Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy gdzieś na forum opisane co krok po kroku zrobić w przypadku wyznaczonego terminu?

Potrzebne dokumenty podała Joanna, ale chciałem się jeszcze doinformować co i jak z kurierem itd.

Może jeśli nie ma tego gdzieś zebranego do kupy to stwórzmy razem coś takiego, przyda się wielu użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest to podane kilkanaście razy.

1.Trzeba zrobić badania do których potrzeba:

- paszport

- 4 wizowe zdjęcia

- kartę szczepień

- najlepiej adres w usa docelowy

Badania do wyboru Warszawa albo Kraków(choć mam wrażenie że kiedyś jeszcze Poznań widziałem)

http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/IV-F11%20POL%20Medical%20examinations%20information%20Apr%2010_%202015.pdf

2. Zakładamy konto na http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/index.htmlw celu wyboru dostarczenia do nas paszportu z ambasady(trzeba wydrukować potwierdzenie wyboru)

3. Idziemy do najbliższego sądu po zaświadczenie z rejestru karnego

4. idziemy do USC po odpis zupełny aktu urodzenia i (małżeństwa jak ktoś potrzebuje i taki)

5. kolekcjonujemy każdy inny papierek który może ale nie musi się przydać. Świadectwo najważniejsze

6. Ze wszystkimi papierkami w danym dniu stawiamy się na ul Pięknej 12 w Warszawie

A w ambasadzie:

1(po przejściu ochrony i gdy już pani będzie wołać osoby po wizy imigracyjne) Dajemy paszport i wydrukowane potwierdzenie wyboru odbioru paszportu

2. Schodkami na dół idziemy od okienka numer 13 po numerek i czekamy na swoją kolej

3. Gdy już nasza kolej znów podchodzimy do okienka i dajemy wszystkie dokumenty o jakie pani poprosi( w moim przypadku to koperta z badaniami, świadectwo, paszport, zdjęcia)

4. idziemy znów na górę aby zapłacić za rozmowę(na przeciwko gdzie się dawało paszport przed zejściem na dół)

5. wracam na dół, po jakimś czasie pani znów woła do okienka, my oddajemy jej potwierdzenie zapłaty a ona nam oryginały dokumentów(mi oddała jedynie świadectwo)

6. czekamy na rozmowę z konsulem

7. po rozmowie wychodzimy z ambasady i można iść do domu.

8. ja ktoś wybrał odbiór osobisty to po 2 dniach powinno już być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tez juz mam termin rozmowy i kompletuje dokumenty

1. To nie jest tak ze opłatę za rozmowę opłaca sie wcześniej? Ktoś tu pisał coś takiego...

2. Za chwile, jeszcze przed rozmowa, mam obronę na magistra. We wniosku wpisywałam stan aktualny czyli podałam ze mam tytuł licencjata. Co teraz? Musze zmieniać wniosek czy wystarczy powiedzieć to na rozmowie?

3. Jakie dokumenty poświadczające moje wykształcenie trzeba zabrać? Świadectwo każdej szkoły która podało sie we wniosku czy wystarczy dyplom magistra?

4. Ktoś tu pisał o liście wymaganych szczepień, tymczasem dzwoniąc i umawiając sie na wizytę lekarska w Krakowie, pani powiedziała mi ze o szczepieniach decyduje lekarz, czyli może mnie nie szczepić w ogóle. To jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tez juz mam termin rozmowy i kompletuje dokumenty

1. To nie jest tak ze opłatę za rozmowę opłaca sie wcześniej? Ktoś tu pisał coś takiego...

2. Za chwile, jeszcze przed rozmowa, mam obronę na magistra. We wniosku wpisywałam stan aktualny czyli podałam ze mam tytuł licencjata. Co teraz? Musze zmieniać wniosek czy wystarczy powiedzieć to na rozmowie?

3. Jakie dokumenty poświadczające moje wykształcenie trzeba zabrać? Świadectwo każdej szkoły która podało sie we wniosku czy wystarczy dyplom magistra?

4. Ktoś tu pisał o liście wymaganych szczepień, tymczasem dzwoniąc i umawiając sie na wizytę lekarska w Krakowie, pani powiedziała mi ze o szczepieniach decyduje lekarz, czyli może mnie nie szczepić w ogóle. To jak to jest??

1. Tak jak wyżej Glimi pisał, najlepiej mieć dolce ze sobą.

2. Ja bym powiedział na rozmowie,

3. i pokazał dyplom i tylko dyplom.

4. Pani dr w Krakowie jest super i nie trzeba sie nic martwić na zapas. Jak masz kartę szczepień to weź ze sobą. Jak robiłaś WZW-B trzy dawki i masz to gdzieś wbite to też weź. Może na miejscu doszczepić błonicę, tężec no chyba, że uzna iż wszystko masz aktualne i nic nie trzeba.

Napisz jak było na rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tez juz mam termin rozmowy i kompletuje dokumenty

1. To nie jest tak ze opłatę za rozmowę opłaca sie wcześniej? Ktoś tu pisał coś takiego...

2. Za chwile, jeszcze przed rozmowa, mam obronę na magistra. We wniosku wpisywałam stan aktualny czyli podałam ze mam tytuł licencjata. Co teraz? Musze zmieniać wniosek czy wystarczy powiedzieć to na rozmowie?

3. Jakie dokumenty poświadczające moje wykształcenie trzeba zabrać? Świadectwo każdej szkoły która podało sie we wniosku czy wystarczy dyplom magistra?

4. Ktoś tu pisał o liście wymaganych szczepień, tymczasem dzwoniąc i umawiając sie na wizytę lekarska w Krakowie, pani powiedziała mi ze o szczepieniach decyduje lekarz, czyli może mnie nie szczepić w ogóle. To jak to jest??

1. Płaci się w ambasadzie, pani w okienku daje taką fioletową kartkę A4 w której zaznaczone jest za jaka wizę płacisz

2. Powiedz to pani w okienku jak będziesz dawać dokumenty, pani pyta jakie masz wykształcenie

3. Wystarczy świadectwo ostatniej szkoły, w twoim przypadku będzie do dyplom(ale weź ze szkoły średniej tak na wszelki wypadek)

4. Może, jak będziesz miał wszystkie aktualne szczepienia to nie będzie na co szczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płaci się w ambasadzie, pani w okienku daje taką fioletową kartkę A4 w której zaznaczone jest za jaka wizę płacisz

2. Powiedz to pani w okienku jak będziesz dawać dokumenty, pani pyta jakie masz wykształcenie

3. Wystarczy świadectwo ostatniej szkoły, w twoim przypadku będzie do dyplom(ale weź ze szkoły średniej tak na wszelki wypadek)

4. Może, jak będziesz miał wszystkie aktualne szczepienia to nie będzie na co szczepić.

i trzeba tez ksera kazdego dokumentu po 1 sztuce, oprocz paszportu no nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...