Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A nie wiecie moze czy wszystkie osoby ktore beda mialy rozmowy w pazdzierniku dostaly juz zaproszenia na rozmowy? gdzies wyczytalem ze osoby z numerami ponizej 9150 beda mialy rozmowy w pazdzierniku, sam mam numer ponizej a jeszcze nie dostalem zaproszenia :(

Witam

Przyłączam się do pytania kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyłączam się do pytania kolegi.

LITOŚCI!!! Odnoszę wrażenie, że niektórzy zupełnie nie znają zasad panujących na forach internetowych. Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie to zanim je zadasz spójrz czy ktoś nie zadał już pytania podobnego.

Numer 9150 jest numerem odcięcia powyżej którego sprawy NA PEWNO nie będą rozpatrywane w październiku. NIE OZNACZA to jednak NA PEWNO, że osoby, których Case Number jest poniżej tego numeru będą miały rozmowę w październiku - trudno powiedzieć z czego to wynika, jednak jak można znaleźć na tym forum zdarzały się przypadki, że osoby z CN, który mieścił się w limicie na dany miesiąc miały rozmowę później (niektórzy sugerują, że wpływ na to ma termin wypełnienia DS-260, jednak prawdę zna tylko KCC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LITOŚCI!!! Odnoszę wrażenie, że niektórzy zupełnie nie znają zasad panujących na forach internetowych. Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie to zanim je zadasz spójrz czy ktoś nie zadał już pytania podobnego.

Numer 9150 jest numerem odcięcia powyżej którego sprawy NA PEWNO nie będą rozpatrywane w październiku. NIE OZNACZA to jednak NA PEWNO, że osoby, których Case Number jest poniżej tego numeru będą miały rozmowę w październiku - trudno powiedzieć z czego to wynika, jednak jak można znaleźć na tym forum zdarzały się przypadki, że osoby z CN, który mieścił się w limicie na dany miesiąc miały rozmowę później (niektórzy sugerują, że wpływ na to ma termin wypełnienia DS-260, jednak prawdę zna tylko KCC).

Nie irytuj się. Pytanie moje i kolegi odnosiło sie do tego, czy zaproszenia wysyłają na dany miesiąc za jednym razem czy wysyłają ciągle przez np.cały miesiąc, bo to o czym piszesz to wiedziałem, także zostało wiele razy napisane tu na forum, ale sposób w jaki wysyłają zaproszenia chyba nie, może i jest gdzies to napisane, ale tego nie znalazłem, a przeczytałem prawie wszystkie wątki odnośnie DV, więc się zapytałem, czyżbym w Twoim mniemaniu popełnił przestępstwo moim zapytaniem? Po drugie nie zapytałem drugi raz o to samo, tylko przyłączyłem się do pytania, czyli zwiększyłem grupę ludzi zainteresowanych tym zagadnieniem. Peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę mechanizm działania KCC jest owiany tajemnicą niczym "Złoty pociąg" w Wałbrzychu... Nikt tak do końca nie wie czym oni się kierują. Czytając wypowiedzi naszych przedmówców próbowałem znaleźć jakąś prawidłowość w ich postępowaniu jednak bez powodzenia. Historycznie rzecz ujmując zdarzały się przypadki, kiedy osoby z "niskim" CN miały wyznaczany termin rozmowy w miesiącach, kiedy numer odcięcia był znacznie wyższy. Wiele osób postawiło tezę, że czynnikiem decydującym jest termin wysłania DS-260 jednak żeby to ustalić należałoby sporządzić statystyki a do tego mamy zbyt mało danych (nie wszyscy chwalą się kiedy mają termin rozmowy i kiedy wysłali formularz. Co więcej, ażeby opracowanie statystyczne było miarodajne musielibyśmy mieć dane od reprezentatywnej grupy respondentów). Śledząc wątki na forum, choć nie znalazłem tej informacji wprost, wywnioskowałem, że prawdopodobne są dwie opcje postępowania KCC - pierwsza (mniej realna w moim, subiektywnym przekonaniu), że KCC wysyła 2NT niezwłocznie po opublikowaniu Visa Bulletin do osób, których CN mieści się w limicie odcięcia W JEDNYM CZASIE DO WSZYSTKICH oraz druga (bardziej prawdopodobna), że 2NT jest rozsyłany SUKCESYWNIE. Należy pamiętać, że numer odcięcia jest dla całej Europy co w praktyce oznacza, że rozmowy odbywać się będą w wielu ambasadach. Zastanawiającym jest dla mnie natomiast fakt jak to się stało, że większość naszych rodaków, którym udało się wylosować GC w programie 2016 ma CN od kilku do kilkunastu tysięcy (przynajmniej taką mamy wiedzę na podstawie indywidualnych informacji na tym forum). Nie słyszałem o nikim, kto deklarowałby że jego numer jest na poziomie np trzydziestu kilku tysięcy (tak jak to było w przypadku DV-2015. Tak czy inaczej pozostaje nam cierpliwie czekać na swoją kolej a wierz mi, że podobnie jak Ty, ja także chciałbym mieć jakieś precyzyjniejsze informacje o terminie rozmowy (mój CN to 2016EU00010XXX więc zgodnie z danymi z październikowego Visa Bulletin mieszczę się w limicie na listopad). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem zamieszania z początkowymi numerami bierze się z tego, że numer odcięcia dla miesiąca października co roku jest stosunkowo wysoki, w porównaniu do tego o ile wzrasta on w późniejszych miesiącach.

W tym roku październik 9150, a listopad 12500 różnica to 3350. O tyle wzrasta liczba wniosków do rozpatrzenia w ciągu jednego miesiąca dla Europy.

Jak widać w październiku jest to prawie 3 razy więcej, niż w listopadzie.

Taka sytuacja powtarza się co roku, więc chyba chodzi o to, że „wrzucają na rozruch nowej loterii” do systemu więcej wniosków.

Historycznie w poprzednich latach numer odcięcia zwiększał się nieregularnie i było to mniej więcej od 1000 do 3500 różnicy pomiędzy kolejnymi miesiącami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...