Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie :) Przy ponownym przeglądaniu wysłanego już DS-260 pojawiła mi się pewna wątpliwość, może ktoś będzie znał odpowiedź.... Znajduje się tam pytanie

Have any of your U.S. visas ever been cancelled or revoked? Czy jeśli ktoś ma pieczątkę Cancelled without prejudice wbitą na pierwszą wizę J1 przy przyznawaniu kolejnej wizy J1, to zaznacza yes i tłumaczy z jakiego powodu, czy zaznacza no?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Wiem, że pytanie może głupie, ale na serio mam wątpliwości, czy tutaj yes zaznaczają tylko osoby, które miały anulowaną wizę za jakieś przewinienie, czy nie ważne jaki był powód anulowania, bo jeśli zaznaczymy yes, to powód podajemy poniżej. Dodam tylko, że ta pierwsza wiza, na której wbito pieczątkę była wtedy już od 2 lat nieważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten wniosek: DS-261, Online Choice of Address and Agent
Co to dokładnie jest i kto go wypełnia? Bo z tego co wyczytałem to wylosowani wypełniają tylko DS-260.

I jeszcze takie pytanie, czy jeśli nikogo nie dodaję, czyli tylko ja wypełniałem DS-260 to trzeba to gdzieś zaznaczyć, w sensie czy jest gdzieś coś w stylu "To już wszyscy, wyślij do sprawdzenia"?

Wniosek wysłałem jeszcze w Maju i dopiero teraz przyszło mi do głowy, że może trzeba było gdzieś potwierdzić, że to już wszystkie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, chce zapytac o zdjecie do losowania green card w pazdzierniku 2015- w tamtym roku robilam zdjecie ,wyslalam zgloszenie,niestety nieudalo sie wylosowac,bede probowac w tym roku czy moge wyslac ponownie to samo zdjecie?kolezanka ma jeszcze zdjecie sprzed dwoch lat i tez bedzie probowac w tym roku. Czy oni weryfikuja zdjecia ktore sie przysyla razem z formularzem? jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia raczej nie są weryfikowane przed wylosowaniem, aczkolwiek według prawa zdjęcie nie może być starsze niż 6 miesięcy, więc po co robić sobie potencjalne problemy w przypadku wylosowania? Zdjęcie może być zrobione nawet telefonem na jednokolorowym tle. Już ktoś pisał na forum, że dziecko robiło mu zdjęcie zwykłym aparatem na tle ściany i został wylosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Biorąc pod uwagę kilka ostatnich Visa Bulletin, można się spodziewać, że do końca tygodnia pojawi się Bulletin na wrzesień, a jeśli będzie jak w DV2015 to może w nim być:

"C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN OCTOBER"

Polecam śledzić stronę:

http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin.html

Osoby z niskimi numerami powinny powoli otrzymywać maile z terminem rozmowy, więc czekamy na pierwszych zaproszonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...