach woła o pomstę do nieba!!! Nie zwracając na to uwagi godzimy na się na to, by co raz więcej ludzi nie wiedziało jak się pisze / mówi poprawnie. Zwrócenie uwagi nie jest niczym niegrzecznym, wszystko zależy w jaki sposób się to zrobi.

@paniodbiologii1 - 5 z pisemnego i ustnego z polskiego? Ja bym się do tego chyba nie przyznawała - "z tamtąd"? seriosly??

"tak się u nas mówi" - to jest wytłumaczenie? Jak gdzieś się mówi "poszłem" to też jest w porządku? - to w takim razie dramat, na jakim poziomie jest język polski - smutne.

Wyjście "na pole" to mowa regionalna i nie ma nic wspólnego z błędami stylistycznymi i ortograficznymi.

Co do formy otwarłem/otwarłam - faktycznie są to formy poprawne choć rzadziej używane. Jednak "przycisłam" już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że poprawiać trzeba. To jaka jest pisownia na forach woła o pomstę do nieba!!! Nie zwracając na to uwagi godzimy na się na to, by co raz więcej ludzi nie wiedziało jak się pisze / mówi poprawnie. Zwrócenie uwagi nie jest niczym niegrzecznym, wszystko zależy w jaki sposób się to zrobi.

A przeważnie nie jest to robione taktowanie. Jak juz powiedziałem, można to zrobić w osobnej orywatnej wiadomosci, bo inaczej 25% postów będzie dotyczyło ortografii i gramatyki a i tak nie będzie to miało wpływu jak ktoś pisze czy mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Przeczyta to kilkadziesiąt osób, z czego niech połowa zapamięta poprawną formę - to już sukces :)

Co do lotnisk - ja chyba najmniej lubię lotnisko w Chicago, choć czuję się w sumie dobrze na każdym. Najbardziej chyba lubię Newark, ale to z tego względu, że kiedyś zawsze tam przylatujących witał śpiewający oficer zarzadzający ruchem :) taki tam sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

..... seriosly??

Zwracacie mi uwagę na błędy, a sami macie problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Czy temat jest o błędach w postach czy o lotnisku w USA?

Jak ktoś słusznie zauważył, w co najmniej połowie postów, są błędy ortograficzne, gramatyczne czy stylistyczne. Gdyby tak każdego poprawiać trzeba byłoby założyć kolejnych 100 tematów. Czytam forum, żeby dowiedzieć się jak najwięcej w temacie, który mnie interesuje, a nie po to, aby wytykać komuś błędy. Pozdrawiam.

@Dragony - żeby wytykać komuś błędy, to samemu trzeba ich nie popełniać, zwłaszcza jak się chce zaszpanować angielskim. Pomyśl nad tym. Taka mała rada. Seriously.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...