Skocz do zawartości

Lotnisko W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie? Przeczyta to kilkadziesiąt osób, z czego niech połowa zapamięta poprawną formę - to już sukces :)

Co do lotnisk - ja chyba najmniej lubię lotnisko w Chicago, choć czuję się w sumie dobrze na każdym. Najbardziej chyba lubię Newark, ale to z tego względu, że kiedyś zawsze tam przylatujących witał śpiewający oficer zarzadzający ruchem :) taki tam sentyment.

którego w Chicago nie lubisz? Midway czy O'Hare? Z ciekawości pytam, bo ja np O'Hare lubię, natomiast z lotnisk w USA to najgorzej wspominam LAX :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@Dragony - żeby wytykać komuś błędy, to samemu trzeba ich nie popełniać, zwłaszcza jak się chce zaszpanować angielskim. Pomyśl nad tym. Taka mała rada. Seriously.

To akurat zwykła literówka - zeżarłam "u" - zdarza się najlepszym. I nie szpanuje angielskim, za stara na to jestem :P Ot tak mi to słówko akurat w tym miejscu pasowało.

Co ma czytanie ze zrozumieniem do błędów? Po prostu starajmy się wszyscy ich nie robić, zamiast być niechlujni w używaniu naszego, ojczystego w końcu, języka. To, że to forum, Internet itp, nie powinno być żadnym usprawiedliwieniem. Starajmy się po prostu wypowiadać i pisać poprawnie.

@grape -O'Hare. I to nie to, że nie lubię, po prostu jakoś najmniej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zwykła literówka - zeżarłam "u" - zdarza się najlepszym. I nie szpanuje angielskim, za stara na to jestem :P Ot tak mi to słówko akurat w tym miejscu pasowało.

Co ma czytanie ze zrozumieniem do błędów? Po prostu starajmy się wszyscy ich nie robić, zamiast być niechlujni w używaniu naszego, ojczystego w końcu, języka. To, że to forum, Internet itp, nie powinno być żadnym usprawiedliwieniem. Starajmy się po prostu wypowiadać i pisać poprawnie.

@grape -O'Hare. I to nie to, że nie lubię, po prostu jakoś najmniej mi odpowiada.

Daj spokój. Elektorat pisze tak jak się nauczyl i gdy próbujesz zwrocic uwagę to się jeszcze obrusza. Okazuje się ze zwrócenie uwagi jest niegrzeczne. Pisanie z ordynarnymi bledami za to jest cool.

Jeśli sa tacy, którzy już zapomnieli po polsku to sa fora angielskie, good luck. Acha, po angielsku jeszcze się nie nauczyli. :P

Pani od bologii się nie pogniewala, pisałem z telefonu a tam nie mogę zawiesić zadnej usmiechnietej buzki żeby podkreslic lekki ton zwróconej uwagi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze publiczne poprawianie bledow jest niegrzeczne. Mozna to zrobic prywatna wiadomoscia. Jeszcze ujdzie, jak ktos napisze tu post bez kropek, przecinkow i wielkich liter, i widac, ze ktos to robi umyslnie, ale grammar nazi jest tu nie na miejscu.

o ja przepraszam najmocniej, ale autentycznie mnieje wiecej raz na dzisiec razy chce i sie wielkich liter uzywac.

za co przepraszam, ale kurde forum to nie moj doktorat raczej, wiec chyba moge soie troche poluzowac?

;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego w Chicago nie lubisz? Midway czy O'Hare? Z ciekawości pytam, bo ja np O'Hare lubię, natomiast z lotnisk w USA to najgorzej wspominam LAX :wacko:

LAX to jest tragedia. Zmiana terminali na np Alaske Airlines to jakis dowcip i chyba dalej z tym nic nie zrobili. Wychodzi sie przez zwykle drzwi idze do wiaty i czeka na autobus co jezdzi jak chce.Czasem czeka 10 min bo akurat polaczenie ktores sie opoznia. I jedzie przez plyte glowna do nastepnego terminala. A oznaczenie tragedia. Przynajmniej ja mam takie wsponienia.

A ze smieszniejszych sytuacji zyciowych to wchodze do autobusu i mowie ze na terminal ktorys i gdzie mam wysiasc. Koles sie pyta czy Alaska a ja nie ze do Reno jade :D hahaha a on ze o linie pyta a nie destynacje :D Takie male nieporozumienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

MSP jest ok. Co prawda widziałam tylko przyloty na terminal 1 i ciągnie trochę starzyzną (schodzona wykładzina, pożółkłe ściany, trochę kiepsko oznaczona droga do wyjścia i ewentualnych przesiadek. Ale przyloty generalnie małe i aż dziw , jak oni obsługują tych wszysttkich pasażerów na czas. Odprawa - mega szybka. Kolejka do celników to indywidualna sprawa, ale sama odprawa dokumentów to dosłownie 10 min. Odprawa bagażowa to wręcz niezły ubaw - celnik bierze deklarację celną i jak widzi PL to zadaje tylko 2 pytania: - any kielbasa? - pierogi?  Uśmiałam się po pachy.

Za to odloty na Terminalu 1 to istne miasto w mieście - wow!

Z parkingami też zero problemów.

Generalnie MSP na duży plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...